Programy

Kulisy "LEGO Masters" z Marcinem Prokopem i jurorami. Odkrywamy tajemnice magazynu

Programy

Autor:
Kalina
Szymankiewicz
Źródło:
cozatydzien.tvn.pl
Tajemnice produkcji #5. Kulisy "Lego Masters"

#TAJEMNICEPRODUKCJI "LEGO Masters" to program dla widzów w każdym wieku. Kolorowy świat klocków potrafi zaskoczyć. Kalina Szymankiewicz odwiedziła Marcina Prokopa, Czesława Mozila i Polę Lisowicz na planie show. Wspólnie z ekspertem LEGO otworzyła wrota do magazynu. Zobaczcie niesamowitą kolekcję, którą dysponują uczestnicy w trakcie realizowania zadań. Niektóre wyzwania trwają nawet kilkanaście godzin! Czy zawodnicy rzeczywiście budują przez ten cały czas bez żadnych przerw?

Kamera cozatydzien.tvn.pl gościła na planie 3. edycji programu "LEGO Masters". Bohaterami show są ludzie z pasją: przyjaciele, pary, rodzice i dzieci. Uczestnicy, niezależnie od wieku, wykazują się wysokimi zdolnościami w dziedzinie projektowania i konstrukcji. W każdym odcinku stają przed nowym wyzwaniem, przekraczając granice własnej wyobraźni.

Sprawdź, kto zwyciężył w 3. sezonie "LEGO Masters".

Marcin Prokop i Czesław Mozil o kulisach "LEGO Masters"

W trzecim sezonie do jury dołączył Czesław Mozil. Wspólnie z Polą Lisowicz oceniał dokonania uczestników. Marcin Prokop od pierwszej edycji wspierał bohaterów show. Prowadzący "LEGO Masters" z podziwem obserwował uczestników podczas konstruowania imponujących budowli.

Zwykle bawiliśmy się klockami w sposób zgodny z instrukcją, próbując je składać tak, jak to zostało przewidziane przez konstruktorów zestawów. Natomiast tu okazuje się, że jak się rozepnie pasek, którym związana jest nasza kreatywność, kiedy poluzuje się krawat konwencji, nagle można zbudować rzeczy absolutnie niesamowite, które śmiało można nazwać dziełami sztuki

Czesław Mozil pochodzi z ojczyzny klocków lego. Były juror "X Factora" nie ukrywa, że udział w "LEGO Masters" to dla niego wymarzona rola.

Bawię się tymi klockami od dzieciństwa. Mieszkałem w Danii od 6. roku życia. Nie ukrywam, że to jest spełnienie marzeń. Nawet mój szwagier, który jest ogromnym fanatykiem LEGO i przyjeżdża na plan z moją siostrą i dziećmi z Danii, gdy usłyszał, że będę jurorem w "LEGO Masters", to powiedział, że to jest najlepsze, co wydarzyło się w moim życiu [...] Ten program pokazuje, że nie możemy przestawać się bawić. Życie ma być ciężką pracą, ale też wielką zabawą

"LEGO Masters". Tajemnice magazynu. Ile klocków i figurek pomieści?

Zobaczcie z nami, jak wygląda magazyn w programie "LEGO Masters". Jest wypełniony ponad 2 milionami kolorowych klocków. 9-osobowa specjalna ekipa dba o to, aby zawsze panował w nim porządek. Jan Biela-Abreu jest konsultantem z firmy LEGO, który czuwa nad realizacją zadań. W co może ingerować ze swoim zespołem?

"Wszystkie rzeczy, które są związane z klockami, a nie bezpośrednio z konstrukcjami naszych uczestników są robione przez mój zespół. Cała scenografia i wszystko, co jest związane z dodatkowymi elementami. Jeżeli coś im nie działa, przykładowo są to elementy elektroniczne, to też im doradzamy" - wyjaśnił.

W tym roku uczestnicy mieli za zadanie budować konstrukcje powiązane z żywiołami. To stanowiło dodatkowe wyzwanie dla całej ekipy realizatorskiej.

"Budowanie pod wodą czy budowanie przy podwieszonym balonie to są bardzo trudne rzeczy, których nie robi się normalnie w domu" - dodał Jan Biela-Abreu.

Niektóre zadania trwają nawet kilkanaście godzin. Czy uczestnicy "LEGO Masters" pracują przez ten cały czas? Jak naprawdę wygląda realizacja takiego wyzwania?

W jednym z programów edycji australijskiej próbowano robić konkurencję, w której uczestnicy budowali tzw. longiem, czyli cały czas przez 10 czy więcej godzin. Natomiast w którymś momencie byli tak zestresowani, organizmy tak zmęczone, że zaczęły im krwawić palce. Nie stosujemy tego u nas. Dajemy czas uczestnikom, żeby mogli się zastanowić, tzw. higieniczne przerwy na obiad czy na przewietrzenie się. Przerwy nie są wliczane do czasu wykonania zadania. Zegar stopujemy, mówimy, przez jaki czas będzie trwała przerwa. I dopiero wtedy powracamy do konkurencji

W magazynie zgromadzone są 852 figurki, uczestnicy mogą skorzystać z gotowych lub stworzyć własne. Zobaczcie w naszym materiale wideo, jak Janek przygotował z klocków LEGO podobiznę dziennikarki.

"Tajemnice produkcji" to cykl wideo serwisu cozatydzien.tvn.pl, w którym odkrywamy, co dzieje się na planie seriali, filmów i najpopularniejszych programów telewizyjnych. Zapraszamy na rozmowy z twórcami, nie tylko reżyserami i aktorami, ale i ekipą realizatorską. Odkryj z nami tajemnice!

Autor:Kalina Szymankiewicz

Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Źródło zdjęcia głównego: x-news

Pozostałe wiadomości