Daria Widawska o tremie przed spektaklami i wymarzonej roli. "Muszę czuć trochę adrenaliny"

Daria Widawska
Daria Widawska
Źródło: MWMEDIA
Daria Widawska już od ponad 20 lat zachwyca swoimi rolami w filmach, serialach i spektaklach teatralnych. W rozmowie z Dagmarą Olszewską dla cozatydzien.tvn.pl aktorka wyznała, czy nadal po tylu latach odczuwa tremę przed spektaklami i czy ma wymarzoną rolę, którą chciałaby zagrać.

Daria Widawska zyskała ogólnopolską popularność w 2005 r. kiedy pojawiła się w serialu "Magda M.". Jej kariera zaczęła nabierać tempa i już cztery lata później aktorka zagrała postać żony głównego bohatera w serialu "39 i pół".

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Daria Widawska o tremie przed spektaklem i wymarzonej roli
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Daria Widawska wyznała, czy nadal czuje stres przed wyjściem na scenę

Widzowie szybko pokochali Darię Widawską za jej serdeczność, uśmiech, a także temperament sceniczny. Teraz możemy oglądać aktorkę w produkcjach takich jak m.in. "Szósty palec", "Święta inaczej", "Plagi Breslau" czy "The Office Pl".

Ponadto Daria Widawska od jakiegoś czasu jest związana z Teatrem Capitol, w którym możemy zobaczyć spektakle z jej udziałem. Ostatnio w rozmowie z Dagmarą Olszewską dla cozatydzien.tvn.pl aktorka powiedziała, czy po 20 latach na scenie nadal odczuwa tremę.

- Oczywiście, że się pojawia. Każdy nowy spektakl to jest jak debiut. Do każdego nowego tekstu podchodzę jak debiutantka i zawsze się boję pierwszego wejścia na scenę. Najpierw są próby czytane, my czytamy, omawiamy, robimy, ustalamy. Po czym jak przychodzi pierwszy dzień i pierwsza próba na scenie, ja jestem zawsze stremowana. Czuję się, jakbym zaczynała pierwszy rok Akademii Teatralnej. Oczywiście to szybko mija. Potem człowiek się coraz bardziej oswaja. Uczy się i tekstu, i intencji, i przechodzeń, i różnych rzeczy, potem jest panika, że tego nie pamiętam, a potem znowu to się osadza — powiedziała.

To są różne etapy, ale ja zawsze się czuję jak debiutantka. I bardzo to lubię, bo gdybym już tak wchodziła, to trochę by mnie to nie bawiło. Ja muszę mieć ten fun, muszę czuć troszeczkę tej adrenaliny, musi mi to sprawiać przyjemność, musi mnie kręcić, żebym ja z takim nerwem troszeczkę podeszła do tego. I bardzo to lubię
- dodała Daria Widawska.

Aktorka powiedziała również, jaka rola jest jej marzeniem.

- Ja w końcu chciałabym zagrać taką dramatyczną rolę, taką prawdziwą dramatyczną rolę bohaterki, która ma rozterki emocjonalne, nie sercowe, ale emocjonalne — wyznała.

Daria Widawska
Daria Widawska
Źródło: MWMEDIA

Daria Widawska w szczerym wyznaniu. Powiedziała o chorobie

Jakiś czas temu Daria Widawska zmagała się z poważnymi dolegliwościami zdrowotnymi, przez które musiała być hospitalizowana. Lekarze podjęli walkę o zdrowie i życie pacjentki, przyczyna problemów długo nie była bowiem znana.

Ostatecznie okazało się, że Daria Widawska walczyła z sepsą. Aktorka spędziła ponad trzy miesiące w szpitalu. Po powrocie do domu nie miała chwili spokoju. Fotoreporterzy stale ją śledzili, utrudniając proces rekonwalescencji.

"Uwielbiali stać przed moim domem. Nie wchodziłam do klatki, bo stali przed drzwiami, nie można było ich przesunąć, bo od razu naruszenie przestrzeni osobistej, i tak dalej, i tak dalej, nie? Sześć samochodów paparazzi miałam najwięcej za sobą. Po chorobie. Bo myśleli, że wiesz, że wyjdę z samochodu, że nie wiem, umrę, upadnę… To byłby news" - opowiadała w rozmowie z Żurnalistą.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na InstagramieFacebooku i TikToku. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Autor: Aleksandra Czajkowska

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości