Elżbieta II pojechała na wakacje. Zaprosiła księcia Harry'ego i Meghan Markle

Królowa zaprosiła Meghan Markle i księcia Harry'ego na wakacje
Królowa zaprosiła Meghan Markle i księcia Harry'ego na wakacje
Źródło: Jeff J Mitchell/Getty Images
Elżbieta II, jak co roku, pojechała na wakacje i na odpoczynek tradycyjnie wybrała swoje szkockie posiadłości. Okazuje się jednak, że monarchini tym razem chce spędzić nieco inaczej swój urlop i zaprosiła na niego specjalnych gości. Chodzi o księcia Harry'ego i Meghan Markle.

Elżbieta II jest najstarszą i jednocześnie najdłużej panującą monarchinią na całym świecie. Brytyjska królowa w tym roku świętuje 70-lecie wstąpienia na tron i nic nie wskazuje, by w najbliższym czasie miała porzucić swoje obowiązki. Elżbieta II już kiedyś zapowiadała, że będzie nosić koronę do końca swoich dni i tak też się właśnie dzieje. Monarchini, by wciąż mieć siłę na władanie królestwem, od wielu lat dba o należyty odpoczynek. W tym celu królowa wybrała się na swoje tradycyjne wakacje do Szkocji i... zaprosiła tam Sussexów.

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Królowa zaprosiła księcia Harry'ego i Meghan Markle na wakacje

Elżbieta II 21 lipca wyjechała na długo wyczekiwane wakacje. Brytyjska monarchini przygotowała już całą listę członków rodziny królewskiej, których w tym roku zamierza zaprosić na swój urlop. Jak poinformował magazyn "The Sun" jeden z pracowników posiadłości Balmoral, wśród nich znaleźli się także Meghan Markle, książę Harry oraz ich dzieci: Archie i Lilibet. Rodzina ponoć już zgodziła się przylecieć do Szkocji ze Stanów Zjednoczonych. Brytyjska prasa uważa ten gest królowej za zażegnanie trwającego od ponad dwóch lat konfliktu między Sussexami, a resztą Windsorów.

 Meghan Markle w czerwcu przyleciała do Wielkiej Brytanii po raz pierwszy od ponad dwóch lat, gdy razem z księciem Harrym i ich synem zdecydowali się przeprowadzić do USA. Para zerwała wówczas kontakt z rodziną królewską, zrzekła się dworskich obowiązków i nie szczędziła "royalsom" gorzkich słów. Miesiąc temu małżeństwo przyjęło zaproszenie królowej z okazji 70-lecia jej panowania. Wówczas 96-letnia monarchini po raz pierwszy spotkała się z Archiem oraz prawnuczką Lilibet, która otrzymała po niej imię. Według informatorów, spotkanie Elżbiety II z córeczką Meghan Markle i księcia Harry'ego trwało zaledwie 15 minut.

czt_wojciechowska_wakacje
Jak Martyna Wojciechowska spędza wakacje? Nie rusza się bez jednej rzeczy
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Elżbieta II co roku jeździ na wakacje do szkockiej posiadłości Balmoral

Elżbieta II od początku swojego panowania wybiera na letnie wakacje szkocką posiadłość Balmoral. Monarchini przez dziesięć tygodni zaszyje się w królewskim wiejskim domu o nazwie Craigowan Lodge, gdzie będą odwiedzać ją inni przedstawiciele rodziny królewskiej. Wśród zaproszonych, oprócz Meghan Markle i księcia Harry'ego, znaleźli się między innymi: książę Karol, księżna Camilla, a także książę William, księżna Kate i ich troje dzieci: książę George, księżniczka Charlotte i książę Louis.

Warto dodać, że posiadłość przeszła niedawno modernizację, która ma ułatwić Elżbiecie II poruszanie się. W starym, rustykalnym, kamiennym domu zainstalowano specjalną windę dla wózków inwalidzkich. Nie jest bowiem tajemnicą, że królowa w ostatnim czasie nie cieszy się najlepszym zdrowiem.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Anna Pawelczyk-Bardyga

Źródło zdjęcia głównego: Jeff J Mitchell/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości