Książę Harry był szantażowany przez żonę? "Groziła mu, żeby się podporządkował"

Meghan Markle miała szantażować księcia Harry'ego
Meghan Markle miała szantażować księcia Harry'ego
Źródło: Andrew Milligan - WPA Pool/Getty Images
Meghan Markle miała od dawna szantażować męża, by się jej podporządkowywał. Według relacji osób związanych z Sussexami Amerykanka wymusiła na księciu upublicznienie ich związku w momencie, gdy nie był na to gotowy. Potem miało być tylko gorzej. Książę Harry już dawno zdał sobie sprawę z tego, że za bardzo odsunął się od rodziny za sprawą żony. "Ich faza miesiąca miodowego dobiegła końca" - czytamy w książce, która opisuje życie prywatne Windsorów.

Nie cichnie medialna burza wokół Meghan Markle i księcia Harry'ego. Chociaż para zjawiła się na pogrzebie Elżbiety II, wyraźnie izolowała się od reszty rodziny królewskiej. Zbiegło się to w czasie z publikacją pierwszych fragmentów książki Valentine'a Lowe'a, który na podstawie rozmów z byłymi pracownikami "royalsów" sporządził ich nie najlepszy portret. Najbardziej oberwało się właśnie Sussexom, którzy zostali określeni jako apodyktyczni i bardzo interesowni. Teraz światło dziennie ujrzały kolejne rozdziały pozycji, które rzuciły nowe światło na z pozoru idealny związek pary.

czt_elvispremiera_krupinska-zwiazek
Paulina Krupińska o związku i kryzysach. "Kłótnie w każdym związku są normalne"
Paulina Krupińska w rozmowie z Anną Pawelczyk-Bardygą odniosła się do plotek o kryzysie w jej małżeństwie z Sebastianem Karpielem-Bułecką. Gwiazda nie ukrywała, że jej mąż nie jest chodzącym ideałem, ale ona sama także jest świadoma swoich wad. Prowadząca "Dzień Dobry TVN" powiedziała też, co jej zdaniem jest kluczem do długiej i trwałej relacji. "Mam nadzieję, że kiedyś Sebastian przyjmie te słowa do serca" - mówiła.

Meghan Markle miała zmusić księcia Harry'ego do upublicznienia ich związku

Meghan Markle w książce Valentine'a Lowe'a pt. "Courtiers: Thee Hidden Power Behind Thee Crown" została przedstawiona jako ekomaniaczka, która wzbudzała w służbie paniczny strach. Zdaniem rozmówców autora książki, Amerykanka miała być surowa nie tylko dla swojego personelu, ale także i męża, którego "stawiała do pionu". W magazynie "The Times" opublikowano kolejne fragmenty głośnej pozycji. Czytamy w nich o tym, że Meghan Markle zmusiła księcia Harry'ego do upublicznienia ich romansu.

"[Meghan] mówiła: 'Jeżeli nie wydasz oświadczenia potwierdzającego, że jestem twoją dziewczyną, to zerwę z tobą' – Harry wpadł w panikę. Przeraził się, że ona uzna to za brak wrażliwości. Zaczyna sobie uświadamiać, że jest w klatce, a wszystkie przypomnienia o niektórych zachowaniach Meghan sprawiają, że czuje się niekomfortowo" - pisze Valentine Lowe, przytaczając słowa swojego rozmówcy, który działał jako informator magazynu "Woman's Day".

Książę Harry już dawno miał stwierdzić, że razem z żoną poszli o krok za daleko w "wojnie z Windsorami". To właśnie między innymi dlatego wciąż się wstrzymuje od publikacji swoich pamiętników, których najmocniejsze fragmenty teraz próbuje przerobić.

"Niestety, to był pierwszy z wielu razy, kiedy groziła mu, żeby się podporządkował. Nigdy nie zapominaj, to jest kobieta, która pokłóciła się z całą rodziną i odegrała kluczową rolę w tym, dlaczego Harry jest wyobcowany ze swojej własnej. Poważnie zastanawia się, czy popełnił duży błąd, ale czuje się uwięziony w bałaganie, który jest jego własnym dziełem… Ich faza miesiąca miodowego dobiegła końca" - cytował rozmówcę Valentine Lowe.

Książę Harry waha się nad wydaniem swoich pamiętników. Nie chce więcej konfliktów

Meghan Markle i ksiazę Harry porzucili swoje królewskie obowiązki na początku 2020 roku i wyprowadzili się do Stanów Zjednoczonych. Para odcięła się wówczas od Windsorów i nie szczędziła im gorzkich słów w mediach. Amerykanka oskarżyła "royalsów" o rasizm i stawiała się w pozycji ofiary znęcania psychicznego. Książę Harry podkreślił natomiast, że jego kontakt z ojcem jest praktycznie zerowy. Chwilę później syn obecnego króla zapowiedział, że opowie o swoim dworskim życiu w pamiętnikach, które miały być wydane w formie autobiografii.

Premierę książki, która od dawna jest ponoć napisana, przekładano przez dwa lata. Znawcy tematu przyznawali, że jeśli książę zdecyduje się ją wypuścić w obecnej formie, będzie to prawdziwa bomba, która pogrąży rodzinę królewską. Zamiast premiery doczekaliśmy się jednak kolejnego przesunięcia terminu publikacji.

Książę Harry ma bowiem wątpliwości, czy na pewno chce po raz kolejny zaszkodzić swoim najbliższym.

"Są w potrzasku. Harry wziął pieniądze za książkę i miał opowiedzieć, jak źle mu było w roli 'royalsa', ale zrozumiał, że nie będzie już drogi powrotu. Jeśli ta książka ujrzy światło dzienne, to będzie koniec. Ufam więc, że jednak nigdy nie trafi na rynek" - powiedziała królewska ekspertka Tina Brown.

Przeczytaj więcej o brytyjskiej rodzinie królewskiej na cozatydzien.tvn.pl.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Anna Pawelczyk-Bardyga

Źródło zdjęcia głównego: Andrew Milligan - WPA Pool/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości