Bruce Willis skończył 68 lat. Jego żona o życiu po diagnozie: "Czuję smutek i rozpacz"

Bruce Willis w coraz gorszym stanie
Bruce Willis w coraz gorszym stanie
Źródło: Getty Images North America
Bruce Willis obchodził wczoraj 68 urodziny. Z tej okazji żona aktora opublikowała wzruszający filmik i opowiedziała jak teraz wygląda ich codzienność. Niemal rok temu świat obiegła informacja, że jeden z największych gwiazdorów Hollywood zmaga się z poważną chorobą, w związku z którą kończy swoją imponującą karierę.

Miesiąc temu lekarze potwierdzili nieuleczalną chorobę. Bruce Willis cierpi na otępienie mózgowo-skroniowe, które stopniowo co raz bardziej będzie utrudniało mu kontakt z rzeczywistością. Emma Heming, żona aktora, przyznaje, że trudno żyć z tą świadomością.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

PRESSJUNKETDDTVN_CZT_SKORZYNSKI_BRANSOLETKA
Krzysztof Skórzyński zdradził tajemnicę swojej szczęśliwej bransoletki. Otrzymał ją od córki

Bruce Willis cierpi na nieuleczalną chorobę

19 marca 2023 roku światowa sława Hollywood, Bruce Willis, obchodził swoje 68 urodziny. Żona aktora, Emma Heming Willis, która od wielu miesięcy opiekuje się swoim mężem, postanowiła opublikować poruszający filmik na swoim profilu na Instagramie, w którym wyznała, jak radzi sobie z ciężką chorobą Bruce'a i jak odbija się to na całej rodzinie. Wyznała, że codziennie stara się być dla swojego męża oparciem i wsparciem, ale przyznała też, że nie jest to łatwe.

O tym, że Bruce Willis choruje na afazję, rodzina poinformowała niemal rok temu. Choroba polega na uszkodzeniu mózgu i objawia się między innymi zaburzeniami mowy. Aktor postanowił zakończyć karierę aktorską.

W lutym rodzina opublikowała oświadczenie, w którym poinformowała fanów o tym, że stan zdrowia aktora jest gorszy, niż wstępnie zakładano. Szczegółowe badania potwierdziły diagnozę lekarzy. Bruce Willis choruje na otępienie czołowo-skroniowe. Problemy z komunikacją to jedynie początek. W dłuższym czasie choroba powoduje między innymi znaczne zubożenie i spowolnienie mowy i problemy z podstawową pamięcią.

Na ten moment nie ma lekarstwa, które mogłoby całkowicie wyleczyć chorobę. Sztab specjalistów pracuje jedynie nad jej spowolnieniem.

Emma Heming o codzienności Bruce'a Willisa po diagnozie: "po prostu musimy dać radę"

W dniu 68 urodzin Bruce'a Willisa jego żona opublikowała w sieci filmik z wzruszającymi kadrami z obecnego życia aktora. Opowiedziała też, jak wygląda jego codzienność po diagnozie.

"Dzisiaj są urodziny mojego męża. Zaczęłam dzień od płaczu (...). Myślę, że jest to ważne, że widzicie mnie też od tej strony. Często dostaję wiadomości z pytaniami, jak sobie radzę w tej sytuacji. Nie mam wyboru. Chciałabym go mieć. Dodatkowo wychowuje dwójkę dzieci. Czasem w życiu jest taki moment, że po prostu musimy dać radę. Ale czuję smutek i rozpacz. Codziennie. Szczególnie dzisiaj, gdy są jego urodziny" - wyznała Emma Heming.

Emma Heming wspomniała też, że docenia ogromne wsparcie, jakie całej rodzinie dają fani aktora. Podziękowała za każdą wiadomość.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Martyna Mikołajczyk

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images North America

podziel się:

Pozostałe wiadomości