Gwiazdy

Hailey Bieber oskarżona o kradzież. Chodzi o nazwę marki kosmetycznej

Gwiazdy

Autor:
Dominika
Kowalewska
Źródło:
People
Hailey Bieber oskarżona o kradzież nazwy marki

Hailey Bieber została oskarżona o kradzież nazwy firmy odzieżowej i wykorzystanie jej w ramach stworzonej niedawno marki kosmetycznej. Właścicielki złożyły pozew o naruszenie znaku towarowego. Przyszłość marki Hailey Bieber stoi pod znakiem zapytania?

Hailey Bieber nie ma łatwego okresu. Jakiś czas temu jej mąż, Justin Bieber, poinformował o problemach zdrowotnych. Musiał prerwać trasę koncertową ze względu na paraliż twarzy. Teraz modelka ma zgoła inny problem. Otrzymała pozew, w którym oskarżono ją o kradzież nazwy marki.

Hailey Bieber pozwana o naruszenie znaku towarowego

Właścicielki istniejącej od 9 lat firmy odzieżowej RHODE pozwały żonę Justina Biebera. W czerwcu swoją premierę miała marka kosmetyczna o tej samej nazwie, stworzona właśnie przez Hailey Bieber. Co ważne, "Rhode" to również drugie imię celebrytki. Jak podaje serwis People, we wtorek w Sądzie Okręgowym Stanów Zjednoczonych dla Południowego Dystryktu Nowego Jorku współwłaścicielki marki odzieżowej RHODE, Purna Khatau i Phoebe Vickers, złożyły pozew przeciwko modelce. Kobiety argumentują roszczenia tym, że markę założyły w 2013 roku i od tego momentu wiele poświęciły, by uzyskać aktualną renomę. Marka RHODE jest sprzedawana w luksusowych butikach i noszona przez gwiazdy, w tym m.in. Beyonce.

Co ciekawe, właścicielki wskazały na już zauważalne negatywne skutki założenia marki kosmetycznej o tej samej nazwie. Przywołują przykład z Instagrama. Panie twierdzą, że początkowo platforma obiecała im, że nazwa "@rhode" będzie należała do nich, po czym w czerwcu została przejęta przez Hailey Bieber. Wpływa to negatywnie na markę firmy odzieżowej, ponieważ klienci butiku źle oznaczają ubrania na swoich kontach, korzystając z "@rhode" zamiast z "@shoprhode". Co oczywiście zmniejsza ich zasięgi i działa na korzyść Hailey Bieber. Właścicielki wyrażają duże zaniepokojenie, ponieważ modelka w odpowiedzi na pytanie fana w mediach społecznościowych wspomniała, że ubrania sygnowane jej imieniem (i nazwą Rhode) również się pojawią.

Purna Khatau i Phoebe Vickers wyznały, że Hailey Bieber próbowała odkupić prawa do znaku towarowego 4 lata temu, jednak panie nie przystały na propozycję.

Hailey Bieber i Justin Bieber - historia miłości

To nie jest prosta historia. Kiedy spotkali się po raz pierwszy, mieli zaledwie naście lat, a Hailey Baldwin była wielką fanką idola nastolatek. Justin Bieber przez kilka lat związany był z aktorką Seleną Gomez, na punkcie których oszalały tabloidy z całego świata. Para wielokrotnie się rozstawała i schodziła, by ostatecznie zakończyć związek jesienią 2014 roku. Niestety, fani wciąż uważają, że tylko Selena Gomez pasuje do Justina Biebera, co mocno podkreślają zarówno online, jak i w prawdziwym świecie. Związek Justina Biebera i wówczas już modelki Hailey Bieber miał trudne początki. Długo zapewniali, że łączy ich jedynie przyjaźń, jednocześnie publikując zdjęcia wskazujące na coś więcej. Muzyk w wywiadach podkreślał, że nie w głowie mu związki. Pojawiali się u boku innych celebrytów, przestawali obserwować się na Instagramie, by ostatecznie w 2018 roku ogłosić zaręczyny. W tym samym roku wzięli ślub cywilny, a rok później - kościelny oraz zorganizowali wesele.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Przeczytaj też:

Autor:Dominika Kowalewska

Źródło: People

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

Pozostałe wiadomości