Helena Englert chciała powiększyć usta dla roli. Lekarz jej tego zabronił. "Nie chciałam zrobić sobie krzywdy"

Helena Englert
Helena Englert
Źródło: MWMEDIA
Helena Englert to gwiazda młodego pokolenia, która przechodzi odważne metamorfozy i nie boi się eksperymentować z wyglądem. Aktorka wyznała, że na potrzeby roli gotowa była powiększyć sobie usta, ale lekarz jej tego zabronił. Sprawdźcie, co córka Jana Englerta i Beaty Ścibakównej myśli o poprawianiu urody.

Helena Englert pojawiła się na ekranie już w wieku dwóch lat. Zadebiutowała w "Superprodukcji" Juliusza Machulskiego, ale świadome aktorstwo zaczęła uprawiać znacznie później. Córka słynnej aktorskiej pary występowała w kilku serialach telewizyjnych, ale zrobiło się o niej naprawdę głośno, gdy otrzymała główną rolę w filmie Marii Sadowskiej "Pokusa", a później w serialu "#BringBackAlice".

Dalsza część artykułu poniżej materiału wideo.

12102022_TAJEMNICEPRODUKCJI_POKUSA (1)
Tajemnice produkcji #7. Kulisy filmu "Pokusa". Realizacja scen intymnych i płacz na planie
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Helena Englert o poprawianiu urody. Chciała powiększyć usta dla roli

Helena Englert lubi eksperymentować z wyglądem. Kocha modę i uwielbia się odważnie stylizować. Podczas wywiadu dla "Pani" zwróciła na siebie uwagę świecącymi paznokciami z przyklejonymi do nich misiami Haribo z serduszkami i kryształkami.

"Jestem tipsiarą, w ogóle bardzo lubię kicz [...] I w ogóle się tego nie boję, bardzo lubię różnorodność i poczucie humoru w estetyce. Ubieram się na czarno. Natomiast paznokcie odzwierciedlają moją osobowość" - stwierdziła.

Helena Englert zdradziła, że chętnie uczestniczy w procesie kreowania swoich postaci. Ujawniła, że przez pewien czas rozważała powiększenie ust specjalnie na potrzeby nowej roli. Lekarz odsunął od niej ten pomysł.

"Był pomysł, żeby zrobić usta, Dagmara bardzo się o to prosiła, ale lekarz powiedział mi, że rozpuszczalne wypełniacze wcale nie są rozpuszczalne i że jak się dobrze to zrobi, to po roku może zejdzie. Zrezygnowałam, bo prywatnie nie jestem zwolenniczką tego typu ingerencji i nie chciałam zrobić sobie krzywdy" - wyjawiła niedawno w wywiadzie dla Wprost.pl.

Aktorka dodała, że ze względu na wykonywany zawód unika poprawiania urody. Tłumaczyła, że w pracy wciąż musi operować mimiką twarzy, więc "jakakolwiek zmiana inna niż krótkotrwała lub odwracalna, nie wchodzi w grę".

Beata Ścibakówna i Jan Englert o relacji z córką

Beata Ścibakówna w rozmowie z Dagmarą Olszewską dla cozatydzien.tvn.pl zdradziła, że jej córka nie prosi rodziców o rady związane z aktorstwem.

- Helena jest tak silną osobowością, że ona daje sobie sama rade i rady, właściwie nie prosi ani mnie, ani męża o jakieś konsultacje. Kiedyś jeszcze dawno temu jak była nieopierzoną aktoreczką, to może tak, teraz wiem, że świadomie podąża swoją drogą i sama chce kierować swoimi wyborami i tym, jak przygotowuje się do roli — powiedziała Beata Ścibakówna.

Żona Jana Englerta opowiedziała o relacji z córką. Aktorka łączy przyjaźń z Heleną Englert z byciem jej mamą.

- Myślę, że jedno nie wyklucza drugiego. Myślę, że jesteśmy przyjaciółkami, ale jednak nie pozwalam sobie wejść na głowę tak do końca, więc zostaję mamą, ale my bardzo lubimy razem spędzać czas i to jest cenne, to było od zawsze, od wielu lat i myślę, że to spowodowało, że nasze relacje są bardzo bliskie — dodała.

Jan Englert był gościem cyklu "Rozmowy Dzień Dobry TVN". W rozmowie z Marcinem Prokopem poruszył temat kariery córki i podkreślił, że dziewczyna nie zawdzięcza mu ról. Helena Englert uczyła się fachu na renomowanej uczelni New York University Tisch School of the Arts.

"Czy będę uczestniczył w jej życiu, czy nie i tak będą wszyscy mówili, że ja jej pozałatwiałem. To jest silniejsze w tym kraju. Moje starsze dzieci miały to samo, że nauczyciele zaczęli ich 'tatać', bo 'tata to tego...'. No jak ktoś jest ambitny, a dzieci są ambitne, to ma dość tego taty, który jest stawiany jako wzór. [...] Moją córkę z tych ambicji 'englertowskiej' wyleczyło to, że dostała się na Tisch. Tam nikt nie mógł powiedzieć, że tatuś załatwił, bo tam tatuś jest 'nobody'" - powiedział Jan Englert.

Helena Englert, Jan Englert, Beata Ścibakówna
Helena Englert z rodzicami
Helena Englert, Jan Englert, Beata Ścibakówna
Źródło: MWMEDIA

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na TikToku, FacebookuInstagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Autor: Kalina Szymankiewicz

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości