Damian Kordas miał poważną operację. "Tata jako dawca leżał cztery dni w szpitalu"

Damian Kordas
Damian Kordas
Źródło: MWMEDIA
Damian Kordas znany widzom z 4. edycji programu "MasterChef" w najnowszym wywiadzie powiedział o problemach zdrowotnych. Kucharz i influencer wyznał, że przeszedł przeszczep nerki, a dawcą został jego tata. Jak się teraz czuje?

Damian Kordas wykorzystał szansę, którą otrzymał na zaistnienie w mediach. Mężczyzna rozwija karierę kulinarną. Jest właścicielem restauracji, prowadzi kanał w serwisie YouTube oraz rozwija media społecznościowe. Na Instagramie obserwuje go 310 tysięcy fanów.

Dalsza część artykułu poniżej materiału wideo.

14062023_TAJEMNICE_PRODUKCJI_MASTERCHEF
Tajemnice Produkcji #14 Kulisy programu "MasterChef"

Damian Kordas miał przeszczep nerki

Damian Kordas od lat zmaga się z cukrzycą, na którą zachorował w dzieciństwie. Ostatni czas nie był dla niego łaskawy. Mężczyzna stał się mniej aktywny w sieci, bo musiał walczyć o swoje zdrowie.

"2,5 roku temu dowiedziałem się o tym, że moje nerki zaczęły się psuć. [...] O wszystkim dowiedziałem się u okulisty, który zmierzył mi ciśnienie. Ono było podwyższone, więc zaczęliśmy szukać przyczyny. Po wielu badaniach wyszła podwyższona kreatynina i od tamtej pory zaczęliśmy walczyć o to, żeby ta kreatynina jak najwolniej rosła" - powiedział reporterce dziendobry.tvn.pl Annie Gondeckiej.

Lekarze przekazali influencerowi, że konieczny jest przeczep nerki. Dawcą został tata Damiana Kordasa. Ojciec kucharza leżał cztery dni w szpitalu. Z kolei zwycięzca 4. edycji programu "MasterChef" musiał spędzić tam tydzień.

"Przeszczep nerki sprawił, że w końcu odzyskałem siły i chęci do działania, do gotowania dla was. Ostatnie miesiące jeszcze przed przeszczepem były dla mnie ciężkie i choć bardzo chciałem, nie potrafiłem znaleźć w sobie pokładów energii, by działać na pełnych obrotach, jak wcześniej" - wyznał.

Damian Kordas powiedział, jak się dzisiaj czuje. Okazało się, że zabieg zakończył się dla niego pomyślnie. Kucharz udostępnił InstaStories z maseczką na twarzy i podziękował fanom za wsparcie.

"Wszystko poszło zgodnie z planem, czuję się już coraz lepiej, a na pewno jestem już w stanie wrócić do tego, co kocham najbardziej, czyli… do garów!" - oznajmił szczęśliwy na Instagramie.

Damian Kordas
Damian Kordas

Damina Kordas opowiedział o pierwszych dniach po przeszczepie

Damian Kordas w rozmowie z serwisem dziendobry.tvn.pl przyznał, że pierwsze dni po przeszczepie były dla niego wymagające. Wspomniał, że minął miesiąc od operacji, a kluczowe są pierwsze trzy miesiące po zabiegu. Teraz mężczyzna musi się oszczędzać, nie może dźwigać. Ważne, aby co tydzień sprawdzał u lekarza, jak pracuje jego nowa nerka.

"Teraz też jesteśmy w trakcie dobierania leków immunosupresyjnych, układamy dawki i sprawdzamy, które leki na mnie najlepiej działają" - dodał.

Damian Kordas zaapelował do osób, mających cukrzycę, o to, by nie zaniedbywały swojego zdrowia.

"To jest przede wszystkim poczucie ogromnej ulgi" - podsumował po przeszczepie nerki Damian Kordas.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na TikToku, FacebookuInstagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Autor: Kalina Szymankiewicz

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości