Gwiazdy

Pogrzeb Franciszka Pieczki. Gdzie i kiedy odbędzie się ostatnie pożegnanie aktora?

Gwiazdy

Autor:
Kamila
Jamrożek
Źródło:
Fakt, PAP
Franciszek Pieczka nie żyje - kiedy i gdzie pogrzeb?

Franciszek Pieczka zmarł 23 września. Miał 94 lata. Kiedy i gdzie zostanie pochowany legendarny aktor?

Pogrzeb Franciszka Pieczki jest na razie jedną wielką niewiadomą. Bliscy nie podali terminu ceremonii, ani nie poinformowali, jaki będzie miała charakter. Prezes Związku Artystów Scen Polskich Krzysztof Szuster powiedział serwisowi Fakt o możliwym rozwiązaniu.

Franciszek Pieczka nie żyje - gdzie i kiedy odbędzie się pogrzeb aktora?

Franciszek Pieczka zmarł w piątek 23 września. Miał 94 lata. Informację o śmierci aktora podał Tadeusz Deszkiewicz, prezes Radia Dla Ciebie. W stacji reporterem jest wnuk słynnego aktora Adrian Pieczka. Smutne wieści potwierdził również Związek Artystów Scen Polskich.

Jak będzie wyglądał pogrzeb Franciszka Pieczki? Pojawiły się spekulacje, że będzie miał charakter państwowy. 

"Rozważamy prośbę o pogrzeb państwowy. Na razie nie znamy jednak daty uroczystości" - powiedział Faktowi prezes ZASP Krzysztof Szuster pytany o pogrzeb Franciszka Pieczki.

Jednak, jak poinformowała rodzina zmarłego aktora, msza święta za jego duszę zostanie odprawiona w czwartek 29 września o godz. 12.00 w Kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Warszawie Falenicy. Po mszy św. nastąpi odprowadzenie trumny z ciałem zmarłego na cmentarz w Aleksandrowie.

Paulina Koziejowska o związku z Maciejem Orłosiem
Paulina Koziejowska o związku z Maciejem Orłosiem Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Franciszek Pieczka nie żyje - kim był, najważniejsze role

Franciszek Pieczka był jednym z największych polskich aktorów. Od 60 lat tworzył wyśmienite role na scenach filmowych jak i teatralnych. Artysta przez dekady stworzył wiele znakomitych kreacji aktorskich, za które widzowie go pokochali. Znamy go m.in. jako Gustlika w "Czterech pancernych", Opętanego Paszeko w "Pamiętniku znalezionym w Saragossie", Czepca w "Weselu", Proboszcza w "Chłopach" czy Starego Kiemlicza w "Potopie".

Franciszek Pieczka
Franciszek Pieczka Źródło: MWMEDIA

Franciszek Pieczka urodził się 18 stycznia 1928 r. w Godowie na Śląsku. Był najmłodszym z sześciorga rodzeństwa i jako jedyny wyłamał się z rodzinnej tradycji i nie został górnikiem, tylko aktorem. Ze swoją żoną Henryką aktor przeżył 50 lat i doczekał się dwójki dzieci - Piotra i Ilony. Aktor dożył sędziwego wieku 94 lat i mieszkał wraz ze swoim synem w Falenicy.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Czytaj też:

Autor:Kamila Jamrożek

Źródło: Fakt, PAP

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

Pozostałe wiadomości