Pierwsze zdjęcie rodziny królewskiej po śmieci Elżbiety II. Uwagę przykuwa niezwykły gest

Autor:
Dominika
Kowalewska
Król Karol III i Camilla Parker Bowles

Minął prawie miesiąc od śmierci królowej Elżbiety II. Członkowie monarchii brytyjskiej praktycznie wrócili już do codziennych obowiązków. Niedawno w mediach społecznościowych rodziny królewskiej opublikowano pierwsze zdjęcie wykonane po śmierci Elżbiety II. Uwagę internautów przykuło zachowanie Karola III oraz jego żony Camilli Parker Bowles.

Elżbieta II zmarła 8 września 2022 roku. Pomimo podeszłego wieku monarchini świat z niedowierzaniem przyjął informację o jej odejściu. 11 dni po śmierci królowej odbyły się ostatnie ceremonie pogrzebowe, na których zjawili się liczni zaproszeni goście. Karol III ogłosił trwającą tydzień od pogrzebu żałobę, po której członkowie rodziny królewskiej mogli powrócić do codziennych obowiązków. Mimo że od śmierci minął prawie miesiąc, z Londynu wciąż płyną nowe szczegóły dotyczące nieuniknionych zmian. Tym razem chodzi o majątek Elżbiety II.

Krzysztof Skórzyński chciał zostać księdzem? Tylko nam zdradził kulisy tej decyzji:

Krzysztof Skórzyński chciał zostać księdzem
Krzysztof Skórzyński chciał zostać księdzem

Karol III i Camilla Parker Bowles na pierwszy zdjęciu po śmierci Elżbiety II

Przez okres pogrzebowy oraz późniejszą żałobę oficjalne profile royalsów w mediach społecznościowych skupione były wokół Elżbiety II. Jednak i to powoli wraca do normalności, a na instagramowym profilu brytyjskiej rodziny królewskiej możemy oglądać treści dotyczące innych jej członków. Niedawno opublikowano szczególne zdjęcie. Był to portret najważniejszych członków rodziny: króla Karola III i jego żony Camilii oraz księcia Williama i księżnej Kate. Pierwszy wizerunek czwórki został wykonany w trakcie trwania ceremonii pogrzebowych, a dokładniej - podczas uroczystego spotkania z głowami państw, które odbyło się w Pałacu Buckingham niedługo przed rozpoczęciem ostatniej drogi zmarłej królowej.

Toteż cała czwórka odziana jest w czarne, żałobne stroje. Największą uwagę zwraca sposób, w jaki pozują. Karol III i Camilla Parker Bowles obejmują się, a druga ręka króla spoczywa w kieszeni. Również dotychczas powściągliwi w okazywaniu uczuć książęta Kornwalii i Walii zdecydowali się na odważny gest. Księżna Kate nieśmiale obejmuje męża prawą dłonią, która spoczywa na jego plecach. Taki sposób zaprezentowania najważniejszych członków rodziny królewskiej jest dla poddanych oraz fanów czymś nowym. Dotychczas skrupulatnie stroniono od podobnych gestów podczas wykonywania publicznych obowiązków.

Czy to zdaje się potwierdzać doniesienia, o zmianach, które czekają monarchię?

Książę William i księżna Kate odziedziczyli posiadłość

Jak donosi walesonline.co.uk, 15 lat temu aktualny król zakupił tajemniczą posiadłość, zlokalizowaną w zakątku Carmarthenshire. Karol III i jego małżonka lubili spędzać tam czas. W trakcie pobytu mieli rzekomo nawiązywać kontakty z mieszkańcami i brać udział m.in. w tamtejszych niedzielnych nabożeństwach. Po tym, jak Karol został królem, książę William oraz księżna Kate odziedziczyli tytuł książąt m.in. Walii i Kornwalii wraz z wszystkimi wynikającymi z niego przywilejami.

Jak informują brytyjskie media, Pałac Kensington potwierdził, że tym samym ulubiona wiejska posiadłość Karola III weszła w posiadanie jego syna. Llwynywermod Estate, bo o niej mowa, została kupiona przez Księstwo Kornwalii w 2007 roku i kosztowała wówczas 1,2 miliona funtów. Wiejska posiadłość liczy prawie 200 akrów, składa się z głównego domu i kilku pomniejszych budynków. Pomimo oficjalnej zmiany właściciela, król Karol III zamierza spędzać czas w ulubionej posiadłości.

Przeczytaj więcej o brytyjskiej rodzinie królewskiej.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Przeczytaj też:

Autor:Dominika Kowalewska

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

Pozostałe wiadomości