Córka Weroniki Rosati nie mówi po polsku. Aktorka powiedziała, dlaczego

Weronika Rosati
Weronika Rosati jest mamą sześciolatki
Źródło: MWMEDIA
Weronika Rosati w najnowszym wywiadzie opowiedziała o edukacji swojej sześcioletniej córki. Przyznała, że mała Elizabeth nie mówi po polsku, a z nią w domu porozumiewa się w języku angielskim. Gwiazda wyjaśniła, dlaczego tak się stało i zapewniła, że bardzo jej zależało, by jej dziecko poszło do polskiej szkoły.

Weronika Rosati to nie tylko jedna z najsłynniejszych polskich aktorek, ale także mama na pełen etat. Gwiazda samotnie wychowuje sześcioletnią córeczkę Elizabeth i mieszka z nią w Stanach Zjednoczonych. Dziewczynka jest owocem związku artystki ze słynnym ortopedą Robertem Śmigielskim, jednak na co dzień nie ma większego kontaktu z ojcem. Rodzice Elizabeth rozstali się bowiem w atmosferze medialnego skandalu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

Weronika Rosati o samotnym macierzyństwie
Weronika Rosati o samotnym macierzyństwie
Weronika Rosati opowiedziała o łączeniu pracy z samotnym macierzyństwem.
Źródło: Co za Tydzień

Córka Weroniki Rosati nie mówi po polsku

Weronika Rosati co jakiś czas przyjeżdża do Polski i wówczas chętnie opowiada o swojej pociesze. Jakiś czas temu gwiazda wyznała, że Elizabeth przejawia już talent aktorski, a teraz zabrała głos w sprawie jej edukacji. Okazuje się, że dziewczynka, mimo polskich korzeni, nie mówi po polsku.

Chodzi do amerykańskiej szkoły. [...] Ale też poszła do polskiej szkoły, weekendowej, na której mi bardzo zależało. Jeździmy teraz co sobotę do polskiej szkoły, bo chciałabym, żeby jednak nauczyła się mówić, czytać i pisać dobrze po polsku
 — zdradziła w rozmowie z Pudelkiem.

Weronika Rosati dodała także, że sama rozmawia z Elizabeth w języku angielskim. Wyjaśniła, dlaczego tak się dzieje i zaznaczyła, że córka rozumie polski język, jednak nie umie się w nim porozumiewać.

"To wynika z bardzo prostej przyczyny. Przez to, że ona chodziła do przedszkola i chodzi do szkoły amerykańskiej, porozumiewa się ze mną po angielsku. Ona wie, że ja mówię po angielsku, więc wymusza ten angielski. Tak samo jak wymusza na innych, gdy zorientuje się, że ktoś mówi po polsku... Ale też czytam jej polskie bajki, próbuję przekonywać, rozmawiać po polsku i ona rozumie wszystko. Tylko z tym mówieniem jest tak śmiesznie czasami" - wyjaśniała Weronika Rosati.

Weronika Rosati szczerze o samotnym macierzyństwie

Weronika Rosati w 2017 roku urodziła córeczkę Elizabeth, która otrzymała imię po jej ulubionej aktorce — Elizabeth Taylor. Dziewczynka od razu stała się oczkiem w głowie swojej sławnej mamy. Jakiś czas temu gwiazda w rozmowie z "Dzień Dobry TVN" opowiedziała o samotnym macierzyństwie i wyzwaniach, jakie ze sobą niesie.

"Ja w pełni świadomie zostałam mamą i wiedziałam, że to dziecko, które było moim marzeniem, spowoduje zmiany w moim życiu. Podjęłam taką decyzję i oczywiście mniej gram, dlatego, że podejmuję decyzję, czy ona może być dwa miesiące ze mną, gdzie nie ma dobrych warunków i to są wyrzeczenia. Ale 'podpisałam na nie kontrakt', decydując się na macierzyństwo" - zapewniła.

Weronika Rosati w momencie, gdy zaszła w ciążę, nie spodziewała się tego, że rozstanie się z ojcem swojego dziecka. Gwiazda nie przewidziała też trudnej sytuacji między nimi, która w pewnym momencie zrobiła się bardzo poważna. Mimo że dziś Weronika Rosati jest zdana tylko na siebie, nie żałuje tego, że urodziła córeczkę i wychowuje ją sama. Gwiazda i jej pociecha lata temu wyprowadziły się bowiem do Stanów Zjednoczonych. Ojciec dziewczynki natomiast mieszka w Polsce.

To nie był mój wybór, ale moja decyzja. Uważam, że to słuszna decyzja. W USA jest duży podziw i szacunek do samotnych mam. Jest trudniej, bo wszystko spoczywa na moich barkach, ale jestem do tego przyzwyczajona. Na tyle byłam odważna i silna, że podjęłam trudne decyzje, z których jestem dumna
- podkreśliła.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Anna Pawelczyk-Bardga

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości