Dziedziczka fortuny zaginęła. 16-latka ma otrzymać spadek wyceniany na 1,6 mld dolarów

Mint Butterfield
Mint Butterfield
Źródło: Getty Images
Zaginęła Mint Butterfield, dziedziczka jednej z największych fortun na świecie. Ostatni raz była widziana 21 kwietnia 2024 roku. Wiele wskazuje na to, że dziewczyna przebywa obecnie w jednej z najbardziej niebezpiecznych dzielnic w San Francisco znanej z łatwej dostępności narkotyków, wysokiej przestępczości i bezdomności.

Mint Butterfield ma 16 lat, brązowo-rude kręcone włosy, ok. 152 cm wzrostu i waży ok. 45 kg. W dniu zaginięcia była ubrana w czarną bluzę, flanelowe spodnie od piżamy i czarne buty. Mogła mieć przy sobie również sporą walizkę. Do tej pory nie udało się ustalić jej miejsca pobytu.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

100430304_PMJP_KADZIEWICZ_CORKA
Łukasz Kadziewicz o wychowywaniu córki
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Mint Butterfield zaginęła

Mint Butterfield jest córką biznesmena Stewarta Butterfielda oraz bizneswoman Caterina Fake. Mężczyzna jest współzałożycielem popularnej aplikacji do komunikacji Slack, kobieta zaś wraz z poprzednim partnerem stworzyła aplikację Flickr. Związek Stewarta Butterfielda i Cateriny Fake nie przetrwał próby czasu. Córka pary, Mint, mieszkała z matką. Jak podaje "San Francisco Standard" dziewczyna często pojawiała się w tamtejszej dzielnicy, która od dawna jest uznawana za wyjątkowo niebezpieczną. W przeszłości miała też borykać się z problemem nadużywania substancji psychoaktywnych.

Policja nie informuje na razie o szczegółach przeprowadzanego śledztwa. Nie wykluczono jednak ani porwania nastolatki dla okupu, ani tego, że postanowiła całkowicie odciąć się od rodziny.

Poszukiwania na największą skalę odbywają się w Tenderloin, dzielnicy znajdującej się w centrum San Francisco. To właśnie tam odnotowano największy kryzys związany z fentanylem w mieście.

Poszukiwany Cole Brings Plenty nie żyje

Cole Brings Plenty był gwiazdą serialu "1923". Zaginął 31 marca 2024 roku tuż po tym, jak stał się jednym z podejrzanych o przemoc domową. Aktor i wuj mężczyzny Moses Brings Plenty niemal od razu zaznaczył, że sprawa jest niepokojąca. Według niego młody gwiazdor nie dopuściłby się przemocy wobec kobiety oraz tego, że chciałby uciec i się ukryć.

Cole Brings Plenty w chwili zaginięcia miał 27 lat. W poszukiwania zaangażowały się setki osób, w tym znane ze szklanego ekranu osobowości. Niestety 5 kwietnia nadeszły tragiczne wieści. Policja przez przypadek natrafiła na ciało mężczyzny w obszarze położonym około 70 km na południowy zachód od Kansas City. Władze miały sprawdzić co skrywa się w opuszczonym aucie. Nieopodal pojazdu odnaleziono ciało gwiazdora.

Na ten moment nieznana jest dokładna data i przyczyna śmierci aktora. Wiadomo jednak, że służby prowadzą w tej sprawie śledztwo.

"Chcemy wyrazić naszą szczerą wdzięczność wszystkim za modlitwy i pozytywne myśli przesłane w intencji Cole'a. Chcielibyśmy również podziękować wszystkim, którzy towarzyszyli nam podczas poszukiwań i zapewnili zasoby, których potrzebowaliśmy, aby rozszerzyć obszar poszukiwań. W tym tygodniu dowiedzieliśmy się, jak wiele osób znało dobroć w sercu Cole'a i kochało go" - napisała rodzina młodego aktora w oświadczeniu opublikowanym w mediach społecznościowych 6 kwietnia.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na InstagramieFacebooku i TikToku. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Czytaj też:

Autor: Dagmara Olszewska

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:
Tagi:

Pozostałe wiadomości