Magdalena Różczka o łączeniu kariery z macierzyństwem. "Nie chcę przegapić dzieciństwa moich dzieci"

Magdalena Różczka, Jan Holoubek
Magdalena Różczka, Jan Holoubek
Źródło: MWMEDIA
Magdalena Różczka to jedna z najpopularniejszych polskich aktorek. Choć w filmach wciela się w różne postacie, to na co dzień musi odgrywać także inne role - partnerki czy matki. Gwiazda w wywiadzie z Joanną Wróżyńską z "Wysokich Obcasów" opowiedziała o łączeniu macierzyństwa z karierą.

Magdalena Różczka zasłynęła dzięki rolom w produkcjach takich jak "Tajemnica zawodowa", 'Druga szansa" czy "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy". Od lat tworzy udany związek z reżyserem Janem Holoubkiem. Para doczekała się wspólnie dwóch córeczek i wychowuje pociechę aktorki z pierwszego związku. Jej córka Wanda zaliczyła debiut w serialu. Aktorka rzadko opowiada o życiu prywatnym. Otworzyła się nieco w najnowszym wywiadzie.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Kalendarz Fundacji Rodzin Adopcyjnych. Magdalena Różczka zaprosiła gwiazdy do wspaniałej inicjatywy
Źródło: "Co za Tydzień"

Magdalena Różczka o pracy z mężem i córką

Magdalena Różczka, zmuszona do pogodzenia kariery z macierzyństwem, zdecydowała się ograniczyć pracę w teatrze, aby móc spędzić więcej czasu z córkami.

Po prostu nie chcę przegapić dzieciństwa moich dzieci. Chcę być z nimi wieczorami, usypiać je, czytać im bajki, śpiewać kołysanki, drapać po pleckach. Robię te wszystkie rzeczy każdego dnia, o ile nie jestem na planie. Dobrze mi z tym [...] Teraz mam trzy córki, lecz nie mam wyrzutów sumienia, bo wiem, że dobra mama to szczęśliwa mama.
- przyznała aktorka. 

Jej partner, reżyser Jan Holoubek, z którym pracowała m.in. przy "Heweliuszu" czy drugim sezonie "Rojsta", podziela to podejście. Decyzję o pracy razem podjęli świadomie, choć początkowo aktorka obawiała się, że przeniesienie relacji z domu na plan filmowy może przynieść komplikacje.

"Na początku bałam się łączyć dom z pracą, ale Janek nie miał tych obaw i zaproponował mi, żebym zagrała już w pierwszej części 'Rojsta'. Zawsze czuję paniczny strach, czy podołam roli, a wtedy doszła jeszcze nasza relacja, która była dla mnie zbyt ważna, żeby ją narażać, gdyby się okazało, że w pracy będzie nam ze sobą niedobrze. Wyobrażałam sobie, że będę chciała mu we wszystkim doradzać i z tej wielkiej chęci niesienia pomocy zaczęłabym przeszkadzać. I dziś myślę, że to była słuszna decyzja" - wytłumaczyła gwiazda.

Magdalena Różczka, Jan Holoubek
Magdalena Różczka, Jan Holoubek
Źródło: MWMEDIA

W nowym sezonie serialu dołączyła do nich córka aktorki Wanda, co wiązało się z pojawieniem się różnych emocji u Magdaleny Różczki, szczególnie podczas intensywnych scen.

"[...] bardzo dobrze nam się razem pracowało. Tylko jedna smutna scena mnie zupełnie rozmontowała, nie mogłam przestać płakać. Po raz pierwszy przy tym projekcie znalazłam się w sytuacji, kiedy musiałam wyjść z planu i mieć zmyty makijaż, bo tak strasznie się popłakałam. Potrzebowałam wziąć kilka oddechów i odciąć się od tego, co grałam. Wszystko mi się wymieszało, dopuściłam prawdziwe uczucia i nie mogłam ich z siebie wyrzucić" - wyznała artystka.

Magdalena Różczka o macierzyństwie i rodzinach zastępczych

Aktorce zdarzało się zabierać dziecko do pracy, ale wtedy grała dużo gorzej, bo nie mogła się skoncentrować. Dlatego postanowiła oddzielać życie rodzinne i zawodowe grubą kreską. Przyznała, że "w domu jest tylko mamą". Macierzyństwo to najważniejsza rola jej w życiu.

"Od 16 lat. Kiedy po raz pierwszy zobaczyłam swoją córkę, jedna myśl nie dawała mi spokoju. Że gdzieś niedaleko mogło się urodzić takie samo dziecko, tyle że pozbawione miłości rodzica. Poczułam, że muszę szukać tych dzieci, bo nie wiem, co się z nimi dzieje. Później poznałam Fundację Rodzin Adopcyjnych i stowarzyszenie Jedno Serce, co nie tylko ukształtowało mnie i moje macierzyństwo, ale też pomogło mi zrozumieć, jak sytuacja takich dzieci wygląda w naszym kraju. To doprowadziło mnie do momentu, w którym jestem teraz" - opowiadała aktorka.

Magdalena Różczka właśnie zakłada swoją fundację "Ukochani", która ma na celu pomoc dzieciom w rodzinnej pieczy zastępczej. W jej opinii rodziny zastępcze potrzebują większego wsparcia, dlatego też stara się zwiększać świadomość na ten temat.

Każde dziecko ma prawo – nie przywilej, tylko prawo – do bycia w kochającej rodzinie i poczucia bezpieczeństwa
– stwierdziła aktorka. 

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na InstagramieFacebooku i TikToku. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Czytaj też:

Autor: Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości