Gwiazdy serialu "Lipowo. Zmowa milczenia" o popularności kryminalnych zagadek. "My lubimy się bać"

Aktorzy o serialu "Lipowo". Dlaczego tak bardzo lubimy się bać?
Źródło: "Co za Tydzień"
Na platformie Player zadebiutowała niedawno kolejna propozycja dla fanów kryminalnych zagadek. Już teraz można oglądać pierwszy odcinek serialu "Lipowo. Zmowa milczenia". W ostatnim czasie kryminalne historie cieszą się ogromną popularnością. Dlaczego? Na to pytanie w rozmowie z "Co za Tydzień" starali się odpowiedź aktorzy, którzy wcielili się w mieszkańców Lipowa.

W jesiennej ramówce stacji TVN oraz serwisu Player czeka widzów wielki powrót kultowych programów. Przed nami nowe sezony takich hitów, jak "Kuchenne Rewolucje", "Hotel Paradise" czy "Ślub od pierwszego wejrzenia". Nie zabraknie również serialowych premier roku. Na antenie zadebiutuje spin-off "Skazanej" — "Pati" — który fani mogli oglądać na Playerze już wcześniej.

Natomiast na platformie już teraz pojawiła się kolejna kryminalna propozycja. O czym jest serial "Lipowo. Zmowa milczenia" i dlaczego tak bardzo lubimy się bać? Swoje zdanie na ten temat mają aktorzy, którzy wcielili się w bohaterów nowej serialowej propozycji Playera.

"Lipowo. Zmowa milczenia". Aktorzy o tym, dlaczego lubimy się bać

Na platformie Player już można oglądać serial kryminalny "Lipowo. Zmowa milczenia" na podstawie prozy Katarzyny Puzyńskiej. Główna bohaterka grana przez Julię Kijowską próbuje rozwikłać zagadkę śmierci zakonnicy. Ekipa "Co za Tydzień" zawitała na plan promocyjnej sesji zdjęciowej. W trakcie przerw między ujęciami aktorzy opowiedzieli o kulisach serialu.

Weronika Nowakowska, dziewczyna, kobieta, która odchodzi z warszawskiej policji w tajemniczych okolicznościach. Wyjeżdża na prowincję do Lipowa, a tam czeka ją hermetyczna, dosyć szczególna społeczność z mnóstwem tajemnic i zagadką do rozwiązania
— mówi odtwórczyni głównej roli Julia Kijowska w rozmowie z "Co za Tydzień".

Podczas sesji zdjęciowej aktorzy zostali zapytani o to, za co, ich zdaniem, widzowie tak bardzo kochają kryminały, bo ich popularność nie słabnie.

— Z małymi dziećmi bawimy się w zagadki, to jest jedna z ulubionych zabaw. Bawimy się w akuku [...] To współpójście za historią, własna teoria na temat tego kto zabił, czyli to jest taka literatura, w której bardzo intensywnie chyba uczestniczymy i może to na tym polega. A na dodatek zwykle jest jednak zaskakujący koniec, który zawsze, jeżeli ktoś nam wcześniej nie zdradzi oczywiście, jak to się kończy, to to też jest bardzo ciekawy element tej literatury — stwierdza Dorota Kolak.

A co o tym myśli Eryk Kulm Jr? Aktor w serialu wciela się w postać Marka Ziętary.

W człowieku jest wpisany strach od początku, kiedy się rodzi i chyba najbardziej z nim rezonuje [...], czyli my lubimy się bać
— stwierdza gwiazdor.

— Siła i talent świetnego autora kryminałów polega na tym, że nie wygra tego wyścigu czytelnik i to mi się najbardziej podoba, kiedy zawsze się mylę i na końcu okazuje się, że o, to była ta osoba, której w ogóle nie brałam pod uwagę — dodaje Agnieszka Suchora.

Gra w serialu kryminalnym to wyzwanie dla aktorów, którzy znając rozwiązanie zagadki, muszą grać tak, by zwieść widza i nie zdradzić niechcący, kto jest mordercą. Jak przyznaje Dorota Kolak, na szczęście nad zachowaniem tajemnicy czuwa nie tylko aktor, ale również reżyser oraz koledzy z planu, którzy bacznie przyglądają się każdemu gestowi współtowarzyszy.

Premierowe odcinki serialu "Lipowo Zmowa milczenia" w każdy piątek na platformie Player.

"Lipowo. Zmowa milczenia" - kadr z serialu
"Lipowo. Zmowa milczenia" - kadr z serialu
"Lipowo. Zmowa milczenia" - kadr z serialu
Źródło: x-news

"Lipowo. Zmowa milczenia" – o czym jest serial?

"Lipowo. Zmowa milczenia" to serial o mieszkańcach Lipowa – małej, sennej miejscowości otoczonej malowniczymi lasami i jeziorami na Kujawach. Życie tu przypomina sielankę, wszyscy się znają, szanują, mniej lub bardziej lubią, a głosem sumienia jest lokalny proboszcz. W rzeczywistości nad spokojnym Lipowem unosi się gęsta mgła tajemnicy, która spowija miasteczko od lat i wpisała się w jego krajobraz. A tutejsi ludzie doskonale nauczyli się w niej funkcjonować, prowadząc grę pozorów i perfekcyjnie chroniąc sekrety sąsiadów oraz, przede wszystkim, swoje. Na terytorium Lipowa spotykają się również dwa religijne światy: za dnia chrześcijański w lokalnej parafii oraz zakonie, w nocy – pogański na słynnej Polanie Czarownic na obrzeżach miejscowości.

"Lipowo. Zmowa milczenia" - kadr z serialu
"Lipowo. Zmowa milczenia" - kadr z serialu
"Lipowo. Zmowa milczenia" - kadr z serialu
Źródło: x-news

Pewnego dnia do miasteczka, w sam środek zżytej społeczności, trafia Weronika Nowakowska, pisarka szukająca spokoju oraz ucieczki od życia i kłopotów, które zostawiła za sobą w stolicy. Wkrótce po jej przyjeździe w Lipowie dochodzi do tragicznych wydarzeń – ginie siostra z lokalnego zakonu, w którym obowiązują śluby milczenia. W jednej chwili w małym miasteczku każdy staje się podejrzany!

Szef lokalnej policji, młody i ambitny Daniel Podgórski, widząc zaangażowanie nowej mieszkanki, decyduje się na bardzo odważny ruch – wbrew wszystkim wciąga Weronikę w sprawę. Z każdym dniem kobieta zaczyna odkrywać kolejne sekrety miasteczka. Ale żeby dojść do prawdy, pisarka musi nie tylko wydobyć na światło dzienne głęboko skrywane tajemnice mieszkańców Lipowa, ale również stawić czoła swojej własnej. A przede wszystkim złamać zmowę milczenia.

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Przeczytaj też:

Autor: Dominika Kowalewska

Źródło: "Co za Tydzień"

Źródło zdjęcia głównego: Player

podziel się:

Pozostałe wiadomości