Gwiazdy

Emmanuel Macron z małżonką w ogniu krytyki. Brytyjskie media: "Faux pas stulecia"

Gwiazdy

Autor:
Aleksandra
Głowińska
Emmanuel Macrone, Briggite Macrone

Auć! Te nagłówki mogą zaboleć prezydenta Francji. Brytyjskie tabloidy nie zostawiły na nim suchej nitki. Powód? Jak nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi o... strój!

Prezydent Francji Emmanuel Macron wraz z małżonką Brigitte udali się do Wielkiej Brytanii dzień przed pogrzebem królowej Elżbiety II na zaproszenie króla Karola III. Nowy monarcha zorganizował uroczystą kolację dla światowych liderów. Media dopatrzyły się jednak wpadki. Chodzi o strój głowy i pierwszej damy Francji.

Emmanuel Macron i jego małżonka na językach. Chodzi o strój

Choć Emmanuel Macron i jego małżonka są wymieniani jednym tchem obok największych ikon mody wśród światowych przywódców, tym razem intuicja ich zawiodła. Prezydent i pierwsza dama Francji zjawili się w Londynie już w niedzielę, by zjawić się na czuwaniu przy trumnie brytyjskiej monarchini.

Polityk postawił na ciemną marynarkę i grafitowe spodnie, do których dobrał białą koszulę i czarny szalik. Jego małżonka pojawiła się w granatowym garniturze, pod który założyła czarny golf. I pewnie nie było w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że oboje uzupełnili stylizacje o... sportowe buty.

Emmanuel Macron z żoną Brigitte zaliczyli faux pas

Brytyjskie tabloidy nie przeszły obojętnie obok modowej wpadki prezydenta Francji i jego małżonki. Prasa była bezlitosna i nie zostawiła na Macronach suchej nitki. Nagłówki krzyczą o "faux pas stulecia".

"Daily Mail" zarzucił francuskiemu prezydentowi i jego małżonce "nieoddanie należnego hołdu" królowej Elżbiecie II. Kolejne tabloidy pisały między innymi o wyglądzie "turystów", założeniu "wygodnych butów, żeby spacerować po Londynie" i... "pomyleniu uroczystości".

Zobaczcie zdjęcie.

Emmanuel Macrone
Emmanuel Macrone w ogniu krytyki. Brytyjskie tablody: "Faux pas stulecia" Emmanuel Macrone Źródło: Anadolu/Getty Images

Faktycznie przesadzili? Dajcie znać w komentarzu.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Aleksandra Głowińska

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images Europe

Pozostałe wiadomości