Gwiazdy

Franciszek Pieczka w szczerym wyznaniu. "Ja się śmierci nie boję"

Gwiazdy

Autor:
Aleksandra
Czajkowska

Franciszek Pieczka jest znanym polskim aktorem. Już za kilka tygodni aktor będzie świętował 94. urodziny. Niedawno udzielił wywiadu Katarzynie Stoparczyk, w którym wyznał, że nie boi się śmierci. 

Franciszek Pieczka o rodzinie

Widzowie pokochali go za rolę Gustlika w serialu "Czterej pancerni i pies". W ciągu 60 lat kariery aktorskiej stworzył wiele niezapomnianych ról, zarówno filmowych, jak i teatralnych. Aktor miłość swojego życia poznał już na początku swojej kariery.

W 1954 r. poślubił Henrykę, z którą był aż do jej śmierci w 2004 r. Razem doczekali się syna Piotra i córki Ilony. Rodzina była zawsze na pierwszym miejscu, co Franciszek Pieczka często podkreślał w wywiadach.

"Wychowaliśmy dwójkę dzieci, Ilonę i Piotra. Przeżyliśmy razem 50 lat! Umarła nagle, akurat w roku naszego jubileuszu. I jak to w życiu bywa, człowiek chciałby jeszcze tyle tej drugiej osobie powiedzieć, wyjaśnić, cofnąć czas jak w 'Jańciu', ale już nie można" - powiedział w jednym z wywiadów.

Franciszek Pieczka od czasu pandemii COVID-19 nie pojawia się w nowych produkcjach. Jakiś czas temu porozmawiał z Katarzyną Stoparczyk, a jego wypowiedź pojawiła się w książce "Jak mieć w życiu frajdę", która niedawno ukazała się na rynku.

Weronika Książkiewicz na planie Herkulesa
Weronika Książkiewicz na planie Herkulesa „Herkules" to nowy serial Player Original, w którym główne role zagrają Rafał Maćkowiak i Weronika Książkiewicz. Czego możemy się spodziewać po nowej produkcji? Zobaczcie. Źródło: Co za Tydzień

Franciszek Pieczka o śmierci

Aktor wyznał, że nie boi się śmierci i nie ma już żadnych planów zawodowych. Powiedział, że wszystko, co mógł, już osiągnął.

"Ja się śmierci nie boję. Ja swoje przeżyłem. Już nie mam jakichś aspiracji, ani życiowych, ani osobistych, ani zawodowych" - powiedział.

W rozmowie z Katarzyną Stoparczyk dodał, że chciałby się po śmierci spotkać z żoną.

"No i żeby później spotkać się z małżonką. Tam na górze. Może już przygotowała dla mnie przyjęcie? To by było fantastyczne" - dodał.

Obecnie Franciszek Pieczka mieszka z synem i jego rodziną w Falenicy. Jakiś czas temu w jednym z wywiadów powiedział:

"Mam wielkie szczęście. Mieszkam u syna i mam swoje pokoje. Opiekuje się mną cudowna synowa, która jest pielęgniarką i bardzo dba o moje zdrowie i samopoczucie. A mój wnuk robi mi zakupy" - dodał.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Czajkowska

Źródło zdjęcia głównego: ANDRAS SZILAGYI/MWMEDIA

Pozostałe wiadomości