Grupa VOX zabrała głos po raz pierwszy od śmierci Witolda Paszta. Ogłosili zmiany

Autor:
Dominika
Kowalewska
Grupa VOX wydała oświadczenie

Odkąd w lutym 2022 roku zmarł Witold Paszt, nie było wiadomo, co dalej z zespołem VOX. Po miesiącach ciszy członkowie grupy opublikowali oświadczenie, w którym zdradzili dalsze plany. Czy VOX przestaje istnieć?

Witold Paszt był jednym z najpopularniejszych członków zespołu VOX. W 1978 roku artysta założył kwartet, którego początkowo członkiem był Ryszard Rynkowski. Przez lata skład kilkukrotnie się zmieniał. W lutym 2022 roku mediami wstrząsnęła wieść o śmierci Witolda Paszta. Zespół zawiesił działalność, jednak nie ogłoszono, jakie dalsze plany mają członkowie grupy.

Grupa VOX wydała oświadczenie

Zespół VOX przerwał w końcu milczenie. Niedługo po tym, jak w połowie czerwca grupa zagrała krótki koncert w hołdzie zmarłemu Witoldowi Pasztowi, w mediach społecznościowych pojawiło się oświadczenie. Członkowie zapowiedzieli, że mają dla fanów ważną wiadomość:

"Kochani, wraz z odejściem nieodżałowanego założyciela i lidera grupy VOX, Witolda Paszta, zmieniło się wszystko i nic nie będzie już takie samo. VOX nigdy nie zabrzmi już tak, jak dotąd" - napisali.

Warto dodać, że Witold Paszt był ostatnim wokalistą, który był w składzie zespołu od jego początków. Zespół zdecydował, że jego śmierć zmieniła wszystko i z szacunku do jego dorobku podjęli decyzję o zmianie nazwy grupy.

"Dlatego, w uznaniu 43-letniego przemożnego wkładu Witka w dorobek zespołu, z szacunku dla jego bezkompromisowego ucha oraz faktu, że był on ostatnim członkiem oryginalnego składu VOX, koledzy zdecydowali, że od teraz będą koncertowali pod nowym szyldem, z nowym brzmieniem, odświeżonym repertuarem i nową nadzieją na to, że piosenki VOX nadal będą niosły wam radość. Byli członkowie zespołu grają od teraz jako Nowy VOX" - można przeczytać w oświadczeniu.

Gala rozdania nagród Orły 2022 - wywiady z gwiazdami
Gala rozdania nagród Orły 2022 - wywiady z gwiazdami Źródło: "Co Za Tydzień"

Zespół VOX - historia, członkowie

Zespół VOX został założony w 1978 roku z inicjatywy muzyka Witolda Paszta. Był to kwartet, w którego skład początkowo wchodzili: Ryszard Rynkowski, Andrzej Kozioł, Jerzy Słota i, oczywiście, Witold Paszt. Zadebiutowali w kwietniu 1979 na Międzynarodowej Wiośnie Estradowej w Poznaniu, gdzie wykonali utwór "Dwa życia, dwa nieba". Kwartet osiągnął ogromną popularność, zdobywając nagrody na festiwalach w Polsce i za granicą. Ich sztandarowym utworem stał się "Bananowy song". Grupa charakteryzowała się ciekawymi strojami i dopracowanymi układami choreograficznymi. Przez lata skład zespołu ulegał zmianom - w 1987 roku odszedł Ryszard Rynkowski, a na jego miejsce przyjęto Dariusza Tokarzewskiego. Od 1996 roku grupa VOX występowała jako tercet.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Przeczytaj też:

Autor:Dominika Kowalewska

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

Pozostałe wiadomości