Fani dostrzegli kolejną "wpadkę" FB Barcelony. Chodzi o nazwisko żony Roberta Lewandowskiego

Autor:
Julia
Sadowska

Robert Lewandowski został pierwszym polskim napastnikiem, który wystąpi na Camp Nou. Piłkarz został oficjalnie przedstawiony przez FC Barcelonę jako nowy gracz występujący w ich barwach. Na oficjalnej stronie klubu możemy przeczytać informację na jego temat.

Kilka dni temu wszystkie media obiegła wiadomość o transferze Roberta Lewandowskiego do klubu hiszpańskiej ligi - FC Barcelona. Dotychczas 33-latek przez 12 lat był piłkarzem mieszczącego się w Niemczech - Bayernu Monachium.

Anna Stachurska czy Anna Lewandowska?

Na oficjalnej stronie FC Barcelony pojawił się artykuł, którego celem jest przybliżenie sylwetki Roberta. W 10. punktach zawarto różne informacje o piłkarzu z pogranicza jego kariery i życia prywatnego. Nie zabrakło więc kilku słów o jego rodzinie, w tym o żonie - Annie Lewandowskiej. Problemem dla niektórych stał się jednak fakt, że przedstawiono ją pod panieńskim nazwiskiem.

"Żona Lewandowskiego, Anna Stachurska, była brązową medalistką mistrzostw świata w karate w 2009" - czytamy.

Internauci są oburzeni faktem, że to nie pierwsza wpadka katalońskiego klubu. Najpierw w oficjalnych mediach społecznościowych Lewandowskiego nazwano Niemcem, a teraz błąd dotyczy jego żony. Dla fanów piłkarza władze klubu wykazują się ignorancją.

Jednak czy na pewno tak jest?

Okazuje się, że według hiszpańskiej tradycji, kobiety nie przyjmują nazwiska męża po ślubie, a dzieci urodzone w małżeństwie otrzymują dwuczłonowe nazwisko. Można więc uznać, że pomyłka z nazwiskiem żony piłkarza wynika jedynie z różnic kulturowych pomiędzy Hiszpanią a Polską, a nie, jak zarzucają internauci - ignorancją zarządu klubu wobec rodziny piłkarza.

Conan Kaźmierski o planach na przyszłość, medycynie i pieniądzach
Conan Kaźmierski o planach na przyszłość, medycynie i pieniądzach Conan Kaźmierski o planach na przyszłość, medycynie i pieniądzach

Najdroższy transfer Roberta Lewandowskiego

Robert Lewandowski żegna się z monachijskim klubem z którym łączy go wiele sukcesów. Piłkarz podpisał 3-letnią umowę z FC Barcelona i tym samym stał się pierwszym polskim zawodnikiem występującym w bordowo-granatowych barwach klubu.

 Robert Lewandowski dołączy do zespołu ze stolicy Katalonii za zawrotną kwotę 50 milionów euro, co jest najwyższym transferem polskiego piłkarza w historii.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Przeczytaj też:

Autor:Julia Sadowska

Źródło zdjęcia głównego: Paweł Wodzyński/East News

Pozostałe wiadomości