Dzieci księżnej Kate i księcia Williama pójdą do elitarnej szkoły. Wysokość czesnego zaskakuje

Autor:
Aleksandra
Głowińska
Książę William, księżna Kate

Wszystko wskazuje na to, że księżna Kate i książę William naprawdę przeprowadzą się do Adelaide Cottage. Dyrektor szkoły Lambrook z dumą obwieścił, że dzieci książęcej pary dołączą do grona uczniów. Wysokość czesnego w prestiżowej szkole księżniczki Charlotte, księcia George'a i księcia Louisa może zaskoczyć. Tanio nie jest.

Pałac Kensington w poniedziałek poinformował, że 9-letni książę George, 4-letni książę Louis i 7-letnia księżniczka Charlotte rozpoczną od września naukę w prywatnej szkole Lambrook w pobliżu Windsoru.

"Ich Królewskie Wysokości są ogromnie wdzięczni szkole Thomas's Battersea, gdzie George i Charlotte mieli szczęśliwy początek swojej edukacji odpowiednio od 2017 i 2019 roku i cieszą się, że znaleźli szkołę dla całej trójki swoich dzieci, która podziela podobny etos i wartości jak Thomas" - czytamy.

Wiadomo już, ile wynosi czesne.

Księżna Kate i książę William posłali dzieci do prestiżowej szkoły

Książęta będą uczyć się w szkole, w której roczne czesne wynosi 21 tysięcy funtów, czyli... ponad 118 tysięcy złotych! 

Cena nie wzięła się znikąd. Uczniowie placówki mają do dyspozycji prywatny 25-metrowy basen i własne pole golfowe. Ale to wciąż nie koniec atrakcji. Na 52-akrowym terenie dzieci będą mogły obcować z przyrodą i zwierzętami hodowlanymi, co dla arystokracji może być namiastką normalności. Książęta będą mogły bawić się w sadzie oraz obcować ze świniami, królikami, kurczakami, a nawet z jagniętami. Co więcej — na terenie szkoły znajduje się także pasieka. 

"Cieszymy się, że książę George, księżniczka Charlotte i książę Louis dołączą do nas we wrześniu tego roku i z niecierpliwością czekamy na powitanie rodziny, a także wszystkich naszych nowych uczniów w naszej społeczności szkolnej" - napisał w oficjalnym oświadczeniu dyrektor szkoły Jonathan Perry.

Natasza Urbańska o rodzicach i wsparciu najbliższych
Natasza Urbańska o rodzicach i wsparciu najbliższych Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Księżna Kate i książę William - przeprowadzka

Księżna Kate i książę William podjęli decyzję o przeprowadzce do Adelaide Cottage w okolicy Windsoru. Niewielki, bo czteropokojowy domek oddalony jest o kwadrans spacerem od zamku królowej.

Decyzja o przeprowadzce podyktowana była chęcią powrotu do "normalności". Para książęca podjęła ją ze względu na dzieci.

"To była decyzja dwójki rodziców, którzy chcą zapewnić swoim pociechom, jak najnormalniejszy start, jak to tylko możliwe. Kensington Palace był trochę jak akwarium, ponieważ znajdował się w samym centrum Londynu" - donosi źródło DailyMail.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Aleksandra Głowińska

Źródło zdjęcia głównego: Chris Jackson Collection/Getty Images

Pozostałe wiadomości