Cezary Żak zdradził, kiedy zakończy karierę. "Robię wszystko, żeby mnie było stać"

Cezary Żak chce odejść na emeryturę
Cezary Żak chce odejść na emeryturę
Źródło: ANDRAS SZILAGYI/MWMEDIA
Cezary Żak w najnowszym wywiadzie wyjawił, kiedy odejdzie na emeryturę. Aktor przyznał, że wyobraża sobie życie bez pracy i ma już wstępny plan na ten okres. Co będzie robić?

Cezary Żak to jeden z najpopularniejszych polskich aktorów. Gwiazdor polskiego kina na co dzień nie występuje jedynie przez kamerami, ale przede wszystkim - na deskach teatrów. Niedawno Cezary gościł w podcaście Kuby Wojewódzkiego i Piotra Kędzierskiego i opowiedział o swoich planach na przyszłość.

Katarzyna Żak od lat jest szczęśliwą mężatką. Jaki jest sekret?

Cezary Żak dobrze wie, kiedy chce odejść na emeryturę

Cezary Żak nie ukrywa, że bardzo kocha swój zawód, jednak już dawno określił moment, w którym będzie chciał odejść na emeryturę. Aktor opowiedział o tym podczas ostatniego wywiadu i dodał, że za kilkanaście lat nikt nie będzie pamiętał artystów, którzy teraz występują w teatrach.

"Nasza sztuka jest tak ulotna, że za 10, 15 lat nikt nas nie będzie pamiętał. Uważam, że teatr się zmienia, za 20 lat nie będzie takiego teatru, jaki ja uprawiam. Teatru mieszczańskiego. On będzie bardzo elitarny" - zaczął.

Cezary Żak dokładnie zapowiedział, kiedy przestanie być aktywny zawodowo.

"Chcę pracować jeszcze tylko dziewięć lat. Takie mam założenie. Jeśli to mi się uda, za dziewięć lat spotkacie się z emerytem. Nie wiem, czy mnie będzie stać na to, żebym poszedł na emeryturę, ale dzisiaj nie chcę pracować do końca życia. Robię wszystko, żeby mnie było stać" - wyjawił.

Cezary Żak o planach na przyszłość. Co będzie robić na emeryturze?

Cezary Żak zaznaczył, że ma już wstępny plan na swoją emeryturę. Aktor chce być aktywny i czerpać z życia garściami.

"Absolutnie wyobrażam sobie życie poza teatrem. Mam zamiar jeździć po świecie, czytać dużo książek, oglądać filmy i bawić się z wnukami. Aktorstwo to jest rzemiosło ku rozrywce gawiedzi" - stwierdził.

W tym momencie rozmowy Kuba Wojewódzki dopytał, czy aktorzy nie mają misji uczenia widzów, jak mają postrzegać świat. Cezary Żak zaznaczył, że bardzo się o to stara, jednak nie przejmuje się tym zbytnio.

"Robię wszystko, żeby tak było, ale w ogóle mnie nie interesuje, czy coś w widzach zostaje, czy nie" - zakończył.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Anna Pawelczyk-Bardyga

Źródło zdjęcia głównego: ANDRAS SZILAGYI/MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości