Grób Emiliana Kamińskiego jest wyjątkowy. Wygląda jak teatr [ZDJĘCIA]

Emilian Kamiński
Emilian Kamiński
Źródło: MWMEDIA
Emilian Kamiński zmarł 26 grudnia 2022 roku. Wybitny aktor i mąż Justyny Sieńczyłło został pochowany w Alei Zasłużonych cmentarza Wojskowego na Powązkach w Warszawie. Pogrzeb artysty miał charakter państwowy. Wiemy, jak dziś prezentuje się jego grób. Pomnik nagrobny przyjął zaskakującą formę.

Emilian Kamiński był starszym bratem aktorki Doroty Kamińskiej. Z pierwszą żoną Izabellą Jarską doczekał się córki Natalii, a z drugą wybranką miał dwóch synów. Aktor odszedł w domu w Józefowie w otoczeniu rodziny. Wcześniej zmagał się z wyczerpującą chorobą.

Dalsza część artykułu poniżej materiału wideo.

Artyści, którzy odeszli w 2022 roku
Polscy artyści, gwiazdy i znane osobistości które odeszły w 2022 roku

Grób Emiliana Kamińskiego ma zaskakującą formę

Emilian Kamiński 10 lipca skończyłby 71 lat. Z tej okazji zespół Teatru Kamienica uczcił pamięć dyrektora.

"Panie Emilianie, Dyrektorze! Dziś swoje 71. urodziny obchodzisz, ale już z inną załogą, w innym miejscu. Tam, gdzie czas przestał mieć znaczenie. Opowiemy Ci zatem, jak ten dzień wygląda tutaj, w Warszawie, przy al. Solidarności, w Teatrze Kamienica. Białe obłoki suną leniwie po błękitnym niebie, liście delikatnie podrygują na wietrze, a promienie słońca dają z siebie wszystko, są bezlitosne. Wytchnienie i przyjemny chłód można znaleźć w teatralnych murach Kamienicy. To taki cichy i spokojny poniedziałek — idealny dzień na Twoje urodziny... Pamiętamy. Twoja Załoga" - przekazano na Instagramie.

Wzruszającą mowę na pogrzebie aktora wygłosił jego syn Kajetan Kamiński. Przytoczył jedną z ich poważnych rozmów.

Mój ojciec po prostu stworzył nam dom. Gdy cztery lata temu robił spektakl "Niespodzianka", przyszedł do mnie do pokoju. Usiedliśmy razem i powiedział: "Synku, ja nie dożyję pięciu lat, musisz pomóc mi z teatrem, musisz służyć ludziom. Zastanów się, jesteś młody, ale pamiętaj, służ ludziom. Jaką decyzję podejmiesz, ale masz służyć ludziom". Był filozofem, kierował się tym, by służyć ludziom
- podkreślił syn Emiliana Kamińskiego.

Oto nagrobek Emiliana Kamińskiego. Pomnik przypomina teatr — są siedzenia, scena oraz kurtyna. Nie mogło zabraknąć również portretu zmarłego. Warto zwrócić uwagę na dodatkowy element w postaci cegły prosto z Teatru Kamienica. Widnieje na niej poruszający napis.

"Twojego serca bicie stworzyło Kamienicę. Kochaliśmy cię, kochamy. Niebawem się spotkamy" - czytamy.

Grób Emiliana Kamińskiego
Grób Emiliana Kamińskiego
Źródło: MAREK KUDELSKI/AGENCJA SE/East News

Żona i siostra Emiliana Kamińskiego o jego odejściu

Dorota Kamińska tęskni za bratem. Po jego śmierci wyznała, że czas jego choroby był dla całej rodziny bolesnym doświadczeniem.

"Cały czas choroby Emiliana to był ogromnie trudny okres. Szczególnie ostatnie miesiące były niezwykle ciężkie. Dzieci, Justyna i ja staraliśmy się robić wszystko, co możliwe, żeby mu pomóc i ulżyć w cierpieniu. Po pięciu miesiącach nie jest ani trochę łatwiej" - mówiła w rozmowie z "Faktem".

Z kolei Justyna Sieńczyłło udzieliła wywiadu w "Dzień dobry TVN", gdzie zdradziła, o co poprosił ją mąż, gdy dowiedział się o chorobie.

"Okazało się, że jest bardzo groźnie. Nie będąc palaczem, miał raka płuc. Powiedział jedno: 'Nie chcę, żeby ktokolwiek się martwił. Nie chcę, żeby ktokolwiek się nade mną litował. Nikt nie może wiedzieć'" - wyznała ukochana aktora.

Justyna Sieńczyłło i Emilian Kamiński
Justyna Sieńczyłło i Emilian Kamiński
Źródło: MWMEDIA

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas również znaleźć na  TikToku, Facebooku oraz Instagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas.

Autor: Kalina Szymankiewicz

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości