Piękna gwiazda Hollywood miała przed sobą wielką karierę. Przez uzależnienie straciła wszystko

Autor:
Kamila
Jamrożek
Źródło:
"People"
Hayden Panattiere powiedziała o uzależnieniu

Hayden Panettiere wcześnie rozpoczęła karierę w Hollywood. Kiedy znalazła się na szczycie, uzależnienie od alkoholu i narkotyków przejęło kontrolę nad jej życiem. Na szczęście wyszła z nałogu i w najnowszym wywiadzie opowiedziała swoją bolesną historię, aby przestrzec innych.

Była partnerka Władimira Kliczko otworzyła się na temat uzależnienia od narkotyków i alkoholu. Hayden Panettiere przyznała, że czuła się fatalnie, kiedy nie się nie napiła, a po spożyciu alkoholu czuła się jeszcze gorzej, co tworzyło zamknięte koło autodestrukcji. Opuścił ją ukochany, który musiał sam zajmować się córką, na włosku zawisła także kariera aktorska. Na szczęście piękna 32-latka odbiła się od dna i dziś jest szczęśliwa, bo dostała od życia drugą szansę.

Hayden Panettiere - kim jest, gdzie grała?

Hayden Panettiere to amerykańska aktorka, która zaczęła robić karierę w Hollywood jeszcze jako dziecko. Do czwartego roku życia wystąpiła w ponad pięćdziesięciu reklamach. W wieku zaledwie dziesięciu lat została nominowana do nagrody Grammy za użyczenie głosu postaci Dot w filmie animowanym "Dawno temu w trawie". Jako nastolatka zagrała w wielu filmach familijnych i romansach m.in. "Kocham Cię, Beth Cooper", "Mama na obcasach", "Księżniczka na lodzie", "Zebra z klasą", "Dziewczyny z drużyny 3". Największą sławę przyniósł jej popularny także w Polsce serial "Herosi".

Hayden Panettiere w grudniu 2009 r. na imprezie poznała o czternaście lat starszego ukraińskiego boksera wagi ciężkiej Władimira Kliczko. Miała wtedy 20 lat. Połączyło ich uczucie. Para zaręczyła się, a w grudniu 2014 r. na świat przyszła ich córka Kaya Evdokia. Jak donosiły później media Kaya poleciała wraz z ojcem do Ukrainy, gdzie bokser wychowywał ją w pojedynkę, a aktorka została w USA. Teraz gwiazda ujawniła, z czego wynikała ta sytuacja. W rozmowie z magazynem "People" opowiedziała o uzależnieniach i depresji poporodowej, które przerwały jej świetlaną przyszłość w Hollywood i rozdzieliły z córką.

Hayden Panettiere
Hayden Panettiere Źródło: FilmMagic/Getty Images

Hayden Panettiere szczerze o uzależnieniu od alkoholu i narkotyków

Hayden Panettiere karierę w Hollywood zaczęła jeszcze jako nastoletnia dziewczynka. Dostawała coraz więcej ról i było pewne, że młoda aktorka ma zapewnioną świetlaną przyszłość w fabryce snów. Niestety, wszystko zmieniło się, gdy na jej drodze stanęły substancje psychoaktywne. W najnowszym wywiadzie przyznała, że menadżerowie podsuwali jej "tabletki szczęścia" na castingach, zanim jeszcze stała się pełnoletnia.

"Nie miałam pojęcia, że to coś niewłaściwego. Nie mogłam wtedy wiedzieć, że to będzie początek mojego uzależnienia" - wyjaśniła.

Sporadyczne spożycie substancji bardzo szybko przekształciło się w uzależnienie. Rok później aktorka zaczęła występować w serialu "Herosi". Ponoć to właśnie praca na planie uratowała ją przed totalnym zatraceniem się w używkach, ale nie na długo.

"Jedynym moim ratunkiem był wtedy fakt, że musiałam trzymać fason na planie. Ale w końcu sytuacja wymknęła się spod kontroli poza kamerami. Wraz z upływem lat alkohol i narkotyki stały się czymś, bez czego nie byłam w stanie żyć" - wyznała "People".

Gwiazdy o nowej wersji filmu "Ojciec panny młodej". Film już w HBO Max
Gwiazdy o nowej wersji filmu "Ojciec panny młodej". Film już w HBO Max Źródło: "Co za Tydzień"

Hayden Panettiere o depresji po urodzeniu dziecka i rozstaniu z Władimirem Kliczko

W najnowszym wywiadzie Hayden Panettiere otworzyła się też na temat depresji poporodowej i kontaktów z dzieckiem i byłym mężem.

"Nigdy nie chciałam skrzywdzić mojego dziecka, ale zdarzały się momenty, gdy po prostu nie chciałam z nią spędzać czasu. W moim życiu było wtedy bardzo dużo szarości" - powiedziała.

Uzależnienie Hayden Panettiere stało się przyczyną rozstania z Władimirem Kliczko, który nie mógł dłużej obserwować tego, co działo się z matką jego córki.

"Nie chciał przebywać w mojej obecności. Nawet ja nie mogłam sama ze sobą wytrzymać. Ale opiaty i alkohol sprawiały, że czułam się choć przez chwilę szczęśliwą. Później, czułam się tylko gorzej niż wcześniej. To było zamknięte koło autodestrukcji. […] Pierwsze koktajle piłam już zaraz po przebudzeniu. Mogłam funkcjonować tylko po wypiciu alkoholu" - mówiła.

Hayden Panettiere o odwyku i wyjściu z nałogu

Na szczęście aktorka poradziła sobie z problemami i obecnie czuje się bardzo dobrze. Odbyła ponad ośmiomiesięczny odwyk, który dał jej narzędzia do tego, żeby zawalczyć o siebie.

"Muszę każdego dnia podejmować właściwy wybór, ale jestem wdzięczna, że mogłam wrócić do świata. Bardzo doceniam to, że dostałam drugą szansę" - wyjaśniła w rozmowie z "People".

"Byłam na szczycie i wszystko zniszczyłam. […] Nie było łatwo. Wiele wzniesień i upadków, ale niczego nie żałuję, nawet tych najbrzydszych momentów, które mi się przytrafiły. Czuję się bardzo spełniona. Czuję, że otrzymałam drugą szansę" - stwierdziła.

Czy wkrótce znów zobaczymy ją na szklanym ekranie? Przyszłość pokaże.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Czytaj też:

Autor:Kamila Jamrożek

Źródło: "People"

Źródło zdjęcia głównego: FilmMagic

Pozostałe wiadomości