Oprah Winfrey przeżyła ogromną tragedię. Była przy ojcu w chwili jego śmierci

Vernon Winfrey, ojciec Oprah Winfrey, nie żyje
Vernon Winfrey, ojciec Oprah Winfrey, nie żyje
Źródło: Getty Images
Oprah Winfrey w żałobie. Zmarł jej ojciec Vernon Winfrey. Miał 89 lat. Gwiazda powiadomiła o ogromnej tragedii, jaka wydarzyła się w jej życiu za pośrednictwem Instagrama. Znana prezenterka była przy swoim ojcu do końca.

Oprah Winfrey to znana na całym świecie prezenterka i producentka telewizyjna. Ostatnio opublikowała na Instagramie łamiące serce wideo. Poinformowała, że jej ojciec Vernon Winfrey nie żyje, a ona była przy nim w chwili jego śmierci. Prezenterka w 2018 roku pożegnała mamę. Vernita Lee zmarła w wieku 83 lat. Ona i ojciec Oprah Winfrey nigdy nie wzięli ślubu, stąd inne nazwiska.

Vernon Winfrey - ojciec Oprah Winfrey - nie żyje

Oprah Winfrey prowadzi swój program "The Oprah Winfrey Show" od 1986 r. Zdążyła przez ten czas zbudować wielkie imperium medialne i dorobić się fortuny. Nie uchroniło jej to jednak przed wielkim dramatem, jaki wydarzył się w jej życiu. Prezenterka przebywała przez ostatnie tygodnie w Nashville i opiekowała się ojcem, który cierpiał na nowotwór. Była z nim do końca. Vernon Winfrey zmarł w piątek, 8 lipca. Miał 89 lat.

"Wczoraj w otoczeniu rodziny, miałam przerażający zaszczyt być świadkiem tego, jak człowiek, który był odpowiedzialny za powołanie mnie do życia, wydał swoje ostatnie tchnienie. Poczuliśmy spokój, który pojawił się w pokoju po tym, jak odszedł" – napisała na Instagramie Oprah Winfrey.

Oprah Winfrey dołączyła do wpisu wideo, które zostało nagrane 4 lipca podczas przyjęcia zorganizowanego dla Vernona Winfreya. Widać na nim wokalistę gospel i przyjaciela prezenterki Wintley Phipps.

"Czuł miłość i rozkoszował się nią, aż nie mógł mówić" – napisała Oprah Winfrey.

STENKA_PROMO_30_FINAL_v2
Spot kampanii społecznej Playera i fundacji ITAKA z Danutą Stenką

Vernon Winfrey - kim był?

Vernon Winfrey z zawodu był fryzjerem, ale angażował się też w życie społeczne. Był radnym i przez 16 lat pełnił funkcję urzędnika w Nashville. Był on bardzo dobrze znany wśród lokalnej społeczności i szanowany przez mieszańców miasta. Na Twitterze Vernona Winfeya pożegnał burmistrz Nashville John Cooper.

"Składam najserdeczniejsze kondolencje rodzinie Vernona Winfreya. Vernon służył w Radzie Miasta przez 16 lat, poświęcając się później fryzjerstwu i mentoringowi młodych mężczyzn w naszej społeczności" – napisał burmistrz Nashville John Cooper na Twitterze.

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na FB
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na FB

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Czytaj też:

Autor: Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości