Córka Martyny Wojciechowskiej doświadczyła kryzysu psychicznego. "Byłam tą bezsilną matką"

Martyna Wojciechowska
Martyna Wojciechowska
Źródło: MWMEDIA
Martyna Wojciechowska w najnowszym wywiadzie przyznała, że jej 15-letnia córka Marysia w pewnym momencie miała kryzys psychiczny. Podróżniczka bez ogródek zdradziła, że nie mogła sobie poradzić ze stanem córki i odczuwała nawet bezsilność.

Martyn Wojciechowska to nie tylko znana dziennikarka i podróżniczka, ale także aktywistka społeczna. Gwiazda lata temu założyła Fundację UNAWEZA, a niedawno pochwaliła się projektem "Młode głowy". Inicjatywa jest skierowana do dzieci, młodzieży, ich rodziców oraz opiekunów szkolnych i dotyczy zdrowia psychicznego, a także pracowania nad poczuciem własnej wartości we współczesnym świecie.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

31082023_WOJCIECHOWSKA_PORAZKI
Martyna Wojciechowska o porażkach. Stara się uchronić przed nimi córkę?
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Martyna Wojciechowska o kryzysie córki

Martyna Wojciechowska jest mamą 15-letniej córki Marysi i nie ukrywa, że macierzyństwo to łatwe zadanie. Dlatego zawsze podkreśla, jak ważna jest odpowiednia pomoc dzieciom również w kwestiach psychologicznych i psychiatrycznych. Wie natomiast, że w naszym kraju wciąż ten temat kuleje. Martyna Wojciechowska nigdy nie kryła złości z takiego stanu rzeczy. W najnowszej rozmowie z Plejadą przyznała, że doświadczyła tego na własnej skórze.

Tę samą złość czułam, kiedy moja córka doświadczyła kryzysu psychicznego. Ja też odbijałam się od tego systemu. Ja też byłam tą bezsilną matką, która próbowała znaleźć pomoc dla swojej córki i z tej złości, z tej niezgody zrodził się projekt 'Młode głowy'
- wyznała.

Dodała, że państwo Polskie ma bardzo dużo do zrobienia w kwestii zdrowia psychicznego dzieci, jednak wierzy, że wszystko jest obecnie na dobrej drodze.

"Dużo zmian, dobrych zmian dzieje się w Polsce. Jest nowa rzeczniczka praw dziecka, nowe możliwości. Zajmujemy się tym systemowo, bo potrzebujemy i zmian w systemie edukacji, i zmian w opiece zdrowotnej. To jest jeszcze bardzo długa droga, ale wiem, że już są pierwsze zwiastuny tego, że będzie lepiej" — podkreśliła.

Martyna Wojciechowska szczerze o depresji wśród dzieci

Martyna Wojciechowska w dalszej części rozmowy podkreśliła, że stan zdrowia psychicznego u dzieci odbija się także na reszcie rodziny.

Kiedy choruje dziecko, kiedy doświadcza kryzysu psychicznego, choruje cała rodzina. Tak jest w przypadku różnych zmagań dotyczących psychik. Dotyka to też najbliższych, dotyka to całego otoczenia
- tłumaczyła.

Na koniec dodała, że wciąż za mało ludzi szuka porady u specjalistów. Zachęciła wszystkich tym samym, by w przypadku problemów, które często nie dają fizycznych oznak bólu, mimo wszystko poprosić o pomoc lekarzy.

"Niestety nie mamy wciąż zrozumienia dlatego, że choroba psychiczna, kryzys, depresja, to są rzeczy, które dzieją się w naszej głowie, ich nie widać. Nie czuć bólu fizycznego, nie jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że psycholog czy psychiatra to jest specjalista, do którego po prostu warto udać się po konsultację czy po konkretną pomoc" - zakończyła.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na TikToku, FacebookuInstagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Autor: Anna Pawelczyk-Bardyga

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości