Była partnerka Jeffreya Epsteina o relacji z księciem Andrzejem. Co ich łączy?

Ghislaine Maxwell opowiedziała o relacjach z księciem Andrzejem
Ghislaine Maxwell opowiedziała o relacjach z księciem Andrzejem
Źródło: Max Mumby/Indigo/Getty Images
Ghislaine Maxwell została skazana za pomoc Jeffreyowi Epsteinowi w wykorzystywaniu seksualnym nieletnich dziewczyn. Kobieta obecnie przebywa w więzieniu, gdzie spędzi najbliższe 20 lat. W międzyczasie była celebrytka korzysta z życia: praktykuje jogę, uczy się i udziela wywiadów. W ostatnim z nich opowiedziała o zażyłej relacji z księciem Andrzejem.

Ghislaine Maxwell przez wiele lat była partnerką Jeffreya Epsteina i jego "prawą ręką" w nielegalnym, seksualnym procederze. Miliarder przez ponad dekadę wykorzystywał nieletnie dziewczyny, gwałcił je i handlował nimi. W werbowaniu nowych ofiar pomagała mu właśnie partnerka, która za swe czyny została skazana na 20 lat pozbawienia wolności. Ghislaine Maxwell nie może jednak narzekać na warunki, jakie spotkały ją za kratkami. W zakładzie karnym, w którym została osadzona, można bowiem praktykować jogę, oglądać filmy, czy też doskonalić swoje umiejętności. Była celebrytka znalazła też ostatnio czas na udzielenie wywiadu.

czt_wozniak-starak_pieniadze popr
Agnieszka Woźniak-Starak o przemocy ekonomicznej wobec kobiet
Agnieszka Woźniak-Starak była jedną z prowadzących konferencję podczas premiery książki Joanny Przetakiewicz "Pieniądze szczęście dają". Gwiazda w rozmowie z nami powiedziała, co dla niej oznacza to dość odważne w dzisiejszych czasach hasło.

Ghislaine Maxwell o relacji z księciem Andrzejem. "Jest moim przyjacielem"

Jeffrey Epstein popełnił samobójstwo w więzieniu. Chwilę po tym wydarzeniu amerykańscy stróże prawa aresztowali jego wieloletnią partnerkę. Prokuratura zarzuciła wówczas Ghislaine Maxwell werbowanie nieletnich kobiet, które następnie były wykorzystywane seksualnie przez miliardera i jego wpływowych znajomych. W kręgu najbliższych Jeffreya Epsteina był też książę Andrzej. Proceder miał trwać ponad 10 lat.

Ghislaine Maxwell niedawno została przeniesiona z więzienia w Nowym Jorku do zakładu karnego na Florydzie. Była celebrytka spotkała się tam z bardzo dogodnymi warunkami, które postanowiła wykorzystać i udzielić wywiadu. W rozmowie ze stacją "CBS" wyznała, że doskonale rozumie, dlaczego książę Andrzej nie chce już z nią utrzymywać kontaktu. Podkreśliła też, że wciąż uważa syna Elżbiety II za przyjaciela.

"Płaci ogromną cenę za nasze powiązania. Uważam, że jest moim przyjacielem, bardzo mi bliskim. Zależy mi na nim"- powiedziała podczas rozmowy.

Warto przypomnieć, że książę Andrzej spotykał się z Ghislaine Maxwell i Jeffreyem Epsteinem nie tylko w swoich apartamentach w Londynie, gdzie miało dość do gwałtu na jednej z nieletnich dziewczyn, ale także wielokrotnie wyjeżdżał do ich letnich rezydencji w Stanach Zjednoczonych. Cała trójka przez lata nie ukrywała swoich bliskich relacji.

Książę Andrzej był oskarżony o molestowanie seksualne nieletniej

Książę Andrzej jest uważany za jednego z największych skandalistów w brytyjskiej rodzinie królewskiej. Syn Elżbiety II już jakiś czas temu został pozbawiony tytułów wojskowych i dostał zakaz pełnienia funkcji publicznych związanych z jego arystokratycznym urodzeniem. Wiązało się to z oskarżeniami, które przez lata w stronę księcia Andrzeja kierowała Virginia Roberts. Kobieta oskarżyła go o wykorzystanie seksualne, gdy nie miała jeszcze skończonych 18 lat. Syn Elżbiety II od początku twierdził, że jest niewinny, a początkowo zaznaczał także, że nawet nie zna oskarżającej go osoby. Virginia Roberts upubliczniła wówczas zdjęcia ze spotkania z księciem Jorku i obaliła jego zeznania. Wkrótce potem wyszło na jaw, że arystokrata spotkał się przed laty z kobietą dzięki zażyłym stosunkom z Jeffreyem Epsteinem, który wykorzystywał seksualnie wiele innych młodych dziewczyn, handlując nimi.

Virginia Roberts wytoczyła księciu Andrzejowi sprawę w sądzie, ale na początku roku Elżbieta II zaproponowała jej ugodę, dzięki której jej syn nie został skazany. Królowa miała zapłacić aż 12 milionów funtów. Pieniądze dla monarchini nie były jednak tak ważne, jak dobre imię księcia.

Przeczytaj więcej o brytyjskiej rodzinie królewskiej na cozatydzien.tvn.pl.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Anna Pawelczyk-Bardyga

Źródło zdjęcia głównego: Max Mumby/Indigo/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości