Dobre wieści w sprawie Sarah Ferguson. Znajoma księżnej podzieliła się nowymi informacjami

Sarah Ferguson
Sarah Ferguson
Źródło: Getty Images
Sarah Ferguson nie miała ostatnio najlepszego czasu. Znów dopadły ją problemy ze zdrowiem. Zdiagnozowano u niej raka, tym razem skóry. Najnowsze wieści mogą przynieść jednak ulgę fanom brytyjskiej monarchii. 64-letnia księżna Yorku dowiedziała się, że nowotwór nie postępuje.

Po diagnozie raka piersi i czerniaka złośliwego w 2023 roku księżna znana jako Fergie przeszła kolejną operację, podczas której lekarze skoncentrowali się na usuwaniu nowotworu skóry i węzłów chłonnych. W ostatnich dniach przyszły jednak dobre wieści – rak skóry nie rozprzestrzenił się, co jest ogromnym pocieszeniem dla księżnej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Film Royalsi
Karol III. Najważniejsze momenty z życia nowego króla
Źródło: cozatydzien.tvn.pl/Getty Images/Pixabay

Sarah Ferguson walczy z rakiem skóry

Znajoma Sarah Ferguson podzieliła się świetnymi informacjami z serwisem People. Powiedziała, że "to najlepsza wiadomość, jaką na tym etapie może usłyszeć". Księżna Yorku będzie teraz musiała regularnie poddawać się badaniom kontrolnym co 12 tygodni, ale perspektywa powrotu do zdrowia przynosi ogromną ulgę zarówno jej, jak i jej bliskim.

Po ogłoszeniu diagnozy w styczniu księżna Yorku podziękowała zespołowi medycznemu, który ją wspierał, szczególnie dermatologowi, który wykrył chorobę na czas. W oświadczeniu podkreśliła również znaczenie regularnych badań. Kontrola pieprzyków może być kluczowa w wykryciu nowotworu skóry.

Po otrzymanej diagnozie raka skóry księżna zdecydowała się pozostać w klinice w austriackim uzdrowisku medycznym w Altaussee. Druga taka informacja w ciągu kilku miesięcy była bez wątpienia szokiem, jednak przyjaciółka księżnej podkreśliła, że Fergie jest "bardzo odporna i ma dobry nastrój".

Sarah Ferguson wykorzystuje chorobę. Chce w ten sposób pomóc innym
Sarah Ferguson wykorzystuje chorobę. Chce w ten sposób pomóc innym
Źródło: Samir Hussein/GettyImages

Sarah Ferguson pojawiła się publicznie

Sarah Ferguson w zeszłym tygodniu pojawiła się publicznie razem z innymi członkami brytyjskiej rodziny królewskiej. Był to wyjątkowy moment. Wszyscy zebrali się, aby uczcić pamięć zmarłego w styczniu 2023 roku króla Grecji - Konstantyna. Nabożeństwo miało miejsce w kaplicy świętego Jerzego na zamku Windsor. Sarah Ferguson i jej były mąż, książę Yorku, Andrzej, szli na czele grupy, której członkami byli m.in. ich córka księżna Beatrice i jej mąż Edoardo Mapelli Mozzi, a także księżniczka Anna, wiceadmirał Sir Timothy Laurence czy para Zara i Mike Tindall.

Królowa Camilla, w przeciwieństwie do innych, przyjechała sama do kaplicy. Scena ta wywołała wiele kontrowersji. Książę Andrzej wydawał się przewodzić całemu zgromadzeniu, co wywołało falę krytyki. 64-latek nie jest już oficjalnie częścią rodziny królewskiej, dlatego jego pozycja wzbudziła dyskusję. W 2022 roku, po nieudanej próbie odrzucenia pozwu w sprawie napaści seksualnej przez księcia, królowa Elżbieta pozbawiła syna tytułów wojskowych i patronatów. Andrzej zaprzeczył oskarżeniom i zawarł ugodę z Virginią Giuffre, z którą toczył proces.

Sarah Ferguson na pogrzebie króla Konstantyna
Sarah Ferguson na pogrzebie króla Konstantyna
Źródło: Getty Images

To jednak niejedyne publiczne wystąpienie Sarah Ferguson. W ostatni weekend trafiła na okładki gazet, kiedy pojawiła się na Grand Prix Bahrajnu wraz z córką Eugenią. Księżna wybrała się także do Melbourne w Australii na Global Citizen NOW: Melbourne - wydarzenie mające na celu nagłośnienie walki ze skrajnym ubóstwem. Fergie współprowadziła razem z Hugh Jackmanem i Charliem Puthem.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na InstagramieFacebooku i TikToku. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Czytaj też:

Autor: Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości