Gwiazdy

Piotr Stramowski o hejcie i dbaniu o dobro córki. "Były momenty, że się przejmowałem" [TYLKO U NAS]

Gwiazdy

Autor:
Kalina
Szymankiewicz
Źródło:
cozatydzien.tvn.pl
Piotr Starmowski opowiedział o tym, jak radzi sobie z hejtem. Wyznał, jak z Katarzyną Warnkę starają się chronić ich córkę

Piotr Stramowski i Katarzyna Warnke mają 3-letnią córkę, którą rzadko pokazują w mediach społecznościowych. Oboje bardzo otwarcie opowiadali o swoim związku, poruszali tematy tabu, ale nie naruszali prywatności dziecka. Piotr Stramowski w rozmowie z Kaliną Szymankiewicz opowiedział o tym, jak radzi sobie z hejtem. Aktor ma ciekawe przemyślenia na ten temat. Zdradził też, w jaki sposób on i jego była ukochana starają się wychować córkę.

Piotra Stramowskiego możemy oglądać m.in. w serialu TVN "Tajemnica zawodowa". Obecnie pracuje na planie nowego filmu Marii Sadowskiej pt. "Pokusa". W przerwie między ujęciami z aktorem rozmawiała Kalina Szymankiewicz z serwisu cozatydzien.tvn.pl.

Piotr Stramowski o hejcie i wychowaniu córki. "Staram się i Kasia też"
Piotr Stramowski o hejcie i wychowaniu córki. "Staram się i Kasia też" Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Piotr Stramowski o hejcie. Zauważył ważną rzecz

Piotr Stramowski słynie z otwartości w poruszaniu tematów trudnych i często kontrowersyjnych. Nie wstydzi się też nagości, publikując w mediach społecznościowych odważne zdjęcia. W przestrzeni internetowej nie brakuje mowy nienawiści. Jak aktor radzi sobie z hejtem?

- On już na mnie nie wpływa. Były momenty, że bardzo się przejmowałem, czytałem komentarze, próbowałem się z nimi oswoić, zrozumieć tych ludzi, ale zobaczyłem, że to nie są moje problemy [...] Ja rozumiem też problemy tych ludzi i to jest smutne, bo jest mi ich szkoda, ale z drugiej strony myślę sobie, że nie mają świadomości, jaką szkodę powodują innym. Ja już jestem na to odporny, więc mnie to naprawdę nie dotyka, ale wiem, że jest masa osób, które nie są, tak jak ja nie byłem. I to bardzo boli - przyznał.

Aktor zastanawiał się nad zjawiskiem mowy nienawiści. Próbował zrozumieć osoby, które poświęcają czas na hejtowanie innych. Stwierdził, że problem tkwi w edukacji ludzi.

Przyglądałem się hejtowi, byłem ciekawy, skąd to się bierze. Myślę, że w dużym stopniu z nieświadomości. Uważam, że świat wyglądałby dużo lepiej, gdyby ludzie pracowali ze swoją świadomością, a czegoś takiego nie ma. Nie ma takiej nauki w szkole, uczymy logicznego myślenia, zapamiętywania rzeczy, ale nie uczymy najważniejszego, czyli bycia świadomym

Piotr Stramowski o wychowaniu córki. Czego uczy ją razem z Katarzyną Warnke?

Kalina Szymankiewicz zapytała aktora, czy nie boi się o córkę, która dorasta w społeczeństwie pełnym hejtu.

Myślę o tym. My tak nie mieliśmy, ale staram się i Kasia też, zrobić tak, żeby wyposażyć naszą córkę w takie narzędzia, które pozwolą jej, żeby to po prostu spływało po niej. Ale to też moim zdaniem wiążę się ze świadomością...

Córka Piotra Stramowskiego i Katarzyny Warnke ma na imię Helena. Aktor opisał, jak zmieniło się jego życie, odkąd dziewczynka pojawiła się na świecie.

- Mniej czasu mam po prostu na swoje rzeczy, ale poza tym jest wspaniała nowa osoba, którą się kocha, więc taka zmiana gigantyczna i piękna - podsumował.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Kalina Szymankiewicz

Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

Pozostałe wiadomości