Nowe fakty na temat George'a Michaela. Te informacje wstrząsnęły fanami

George Michael w młodości
George Michael w młodości
Źródło: Hulton Archive/Getty Images
Na jaw wyszły nowe fakty na temat życia George'a Michaela. W najnowszej biografii słynnego muzyka możemy przeczytać, że był on uzależniony od tzw. pigułek gwałtu.

Po śmierci George'a Michaela na jaw wychodzą coraz bardziej szokujące fakty na jego temat. Kilka lat temu były partner piosenkarza wyjawił, że ten cztery razy próbował odebrać sobie życie. Teraz z najnowszej biografii muzyka wynika, że był uzależniony od psychoaktywnej substancji GHB zwanej tabletką gwałtu.

George Michael był uzależniony od tabletek gwałtu

Życie George'a Michaela zawsze wzbudzało wiele sensacji. W 1998 r. dokonał publicznego "coming outu" po tym, jak został przyłapany na publicznym akcie seksualnym z innym mężczyzną. W tym samym czasie do mediów zaczęły wypływać informacje o jego licznych romansach, udziale w gejowskich orgiach, a także uzależnieniu od narkotyków i głębokiej depresji.

Portal Page Six opublikował właśnie fragmenty biografii "George Michael: A Life", którą napisał James Gavin. Autor opowiada w książce m.in. o uzależnieniu piosenkarza od substancji GHB znanej jako tabletka gwałtu.

"Dla Michaela GHB było jak prezent od niebios. Oprócz podsycania jego seksualnej kompulsywności sprawiało, że mężczyzna, który był pogrążony w depresji i nienawidzący siebie, czuł się atrakcyjny. [...] Ale sprowadziło go to również na przerażający i nowy poziom autodestrukcji. GHB jest bardziej uzależniające niż metamfetamina i dużo bardziej ryzykowne" - czytamy.

Tabletki dostarczać miał mu brytyjski gwiazdor filmów dla dorosłych Paul Staga. Ich relacja miała trwać dziewięć lat, a George Michael płacił mu także za seks.

George Michael podczas koncertu
George Michael podczas koncertu
Źródło: WireImage/Getty Images

Jak dowiadujemy się z biografii, w 2006 roku wokalista został znaleziony nieprzytomny w samochodzie, który stał w poprzek jezdni niedaleko jego domu w Londynie. Policja znalazła wtedy przy nim marihuanę i substancję GBH. W 2014 roku po kolejnym groźnym przedawkowaniu psychiatra namówił piosenkarza na odwyk. Gwiazdor udał się do luksusowego ośrodka w Szwajcarii. Spędził tam większą część roku, ale po wyjściu wrócił do nałogu.

Małgorzata Ostrowska o rockandrollowych imprezach i narkotykach
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Nagła śmierć George'a Michaela

George Michael zmarł w święta Bożego Narodzenia 25 grudnia 2016 roku. Miał 61 lat. Jego przedwczesna śmierć wywołała mnóstwo spekulacji wśród fanów, którzy oskarżali o nią partnera artysty. Fadi Fawaz to australijski fryzjer, fotograf i gwiazdor porno. To on znalazł George'a Michaela martwego w łóżku w jego domu w Oxfordshire.

Na początku menedżer artysty, Michael Lippman, ogłosił, że George Michael zmarł z powodu niewydolności serca. Sekcja zwłok nie wykazała jednak dokładnej przyczyny śmierci, dlatego szybko pojawiły się plotki o morderstwie lub samobójstwie. Spekulacje uciął oficjalny raport policji. Wynika z niego, że George Michael zmarł z przyczyn naturalnych. Miał zapalenie mięśnia sercowego i stłuszczenie wątroby.

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na FB
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na FB

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Czytaj też:

Autor: Kamila Jamrożek

Źródło: Pagesix, Plotek, Plejada

Źródło zdjęcia głównego: Hulton Archive/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości