Cezary Pazura opowiedział, co bliscy Jana Nowickiego włożyli mu do trumny. Spełnili prośbę aktora

Autor:
Norbert
Żyła
Cezary Pazura, Jan Nowicki

Cezary Pazura podczas jednego z ostatnich wywiadów, zdradził, jaką rzecz bliscy zmarłego Jana Nowickiego zdecydowali się włożyć do jego trumny. Jak się okazuje, zmarły kilka miesięcy temu aktor miał bardzo nietypowe życzenie, co do swojego pochówku.

Jan Nowicki zmarł w wieku 83 lat w grudniu 2022 roku. Wybitny aktor miał na swoim koncie ponad 200 ról. Zagrał m.in. w takich produkcjach jak: "Wielki Szu", "Sanatorium pod Klepsydrą", "Magnat" czy "Spirala". Warto dodać, że artysta przez ponad 30 lat był związany z Narodowym Starym Teatrem w Krakowie.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Cezary Pazura wyznał, że kolega zabrał mu rolę w "Tajemnicy Zawodowej"
Cezary Pazura wyznał, że kolega zabrał mu rolę w "Tajemnicy Zawodowej" Cezary Pazura opowiedział o swoich początkach z serialem "Tajemnica Zawodowa". Wyznał, że jest zafascynowany fabułą

Cezary Pazura na temat nietypowej prośby Jana Nowckiego

Cezary Pazura udzielił niedawno wywiadu w trakcie programu "Imponderabilia". Aktor w rozmowie Karolem Paciorkiem wspominał zmarłego kilka miesięcy temu Jana Nowickiego. W trakcie dyskusji Cezary Pazura powrócił pamięcią do filmu "Sztos", gdzie w 1997 r. zagrał u boku zmarłego artysty.

Aktor wspomniał, że Jan Nowicki był dla niego ogromną inspiracją, gdy sam był na początku swojej drogi.

"Wiedział, że to życie jest tymczasowe i trzeba je fajnie przeżyć. On był świetnym obserwatorem życia, był cynikiem. Zawsze mówił prawdę" - powiedział.

W trakcie udzielanego wywiadu rozmowa zeszła na temat śmierci Jana Nowickiego. Jak się okazało, aktor planował swoją śmierć od dawna, a miejsce na cmentarzu wykupił już 25 lat temu. Cezary Pazura wspomniał również, że zmarły artysta miał dosyć nietypowe życzenie dotyczące swojego pochówku.

"Podobno pan Jan dostał do trumny papieroski i piersióweczkę. Tak słyszałem. Tak sobie życzył" - powiedział Cezary Pazura.

Jan Nowicki
Jan Nowicki miał nietypowe życzenie, co do swojego pochówku Jan Nowicki Źródło: MWMEDIA

Gwiazdy wspominają Jana Nowickiego

Po śmierci Jana Nowickiego w mediach społecznościowych pojawiło się wiele wpisów gwiazd wspominających zmarłego aktora. Swoje kondolencje spisali m.in. Michał Figurski, Olaf Lubaszenko, czy Krzysztof Skiba. Niektórzy opisali anegdotki ze swojego życia związane z Janem Nowickim, inni opłakiwali jego śmierć.

Michał Figurski udostępnił na swoim Instagramie zdjęcie Jana Nowickiego i napisał kondolencje.

"Dobry los bywa tak wredny, że czasem jednoczy w nieszczęściu i tak było z nami Janeczku. Szybko okazało się, że wybrał sobie nas, bo obaj patrzyliśmy na świat do góry nogami, zupełnie na odwrót, śmiejąc się do rozpuku, gdy wszyscy wokół płakali. Ty Mistrz i ja złodziej kradnący przy każdej możliwej okazji twoje mądrości, których dane mi było słuchać..."  - napisał dziennikarz.

Swoimi wspomnieniami na temat Aktora podzielili się również Olaf Lubaszenko i Krszysztof Skiba.

"Drogi panie Janie, kochany Janku… Dziękuję za każde z naszych spotkań, za wszystkie rozmowy" - wspomina aktora Olaf Lubaszenko.

"Wielki Szu odszedł już na stałe od stolika z kartami życia. Nigdy już nie zagra. Ani w karty, ani w filmie" - napisał Krzysztof Skiba.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Norbert Żyła

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

Pozostałe wiadomości