Danuta Stenka zaskoczyła wyznaniem. "Wstydziłam się moich korzeni"

Danuta Stenka
Danuta Stenka
Źródło: MWMEDIA
Danuta Stenka podczas niedawnego spotkania z fanami zdecydowała się na bardzo szczere wyznanie. Ujawniła, że kiedy zaczęła mieszkać w większym mieście, czuła się gorsza od innych. Aktorka wstydziła się tego, że pochodzi z mniejszej miejscowości.

Danuta Stenka to znana polska aktorka, która swoje umiejętności prezentuje zarówno w teatrze, filmie jak i w dubbingu. Gwiazda aktorską drogę rozpoczęła w 1984 roku na scenie szczecińskiego Teatru Współczesnego. Poza tym widzowie mogli ją zobaczyć na deskach Teatru Nowego w Poznaniu, a także w stołecznych teatrach.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

CZTSTENKA_SLUB
Danuta Stenka o małżeństwie. "To nie płynęło łódeczką po lustrzanej tafli"
Danuta Stenka w rozmowie z Anną Pawelczyk-Bardygą opowiedziała o swoim ponad 30-letnim małżeństwie. Gwiazda przyznała, że nie zawsze jej wspólne życie z mężem było usłane różami, a gdy jej córki wyprowadziły się z domu, przeszła prawdziwą próbę. - Poczułam, że to jest taki moment, kiedy życie mówi "sprawdzian związkowy" - wspominała.

Danuta Stenka o swoim pochodzeniu

Danuta Stenka podczas niedawnego spotkania z publicznością w ramach cyklu Łukasza Maciejewskiego "Bagaż filmowy!" zaskoczyła publiczność szczerym wyznaniem. Aktorka ujawniła, że przez wiele lat miała ogromny kompleks związany ze swoim pochodzeniem. Gwiazda urodziła się w małej miejscowości — Stachowicach na Pomorzu, a wychowała w Gowidlinie na Kaszubach.

Danuta Stenka pomimo przychylnego jej otoczenia przez lata wstydziła się swojego pochodzenia.

"Nie ukrywam, że przez lat wiele, kiedy wybyłam z domu i znalazłam się w środowisku miejskim, ta moja wioska byłą kulą u nogi. Wstydziłam się tych moich korzeni. Wstydziłam się, bo można by rzec, że jestem taką 'niedoróbką'" - zaczęła.

W dalszej części wypowiedzi Danuta Stenka opowiedziała o tym, że przebywając w mieście, czuła się gorsza od innych.

"Że nie jeździłam wcześniej tramwajem, nie wiedziałam, gdzie się kasuje bilet. Czułam się 'tumankiem', Koziołkiem Matołkiem w tych miejskich okolicznościach" - dodała.

Danuta Stenka nie planowała zostać aktorką

Jakiś czas temu Danuta Stenka udzieliła wywiadu dla serwisu jastrzabpost.pl. Aktorka podzieliła się historią o tym, jak jej plany dotyczące kariery zostały zmienione przez nauczycielkę polskiego z czasów liceum. Kobieta zachęciła przyszłą aktorkę do wyboru artystycznego zawodu. Co ciekawe, pierwotnie Danuta Stenka planowała podążać ścieżką kariery swojej matki i też uczyć w szkole.

"Ja nie wybrałam tego zawodu. Miałam to ogromne szczęście, to jest jakiś nieprawdopodobny prezent od losu, że ten zawód wybrały dla mnie i pchnęły mnie siłą osoby trzecie. Przede wszystkim moja polonistka z liceum. Kompletnie zrujnowała moje plany, ponieważ ja chciałam iść w ślady mojej mamy i zostać nauczycielką" - przyznała.

W kolejnej części rozmowy Danuta Stenka przyznała, że gdyby teraz miała możliwość wyboru swojego zawodu, zdecydowałaby się ponownie na aktorstwo.

"Po pewnym czasie zorientowałam się, że to jest moje miejsce na świecie. Teraz gdybym miała zdecydować, jaki zawód chcę uprawiać, to właśnie chyba ten" - podsumowała.

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na TikToku, FacebookuInstagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Autor: Norbert Żyła

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości