Król Karol III sprzeciwi się woli matki? Camilla Parker Bowles nie chce być tylko "królową małżonką"

Król Karol III sprzeciwi się woli matki? Camilla Parker-Bowles nie chce być tylko "królową małżonką"
Król Karol III sprzeciwi się woli matki? Camilla Parker-Bowles nie chce być tylko "królową małżonką"
Źródło: Getty Images
Koronacja króla Karola III zbliża się wielkimi krokami. Już w maju następca brytyjskiego tronu oficjalnie na nim zasiądzie. Od dawna wiadomo, że jego żona Camilla Parker Bowles pozostanie wciąż "królową małżonką". Jak donoszą brytyjskie media, ten tytuł ma być uciążliwy dla żony Karola III.

Mimo że od śmierci Elżbiety II minęło już wiele tygodni, wciąż wszystkie oczy zwrócone są w stronę Pałacu Buckingham. Nie tylko ze względu na wydaną niedawno przez księcia Harry'ego kontrowersyjną autobiografię, w której członek rodziny królewskiej wyjawia najpikantniejsze szczegóły swojego życia. Ważnym momentem w życiu monarchii jest zbliżająca się koronacja Karola III. Choć syn Elżbiety II od śmierci matki sprawuje funkcje wynikające z bycia królem, dopiero w maju zostanie nim oficjalnie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

PRESSJUNKETDDTVN_CZT_KRUPINSKA_SEBASTIAN
Paulina Krupińska-Karpiel reaguje na słowa męża. "Dużo dobrego w jego życiu zrobiłam"
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Jaki tytuł otrzyma Camilla Parker Bowles podczas koronacji?

Karol III długo czekał na moment, w którym zasiądzie na brytyjskim tronie - w końcu Elżbieta II rządziła przeszło 70 lat. Wielu żartowało, że najstarszy syn królowej może nie dożyć czasu pełnienia funkcji, do której latami był przygotowywany. Nadszedł jednak czas rządów Karola III, a w tym czasie u jego boku niezmiennie stać będzie Camilla Parker Bowles. Kobieta nie jest lubiana przez znaczną część fanów brytyjskiej monarchii. Ci upatrują w niej winy za rozpad małżeństwa Karola III z tragicznie zmarłą księżną Dianą. Toteż z wyjątkowym zainteresowaniem śledzą poczynania małżonki, szczególnie w kontekście zbliżającej się koronacji.

Od dawna zastanawiano się, jaki tytuł kobieta będzie nosiła po śmierci Elżbiety II. Królowa rozwiała jednak wszelkie wątpliwości i znacznie wcześniej wskazała, jak społeczeństwo powinno zwracać się do żony jej najstarszego syna. W oświadczeniu wydanym z okazji obchodów 70-lecia objęcia tronu Elżbieta II uregulowała tę sprawę:

"A kiedy w pełni czasów mój syn Karol zostanie królem, wiem, że dasz mu i jego żonie Camilli takie samo wsparcie, jakie dałeś mnie; i jest moim szczerym życzeniem, aby kiedy nadejdzie czas, Camilla była znana jako królowa małżonka, ponieważ będzie kontynuować swoją lojalną służbę" - wskazała.

Tym stanowiskiem podtrzymała wolę z 2005 roku, kiedy to w dniu ślubu Karola III i Camilli Parker Bowles Pałac Buckingham wydał oświadczenie, w którym nakreślił, że planuje uhonorować nową małżonkę przyszłego następny tronu tytułem królowej małżonki.

Jak podają brytyjskie media, tytuł ten nie leży Camili Parker Bowles.

"W pałacu panuje pogląd, że tytuł 'królowej małżonki' jest uciążliwy i może być prościej dla Camilli być znaną jako królowa, gdy nadejdzie odpowiedni czas" - powiedział jeden z informatorów w rozmowie z "Daily Mail".

A czas zbliża się bardzo szybko, bo już 6 maja odbędzie się koronacja Karola III. Jaką decyzję podejmie król? Czy przychyli się do woli współmałżonki, czy pozostanie wierny słowom matki?

Koronacja Karola III. Te gwiazdy odmówiły występu

Koronacja Karola III odbędzie się 6 maja 2023 roku. To pierwsze takie wydarzenie od przeszło 70 lat, toteż nic dziwnego, że organizatorzy mają w planach przedsięwzięcie z dużym rozmachem. Na uroczystości nie zabraknie znamienitych osobistości, choć jak podają brytyjskie media, lista gości została mocno okrojona. Pewne jest natomiast, że swoimi występami ceremonię uświetni wiele gwiazd. Na ten moment obecność potwierdzili m.in. Spice Girls, Harry Styles oraz Lionel Richie. Zaproszenie otrzymali ponadto Ed Sheeran i Adele, jednak oboje odmówili. Z jakiego powodu? Muzyk ma zaplanowany koncert w Stanach Zjednoczonych, z którego trudno zrezygnować. Inaczej sytuacja ma się w przypadku Adele. Ta, choć prawdopodobnie ma lukę w kalendarzu, również grzecznie odmówiła. Artystka nie podała powodów takiej decyzji.

"Zespół, który pracuje nad listą wykonawców uświetniających wyjątkowe wydarzenie, zwrócił się do dwóch z nich, ale otrzymali odpowiedź, że są niedostępni. Było to dla nich ogromnym rozczarowaniem. To są największe nazwiska show-biznesu, kwintesencja brytyjskiego świata. Są znani na całym świecie. To taka szkoda" - podsumował magazyn "OK!".

Co ciekawe, wszyscy zastanawiają się, czy na koronacji zjawią się książę Harry i Meghan Markle. Jak wiadomo, małżonkowie mają na pieńku z rodziną, a coraz to nowe fakty, które dzięki autobiografii młodszego syna Karola III, wychodzą na światło dzienne, nie sprzyjają ociepleniu relacji.

Więcej przeczytacie na cozatydzien.tvn.pl:

Wyciekła lista gości na koronację Karola III. Co z księciem Harry'm i Meghan?

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Przeczytaj też:

Autor: Dominika Kowalewska

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości