Dorota i Czesław Mozilowie - ich idealne małżeństwo przejdzie próbę pełną przygód

Autor:
Martyna
Mikołajczyk
"Azja Express" - Czesław i Dorota Mozilowie

Mówią o nich, że to para z niespotykanym poczuciem humoru. Poznali się przypadkiem, a na jej pytanie "czy myślisz, że jestem w tobie zakochana", on odpowiedział jednoznacznie przecząco. Małżeństwo dołączyło do grona uczestników "Azja Express". Czy Dorota i Czesław Mozilowie dadzą radę stawić czoła wyzwaniom?

Czesław Mozil bardzo chętnie dzielił się swoim życiem prywatnym. W jego mediach społecznościowych można doszukać się wielu pikantnych szczegółów. W swojej książce muzyk przyznał, że był taki moment, gdy w swoim mieszkaniu gościł dziesiątki partnerek, których dziś już nie pamięta. Wszystko zmieniło się, gdy zrozumiał, że jest zakochany.

Czesław Mozil o ojcostwie. Dlaczego nie będzie miał dzieci?
Czesław Mozil o ojcostwie. Dlaczego nie będzie miał dzieci? Czesław Mozil o ojcostwie. Dlaczego podjął decyzję o bezdzietności?

"Gdy wracam z koncertów, otwieram drzwi i wiem, że ona jest w domu. Czeka na mnie. Uff, jestem spokojny i bezpieczny. Nigdy nie przypuszczałem, że tak się stanie. Dorota to pierwsza kobieta, z którą zamieszkałem, to mój najdłuższy związek" - wspomina Czesław Mozil w wywiadzie dla "Twojego Stylu".

Dorota i Czesław Mozilowie - jak się poznali?

Czesław Mozil pochodzi z Zabrza. Będąc dzieckiem przeprowadził się z rodziną do Danii. W swojej twórczości Polski jednak nigdy nie pomijał. Chętnie wracał, by koncertować. Popularność przyniósł muzykowi utwór "Maszynka do świerkania". To wtedy zaczął być wręcz rozchwytywany przez media. Przez 3 kolejne sezony Czesław Mozil był jurorem programu "X-Factor". Dzięki temu kontraktowi artysta nawiązał głębszą relację ze swoją przyszłą żoną. Para poznała się w 2011 roku. Dorota Zielińska stylizowała gwiazdę do sesji zdjęciowej w Maroku. Znała hit "Maszynka do świerkania", ale poza tym nie wiedziała za wiele o artyście. Wspomina, że "do garderoby wpadł nieduży chłopak, który za to zrobił dużo szumu, a na pożegnanie rzucił, że wszystko mu się podoba". Niedługo potem muzyk zaproponował stylistce współpracę przy "X-Factorze".

Historia miłości Doroty i Czesława Mozilów

Uczucie nie przyszło jednak od razu. Oboje wspominają, że zawsze bardzo się lubili. Postanowili nawet otworzyć wspólny biznes. Miało to być spełnienie marzeń artysty o stworzeniu marki odzieżowej dla dzieci. Interesy łączyli z podróżowaniem. Potrafili wyjeżdżać w dwutygodniowe trasy po Europie. Tak narodziło się między nimi uczucie. Jednak żadne z nich nie chciało się do tego przyznać.

Dorota Mozil wspomina: "któregoś razu jedna z koleżanek zapytała mnie, czy jestem w nim zakochana. Zezłościłam się, ale przy pierwszej okazji zapytałam Czesława: 'Czy ty też sądzisz, że jestem w tobie zakochana?'. Popatrzył na mnie zaskoczony i odpowiedział: 'No co ty?! Nie!'. Ulżyło mi".

Zwrot akcji nastąpił podczas… kłótni. Muzyk miał zbyt odważnie dysponować kalendarzem swojej stylistki. By wypracować porozumienie pojechali na piwo do Torunia. Wrócili już jako para.

"Dobrze się uzupełniamy. Czesław jest bardzo energetyczny, żywiołowy. Często słyszę pytanie, jak sobie radzę z tą jego nieustanną aktywnością. Ale im bardziej on się nakręca, tym bardziej ja się wyciszam" - wyjaśnia.

Potajemny ślub Doroty i Czesława Mozilów

Ślub wzięli w tajemnicy przed wszystkimi, a w szczególności przed mediami. Zaproszono wyłącznie najbliższych. Takie było życzenie panny młodej. Nic nie wiedziała nawet fotografka, ani kierowca wiozący ich do ślubu. 

Kiedy małżeństwo publicznie pochwaliło się zmianą stanu cywilnego, artysta żartował, że jeśli ktoś chciałby zorganizować wesele do 2 tys. zł to on ma na to sprawdzony przepis. 

Para przyznała publicznie, że nie planuje powiększania rodziny. W wywiadzie dla "Vivy!" Czesław Mozil mówił o braku potrzeby, by brnąć w społeczne schematy, które nie są parze potrzebne. Na ten moment są dla siebie wszystkim i nie czują potrzeby posiadania dzieci.

Dorota i Czesław Mozilowie w "Azji Express"

W tym roku Dorota i Czesław Mozilowie będą obchodzić 7. rocznicę ślubu. Choć ze względu na naturę obojga nuda im raczej nie grozi, to dziś cenią sobie stabilizację. "Gdy wracam z koncertów, otwieram drzwi i wiem, że ona jest w domu. Czeka na mnie. Uff, jestem spokojny i bezpieczny. Nigdy nie przypuszczałem, że tak się stanie".

Ten spokój mogą jednak zaburzyć plany na najbliższą przyszłość. Dorota i Czesław Mozil dołączyli do grona uczestników kolejnej edycji programu "Azja Ekspress". Myślicie, że i tam będą tak zgodni?

Autor:Martyna Mikołajczyk

Źródło zdjęcia głównego: TVN

Pozostałe wiadomości