Czesław Mozil o początkach związku z żoną: "Dorota mnie pocałowała, bo ja jestem tchórzem"

Czesław Mozil - kim jest?
Czesław Mozil - kim jest?
Źródło: MWMEDIA
Czesław Mozil i jego żona Dorota udzielili wywiadu, w którym opowiedzieli o początkach relacji. Choć dziś stanowią zgraną parę, na początku znajomości nie wierzyli, że uda im się stworzyć związek. Co mówią po ponad dekadzie spędzonej razem? 

Czesław Mozil o żonie

Czesław Mozil poznał żonę Dorotę 11 lat temu. Wtedy jeszcze nie zakładali, że będą razem. Fundamentem ich związku okazała się przyjaźń i... wspólny biznes.

"Znamy się 11 lat. Na początku wspólnie otworzyliśmy firmę, zostaliśmy przyjaciółmi. Znajomi sugerowali, że coś "dzieje się" między nami, ale ja pytałam szczerze zdziwiona: "Zaraz, między kim a kim?! O co wam chodzi?". Oboje uparcie odsuwaliśmy od siebie te uwagi, myśli, uczucia…" - powiedziała w rozmowie z magazynem "Viva!", Dorota Mozil.

Czesław Mozil dodał, że oboje najbardziej bali się, że gdyby zdecydowali się wejść w związek, to w przypadku niepowodzenia, mogą zaprzepaścić relacje biznesowe:

"Podświadomie baliśmy się, że wszystko zepsujemy. Partnerstwo w firmie traktowaliśmy na poważnie".

Okazuje się, że łączące ich uczucie jako pierwsi zauważyli ich przyjaciele.

"Któregoś dnia przyszła do mnie znajoma. Rozmawiałyśmy i nagle zapytała: "A co z wami?". "Ale co ma być?", odpowiedziałam. "Dorota, przestań mnie oszukiwać. Ty naprawdę nie widzisz, że jesteś w nim zakochana?!". Zmroziło mnie. Kiedy wyszła, chodziłam po mieszkaniu kompletnie zdezorientowana: Jeśli ona to widzi, Czesław również musiał coś zauważyć. Jezus Maria! Co ja teraz zrobię? Czy ja naprawdę go kocham?!" - opowiada Dorota Mozil. "Dzwonię do Czesława: "Musimy się zobaczyć". Spotkaliśmy się w knajpce, usiedliśmy naprzeciwko siebie. "Muszę zadać ci bardzo ważne pytanie", powiedziałam. "Czy ty uważasz, że ja się w tobie kocham?"(..) Czesław spojrzał na mnie zaskoczony: "Co?! Nie! No co ty…!". Odetchnęłam z ulgą…".

Dorota Stalińska: Dla dojrzałych aktorek jest bardzo mało ról
Czwarta część kinowego hitu „Kogel-Mogel" już w kinach. W rozmowie z „Co za Tydzień" aktorzy podzielili się swoimi spostrzeżeniami na temat filmu. Dorota Stalińska zaznaczyła: - Mam to szczęście, bo jak wszyscy wiemy, dla dojrzałych aktorek jest bardzo mało ról w polskiej kinematografii, więc trafiła mi się rola perełka, wymarzona, która dała mi taki wachlarz możliwości stworzenia niezwykłej postaci — powiedziała.
Źródło: Co za Tydzień

Czesław Mozil - pierwszy pocałunek

Czesław Mozil zdradził, że choć zjeździli wspólnie pół świata i spali często w tym samym łóżku, nigdy do niczego nie doszło, a ich pierwszy pocałunek przydarzył się w Toruniu.

"Teraz Toruń kojarzy nam się z pierwszym pocałunkiem. To symboliczne, ponieważ wcześniej byliśmy w kilku podróżach po Europie. Spaliśmy w tym samym pokoju hotelowym, bo oszczędzaliśmy, i do niczego nie doszło. Często mieliśmy jedno łóżko. Wieczorem kładliśmy się spać, rano wstawaliśmy i jechaliśmy dalej. Wszystko musiało poczekać na odpowiedni czas" - wyznała Dorota Mozil.

Artysta przyznał, że to żona zrobiła pierwszy krok i pocałowała go w drodze do hotelu. 

"W nocy, w drodze do hotelu, Dorota mnie pocałowała, bo ja jestem tchórzem".

Zobacz także:

Autor: Aleksandra Głowińska

Źródło: VIVA!

Źródło zdjęcia głównego: ANDRAS SZILAGYI/MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości