Wojciech Pijanowski pokazał, jak wygląda jego życie. Co robi na emeryturze?

Wojciech Pijanowski
Wojciech Pijanowski wspomina pracę w telewizji i relację z Magdą Masny
Źródło: MWMEDIA
Wojciech Pijanowski to znany prezenter telewizyjny, pierwszy prowadzący słynnego "Koła Fortuny". Wraz z Magdą Masny zdobył serca widzów. Co dziś robi? Wojciech Pijanowski mimo przejścia na emeryturę wciąż jest aktywny i twórczy.

Wojciech Pijanowski urodził się 1 listopada 1951 w Warszawie jako syn krytyka filmowego Lecha Pijanowskiego i aktorki Marii Broniewskiej. Jest autorem wielu teleturniejów i łamigłówek oraz graczem i działaczem golfowym. Pod koniec 2022 roku zmarła jego ukochana żona Elwira Hornik-Pijanowska.

Dalsza część artykułu poniżej materiału wideo.

TOPMODEL_WOLINSKI_SUKCESY
Dawid Woliński dostał odznaczenie państwowe za swoje zasługi na rzecz potrzebujących

Co dziś robi Wojciech Pijanowski?

Żona Wojciecha Pijanowskiego zmarła 28 listopada w wieku 76 lat. Elwira Hornik-Pijanowska była scenografką pracującą przy filmie "Hallo Szpicbródka, czyli ostatni występ króla kasiarzy". Prezenter był w żałobie, ale kamera "Dzień Dobry TVN" sprawdziła, jak sobie radzi po stracie żony.

"Czy Wojciech Pijanowski żyje?" - brzmi jedno z zapytań Internautów w wyszukiwarce Goggle.

"Tu jestem, żyję na emeryturze. Ale to nie znaczy, że nic nie robię" - odpowiedział Wojciech Pijanowski w reportażu.

Telewizyjny gwiazdor pałał miłością do golfa, ale dziś stracił już siły, by grać z taką energią, jak kiedyś. Jednak poświęca teraz mnóstwo czasu na twórczość.

"Już mi się nie chce grać w golfa, za stary jestem, tak uważam. Ale przetłumaczyłem sztukę kanadyjską, komedię. Przygotowuję z kolegami ze Stanów film. Książkę zacząłem pisać o sobie, to jest bez sensu kompletnie" - opowiadał z dystansem do siebie.

W materiale "Dzień Dobry TVN" Wojciech Pijanowski pokazał imponującą kolekcję gier, które jego ojciec przywoził ze służbowych podróży. "Miał hobby, że zbierał gry i z każdego wyjazdu, nawet z Moskwy, przywoził gry. I przecież sam nie będzie w to grał, prosił mnie i brata, żebyśmy siadali" - mówi prezenter, który przejął zainteresowania po tacie.

Wojciech Pijanowski o pracy w telewizji

Wojciech Pijanowski zdradził, że do telewizji trafił przypadkowo. Jego ojciec prowadził fragment programu dla dzieci pt. "Ekran z bratkiem", w którym tłumaczył, jak grać w różne gry. Jego syn pomyślał, że również może spróbować sił w tym zawodzie.

"Dali mi do mojego debiutu 7 minut. Nauczyłem się na pamięć, nawet kupiłem stoper. Przyszedłem na nagranie i słyszę: 'panie Wojtku, ma pan 2,5 minuty'. I jak, z tym 7-minutowym tekstem, mam to wyklepać w 2,5 minuty? Udało mi się. Mówiłem trzy razy szybciej, niż ustawa przewiduje, ale powiedziałem cały tekst. I w ten sposób zacząłem pracę w telewizji" - opowiedział.

Magda Masny, czyli telewizyjna partnerka Wojciecha Pijanowskiego z "Koła Fortuny" zdradziła, że ich przyjaźń trwa do dziś.

"Wiele nas łączy, poczucie humoru, to, że możemy spotkać się po wielu miesiącach i jest tak, jakbyśmy się w ogóle nie rozstawali. Spędziliśmy ze sobą mnóstwo czasu [...] Zawsze bardzo cenił swoją prywatność" - wyznała.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Kalina Szymankiewicz

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości