Francis Coppola oskarżony o nieprzyzwoite zachowanie. W obronie reżysera stanął producent

Francis Ford Coppola
Francis Ford Coppola
Źródło: Getty Images
Legendarny reżyser Francis Ford Coppola może mieć kłopoty. The Guardian opublikował raport, z którego wynika, że artysta miał niewłaściwie zachowywać się wobec statystek na planie filmu "Megalopolis". W obronie reżysera stanął producent dzieła, który ujawnił, co według niego działo się na planie.

Francis Ford Coppola jest amerykańskim reżyserem i scenarzystą. Zajmuje się również produkcją filmową. Jest powszechnie uważany za jednego z największych filmowców wszech czasów. Zdecydowanie ugruntował sobie pozycję w branży stworzeniem "Ojca chrzestnego", którym zrewolucjonizował produkcję filmów gangsterskich. Co ciekawe, reżyser ma córkę Sofię, która poszła w jego ślady. Jego bratankiem jest znany aktor, występujący pod pseudonimem Nicolas Cage.

Dalsza część artykułu poniżej materiału wideo.

Joanna Jabłczyńska o kradzieży wizerunków znanych osób i tropieniu oszustów
Joanna Jabłczyńska o kradzieży wizerunków znanych osób i tropieniu oszustów
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Francis Ford Coppola oskarżony o niewłaściwe zachowanie na planie filmowym

W Cannes odbędzie się pokaz filmu "Megalopolis", ale Francis Ford Coppola musi zmierzyć się z krytyką i oskarżeniami, jakie padły pod jego adresem. W raporcie The Guardian pojawiły się zeznania świadków, którzy twierdzą, że reżyser zmuszał kobiety do siadania mu na kolanach. W trakcie pracy nad sceną imprezy w nocnym klubie reżyser przyszedł na plan i próbował całować niektóre z występujących topless lub skąpo ubranych statystek. Twierdził, że w ten sposób próbuje wprawić je w odpowiedni nastrój — relacjonuje The Guardian.

Darren Demetre, koproducent wykonawczy "Megalopolis", broni reżysera. Przedstawił inną wersję zdarzeń.

W ciągu dwóch dni pracowaliśmy nad sceną rozgrywającą się w klubie inspirowanym Studiem 54. Francis spacerował po planie, by wprawić ekipę w odpowiedni nastrój, przyjacielsko rozmawiał z członkami obsady i statystami, ściskając ich i całując w policzek. Był to jego sposób na wprowadzenie klubowej atmosfery, co było bardzo istotne dla filmu. W trakcie pracy nad projektem nie dotarły do mnie żadne skargi dotyczące niestosownego zachowania lub molestowania z jego strony
- cytuje oświadczenie producenta Variety.

Internauci dyskutują o winie reżysera. Na blogu World of Reel pojawił się fragment e-maila niewymienionego z nazwiska hollywoodzkiego producenta, który twierdzi, że cała sprawa jest spiskiem.

"To wyłącznie kampania oszczerstw prowadzona przez przerażone studia, które nie doceniają go jako zagrożenia dla ich modeli biznesowych. To spisek, który ma na celu zniszczenie go" - cytuje World of Reel.

Francis Ford Coppola zainwestował w "Megalopolis" fortunę. Co wiadomo o filmie?

Co ciekawe, Francis Ford Coppola napisał scenariusz "Megalopolis" już na początku lat 80. Projekt czekał na właściwy czas dla twórcy, ponieważ później realizował inne dzieła. W końcu produkcję zaplanowano na 2001 rok, ale prace wstrzymano ze względu na zamachy terrorystyczne na World Trade Center. Sponsorzy wycofali się z pomysłu finansowania projektu. Reżyser w 2022 roku zdecydował, że sam opłaci produkcję. Wyłożył na nią 120 milionów. Dysponował środkami ze sprzedaży części należących do niego winnic.

Akcja "Megalopolis" toczy się w utopijnej wersji Nowego Jorku (zwanego Nowym Rzymem), który zostaje zniszczony w wyniku katastrofy. Pewien architekt, grany przez Adama Drivera, ma idealistyczny pomysł na odbudowę miasta. Inną wizję ma pragmatyczny burmistrz (w tej roli Giancarlo Esposito).

Francis Ford Coppola był zainteresowany obsadzeniem Christiana Bale'a w roli głównej, jednak ostatecznie wybrał Adama Drivera. Jude Law, Shia LaBeouf, Oscar Isaac, James Caan, a także Michelle Pfeiffer, Cate Blanchett, Jessica Lange i Zendaya zrezygnowali z głównych ról w filmie.

Okres zdjęciowy "Megalopolis" trwał od 1 listopada 2022 do 30 marca 2023 roku. W obsadzie zobaczymy również takie gwiazdy jak: Forest Whitaker, Nathalie Emmanuel, Jon Voight, Laurence Fishburne, Aubrey Plaza, Chloe Fineman, Kathryn Hunter, Jason Schwartzman i Dustin Hoffman.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na TikToku, FacebookuInstagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Autor: Kalina Szymankiewicz

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości