Daniel Olbrychski nie gra w polskich produkcjach. Reżyserzy nie chcą go obsadzać [TYLKO U NAS]

Daniel Olbrychski nie gra w polskich produkcjach
Daniel Olbrychski nie gra w polskich produkcjach
Źródło: NurPhoto
Daniel Olbrychski już od wielu lat regularnie gra w wielu zagranicznych produkcjach, w przeciwieństwie do tych rodzimych. W ostatniej rozmowie z Aleksandrą Czajkowską aktor zaznaczył, że sam tego nie rozumie.

Daniel Olbrychski jest jednym z najwybitniejszych polskich aktorów. To dzięki Andrzejowi Wajdzie został zauważony na dużym ekranie w filmie "Popioły", po którym jego kariera nabrała zawrotnego tempa, a aktor stał się rozchwytywany przez publikę i reżyserów.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Katarzyna Grabowska w ogniu pytań w cyklu "Jacy rodzice, takie dzieci?"
Katarzyna Grabowska w ogniu pytań w cyklu "Jacy rodzice, takie dzieci?"

Daniel Olbrychski nie gra w polskich filmach

Jak sam mówi, bardzo dużo zawdzięcza właśnie Wajdzie, który go odkrył, ale również Jerzemu Hoffmanowi, który obsadził go we wszystkich trzech częściach Trylogii - "Panu Wołodyjowskim", "Potopie" i "Ogniem i mieczem" (kolejność powstawania filmów przyp. red), a także Adamowi Hanuszkiewiczowi, który jako dyrektor Teatrów Powszechnego i Narodowego w Warszawie obsadził go w roli Hamleta.

Od jakiegoś czasu na próżno szukać jednak Daniela Olbrychskiego w polskich filmach. Aktor stale gra za granicą, w różnych krajach, z których stale otrzymuje propozycje, w przeciwieństwie do rodzimych produkcji. Okazjonalnie Daniel Olbrychski pojawia się gościnnie w polskich serialach, jednak nie może liczyć na większą rolę.

Ostatnio mogliśmy oglądać aktora w jednym z odcinków serialu "Mój Agent", który możecie obejrzeć na platformie Player, w którym to odcinku Daniel Olbrychski zagrał... siebie samego.

Daniel Olbrychski
Daniel Olbrychski
Daniel Olbrychski
Źródło: Gamma-Rapho

Daniel Olbrychski o nieobsadzaniu go w polskich produkcjach

Ostatnio w wywiadzie z Aleksandrą Czajkowską Daniel Olbrychski powiedział, że nie rozumie, dlaczego polscy reżyserzy nie chcą go obsadzać w filmach.

- Nie wiem, ale na pewno moja noga nie stanie na festiwalu filmowym w Gdyni, za to, chociażby, że nie dali ani jednej nagrody Jerzemu Skolimowskiemu za "IO". Czym to pani wytłumaczy, że mam propozycje ze wszystkich kinematografii, łącznie z Hollywood, nagrałem w ostatnich dekadach ponad 20 filmów zagranicznych, a w Polsce nic ważnego? - mówił aktor.

Daniel Olbrychski wspomniał również o polskich serialach, które według niego są bardzo dobre.

- Gościnnie z wielką przyjemnością występuję w polskich serialach, uważam, że są lepiej zrobione, lepiej grane, niż filmy fabularne. Odkrywam nowe aktorki, aktorów. Gdyby nie seriale można by zamknąć szkoły teatralne, ponieważ nie ma miejsca, żeby zdolni ludzie się pokazali — powiedział.

Daniel Olbrychski
Daniel Olbrychski
Daniel Olbrychski
Źródło: MWMEDIA

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Aleksandra Czajkowska

Źródło zdjęcia głównego: NurPhoto

podziel się:

Pozostałe wiadomości