Ewa Minge o współpracy z Jolantą Kwaśniewską i Marią Kaczyńską. Jak to wspomina?

Ewa Minge o współpracy z Jolantą Kwaśniewską i Marią Kaczyńską
Ewa Minge o współpracy z Jolantą Kwaśniewską i Marią Kaczyńską
Źródło: ANDRAS SZILAGYI/MWMEDIA
Ewa Minge jest jedną z najpopularniejszych polskich projektantek. Przez lata dbała o kreacje pierwszych dam - Jolanty Kwaśniewskiej i Marii Kaczyńskiej. W najnowszym wywiadzie opowiedziała o kulisach tej współpracy.

Ewa Minge na przestrzeni lat stała się nie tylko projektantką mody, ale również osobowością telewizyjną i pisarką. Prowadziła program, komentuje otaczającą ją rzeczywistość, a ostatnio wydała również swoją pierwszą powieść. W najnowszym wywiadzie wróciła pamięcią do czasów, gdy odpowiadała za garderobę żon prezydentów Polski - Jolanty Kwaśniewskiej i Marii Kaczyńskiej.

Jak wspomina te współprace?

Ewa Minge o współpracy z Joalntą Kwaśniewską

Ewa Minge w rozmowie z "Faktem" nie szczędziła komplementów pod adresem Jolanty Kwaśniewskiej. Projektantka przyznała, że osiem lat pracy z żoną Aleksandra Kwaśniewskiego bardzo dobrze wspomina oraz że było to niesamowite doświadczenie.

"Jola doskonale wiedziała, czego chce, ale była też otwarta na świat mody. Jednocześnie była bardzo świadoma tego, jak wygląda, jaką ma figurę. Byłam też odpowiedzialna za garnitury, ubrania bardziej oficjalne. To było niesamowite doświadczenie i miłe, bo Jola zbierała zawsze świetne recenzje, również za granicą, za swoje stroje" - czytamy.

Agnieszka Woźniak-Starak o popularności
Agnieszka Woźniak-Starak o popularności
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Ewa Minge o współpracy z Marią Kaczyńską

Choć wielu wydawało się, że zakończenie kadencji Aleksandra Kwaśniewskiego poskutkuje również zakończeniem współpracy Ewy Minge z pałacem prezydenckim, tak się jednak nie stało. Stylistka Jolanty Kwaśniewskiej została polecona nowej pierwszej damie, czyli Marii Kaczyńskiej, o której projektantka wypowiada się w samych superlatywach.

"To była niesamowicie ciepła i skromna osoba" - powiedziała.

A co z modą?

"Jeżeli jednak porównam ją z Jolantą, z pewnością pani Maria była mniej świadoma mody. Maria chciała być mniej widoczna, chciała, by jej kreacje nie wybijały się na pierwszy plan. Bardzo żałuję, że naszą pracę przerwała jej tragiczna śmierć, bo to była wielka przyjemność móc z nią rozmawiać i się z nią spotykać" - zakończyła.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Aleksandra Głowińska

Źródło zdjęcia głównego: ANDRAS SZILAGYI/MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości