Friz chce wynająć mieszkanie uchodźcom z Ukrainy. Ekipa zebrała też pieniądze

Friz wraz z Ekipą pomagają uchodźcom z Ukrainy. Youtuber przekazał ćwierć miliona złotych o oferuje swoje mieszkanie.
Friz pomaga uchodźcom z Ukrainy
Źródło: x-news
Ekipa Friza włączyła się w pomoc uchodźcom z Ukrainy. Youtuberzy przekazali ćwierć miliona złotych, a także chcą wynająć mieszkania osobom uciekającym z terenów objętych wojną. O wszystkim powiadomili w najnowszym nagraniu.

Od kilkunastu dni w Ukrainie trwa wojna. Wojska rosyjskie wkroczyły na teren sąsiedniego państwa, bombardując miasta i zabijając cywilów. Ponad milion uchodźców przekroczyło już granice Polski, poszukując schronienia, a Polacy aktywnie angażują się w pomoc, organizując zbiórki pieniężne, spożywcze, lub przyjmując uchodźców pod swój dach.

Friz pomaga uchodźcom z Ukrainy

Do tego grona dołączyli również znany polski youtuber Friz wraz z Ekipą. W najnowszym filmie opublikowanym na ich kanale powiedzieli, że cały dochód z filmów w najbliższych tygodniach przekażą na pomoc Ukrainie. Youtuberzy już wpłacili kwotę 250 tys. zł i zaznaczyli, że jeżeli ich dochód będzie większy, wpłacą kolejne kwoty.

Dodatkowo Ekipa chce wynająć swoje mieszkania osobom z Ukrainy. Chcą działać długofalowo, dlatego przewidują mieszkania na wynajem na rok.

"Założyliśmy, że będzie to ok. 250 tys. zł, dlatego tyle wpłaciliśmy jako Ekipa na poczet pomocy, wynajęcia domów, nieruchomości, żeby jak najbardziej tutaj pomóc. Jeżeli filmy zarobią więcej, to też to wpłacimy" - powiedzieli.

Zobacz wideo:

Cezary Pazura wyznał, że kolega zabrał mu rolę w "Tajemnicy Zawodowej"
Cezary Pazura opowiedział o swoich początkach z serialem "Tajemnica Zawodowa". Wyznał, że jest zafascynowany fabułą

Ekipa wynajmie swoje mieszkania uchodźcom

Ekipa Friza zwróciła się również do internautów z zapytaniem, czy chcą zobaczyć teraz ich najnowszy projekt, który powstał jeszcze przed wybuchem wojny w Ukrainie. Youtuberzy zastanawiają się, czy publikowanie tego w tym czasie, kiedy na Wschodzie toczy się wojna, jest na pewno w porządku.

Pod nagraniem pojawiło się wiele komentarzy internautów, którzy popierają działania youtuberów.

"Świetny pomysł", "Dobrze, że nie jesteście obojętni na to, co się dzieje w Ukrainie", "Brawo", "Bardzo dobrze, powinniście tak działać i pokazywać innym co trzeba robić" - czytamy.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tu:

Autor: Aleksandra Czajkowska

Źródło zdjęcia głównego: x-news

podziel się:

Pozostałe wiadomości