Grób Krzysztofa Krawczyka zostanie zmieniony. Andrzej Kosmala wyjaśnia powód

Grób Krzysztofa Krawczyka zostanie zmieniony
Grób Krzysztofa Krawczyka zostanie zmieniony
Źródło: MWMEDIA
Krzysztof Krawczyk zmarł 5 kwietnia 2021 roku. Kilka dni później tłumy żegnały wokalistę na cmentarzu w Grotnikach. Niestety grób artysty musi przejść rewitalizację. Wszystko przez ślady, które pozostawiają po sobie setki fanów, chcących złożyć hołd legendzie polskiej muzyki.

Za pośrednictwem mediów społecznościowych przyjaciel i menedżer wokalisty Andrzej Kosmala poinformował, że grób Krzysztofa Krawczyka musi zostać odnowiony. Tym samym zwrócił się do osób, które krytykują wybory rodziny zmarłego artysty. 

Grób Krzysztofa Krawczyka będzie modernizowany? 

Krzysztof Krawczyk spoczywa na cmentarzu w Grotnikach. Niemal każdego dnia pojawiają się tam setki fanów artysty. Pomnik uwieczniający wokalistę jest przepełniony symbolami. Granit ma oznaczać moc i trwanie a jego zielony odcień sugeruje połączenie z naturą, wolność i nadzieję. Kształt płyty wykonano na podobieństwo sceny, miejsca, w którym Krzysztof Krawczyk przez ponad 50 lat zachwycał fanów. Na jednym ze stopni nagrobka znajduje się autograf piosenkarza, na dwóch kolejnych cytaty: "Bo jesteś Ty" oraz "Warto żyć". 

Pomnik Krzysztofa Krawczyka, mimo iż spełnia wymogi estetyczne, musi przejść rewitalizację. Andrzej Kosmala za pośrednictwem Facebooka wytłumaczył, z czego wynikała ta decyzja i jak nagrobek będzie wyglądał w przyszłości.

"Miejsce spoczynku Krzysztofa Krawczyka w Grotnikach. Ostatnio napisał jakiś człowiek, że za dużo betonu. Tylko, że przy tym grobie codziennie bywa po przynajmniej sto osób. Beton będzie wymieniony na granit, gdyż rozlewany wosk na betonie pozostawia złe ślady. Dlaczego wrogowie Krawczyka za życia po jego śmierci wywołują tyle problemów? Spoczywaj Krzysiu w spokoju!" - napisał. 

Danuta Stenka wzięła udział w akcji Itaki i zaangażowała się w poszukiwania osób zaginionych
Danuta Stenka, która w serialu "Nieobecni" gra matkę zaginionej przed laty córki, zaangażowała się w akcję Fundacji Itaka. Aktorka włączyła się w serię spotów, kierowanych do rzeczywistych zaginionych.

Żona Krzysztofa Krawczyka o grobie i symbolice

Ewa Krawczyk, ukochana żona wokalisty niedawno udzieliła wywiadu, w którym opowiedziała o tym, jak istotna jest dla niej prezencja miejsca pochówku Krzysztofa Krawczyka. 

"Jestem bardzo zadowolona z pomnika, ponieważ ulubionymi naszymi kolorami były zieleń – symbol nadziei, natury, a czerwony – miłości, miłości do mnie i miłości do Pana Boga. Krzyż z koroną cierniową to największy symbol wiary" - powiedziała w rozmowie z portalem se.pl.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Dagmara Olszewska

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości