Żyją na przekór rodzinie królewskiej. Historia miłości Meghan Markle i księcia Harry'ego

Książę Harry i Meghan Markle są parą od 2016 roku
Książę Harry i Meghan Markle są parą od 2016 roku
Źródło: Samir Hussein/WireImage
Meghan Markle i książę Harry od wielu lat nie schodzą z nagłówków gazet. Kontrowersyjna para, która przysporzyła wiele kłopotów rodzinie królewskiej, nie miała jednak w życiu łatwo. Historia ich miłości to scenariusz na dobry film, w którym nie brakuje zwrotów akcji.

Książę Harry był uznawany za jednego z największych amantów w rodzinie królewskiej. Wnuk Elżbiety II słynął z zamiłowania do zakrapianych imprez i często pokazywał się w towarzystwie nowych kobiet. Na liście podbojów brata następcy tronu miała być nawet sama Paris Hilton. W końcu jednak książę Harry został na dobre ugodzony strzałą Amora i postanowił się ustatkować. W jego życiu pojawiła się Meghan Markle.

Danuta Stenka wspomina pierwsze spotkanie z mężem. "To był intuicyjny strzał"
Danuta Stanka opowiedziała o pierwszym spotkaniu z mężem, Januszem Grzelakiem. Chociaż nie znała go jeszcze wtedy zbyt dobrze, od razu wiedziała, że zostanie jego żoną.

Meghan Markle i książę Harry poznali się na randce w ciemno

Meghan Markle, gdy poznała księcia Harry'ego, była już rozwódką. Z tego względu nie została przyjęta ciepło w rodzinie królewskiej, o której jak zapewniała - prawie nic nie wiedziała. Wiele lat wcześniej natomiast, gdy Amerykanka była jeszcze gwiazdą serialu "W Garniturach", otwarcie mówiła o tym, że jest fanką "royalsów" i czyta wszystkie artykuły o życiu najbliższych Elżbiety II. Z księciem Harrym poznała się dzięki wspólnym znajomym, którzy w 2016 roku zorganizowali im randkę w ciemno. Między parą szybko zaiskrzyło.

"Nie wiedziałam o nim zbyt wiele, więc jedyną rzeczą, o którą zapytałam naszą wspólną przyjaciółkę, kiedy powiedziała, że chce nas w to wrobić, było to, czy jest miły. Bo gdyby nie był miły, to po prostu nie miałoby sensu" - powiedziała w wywiadzie dla BBC.

Zakochani zaczęli się spotykać, jednak długo utrzymywali swój związek w tajemnicy. Po kilku miesiącach redakcja "The Sunday Express" obwieściła za pomocą okładki, że książę Harry jest szczęśliwie zakochany. Książę szybko zaczął zabierać ukochaną w służbowe podróże, a mimo to nie potwierdzał oficjalnie łączącej ich relacji. Ich pierwszym wspólnym wyjazdem była Afryka, gdzie syn księżnej Diany działał charytatywnie. Książę chciał w ten sposób sprawdzić, że Meghan Markle naprawdę do niego pasuje.

"Udało mi się przekonać ją, by przyjechała i dołączyła do mnie w Botswanie, żeby biwakować pod gwiazdami. Wtedy byliśmy naprawdę sami, co było dla mnie kluczowe, aby mieć pewność, że mamy szansę poznać się nawzajem" - wspominał książę Harry w wywiadzie dla BBC.

Książę Harry w końcu wydał oświadczenie, w którym poprosił przedstawicieli brytyjskiej prasy o powstrzymanie "fali nadużyć i prześladowań", jakich mieli się dopuszczać w kierunku jego ukochanej. Wtedy też po raz pierwszy stanął w jej obronie i był zbulwersowany tym, jak ogromna krytyka spadła na Meghan Markle. Warto podkreślić, że media non stop pisały o kolejnych wpadkach przyszłej księżnej i wypominały jej przeszłość, a także niejasne relacje rodzinne.

Książę nie przejmował się jednak opinią innych i coraz więcej czasu spędzał u boku Amerykanki, aż w końcu postanowił przedstawić ją rodzinie z Elżbietą II na czele.

Jest niesamowitą kobietą
- oceniła królową Meghan Markle podczas wywiadu dla BBC.
Meghan Markle i książę Harry podczas oficjalnego ogłoszenia zaręczyn
Meghan Markle i książę Harry podczas oficjalnego ogłoszenia zaręczyn
Meghan Markle i książę Harry podczas oficjalnego ogłoszenia zaręczyn
Źródło: Chris Jackson/Chris Jackson/Getty Images

Ślub księcia Harry'ego i Meghan Markle był transmitowany na cały świat

Zaledwie rok po pierwszej randce zakochani poinformowali świat, że są zaręczeni. Wówczas udzielili też pierwszego, wspólnego wywiadu, w którym opowiedzieli o swojej relacji. 19 maja 2018 roku Meghan Markle i książę Harry wzięli ślub, a ceremonię, która odbyła się na zamku w Windsorze, śledził cały świat. Para po złożeniu uroczystej przysięgi otrzymała od królowej tytułu księżnej i księcia Sussex. Nie obyło się jednak bez wpadek. Amerykanka bowiem nawet wówczas nie chciała się zastosować do zasad dworskiego protokołu i nalegała, by księżniczka Charlotte, która szła w ślubnym orszaku, wystąpiła bez rajstop. Na to nie zgodziła się przywiązana mocno do królewskich tradycji księżna Kate i pokłóciła się ze szwagierką, miała się nawet rozpłakać. Ostatecznie jednak Meghan Markle postawiła na swoim i dziewczynka pojawiła się w kościele z gołymi nogami.

Meghan Markle i książę Harry pobrali się w 2018 roku
Meghan Markle i książę Harry pobrali się w 2018 roku
Meghan Markle i książę Harry pobrali się w 2018 roku
Źródło: Owen Humphries - WPA Pool/Getty Images
Para po ślubie otrzymała tytuły księżnej i księcia Sussex
Para po ślubie otrzymała tytuły księżnej i księcia Sussex
Para po ślubie otrzymała tytuły księżnej i księcia Sussex
Źródło: Danny Lawson - WPA Pool/Getty Images

Brytyjczycy nie byli zachwyceni zachowaniem nowej księżnej, która na każdym kroku pokazywała, że etykieta nie jest dla niej ważna. Początkowo Pałac Buckingham bronił żony księcia Harry'ego, wydając w jej sprawie stosowne oświadczenia. W końcu głos zabrała także sama Meghan Markle.

"Kiedy poznałam mojego męża, brytyjscy przyjaciele ostrzegali mnie: 'On na pewno jest wspaniały, ale nie powinnaś tego robić, bo tabloidy zrujnują ci życie'. Bardzo naiwnie odpowiedziałam: 'O czym wy mówicie? To nie ma sensu. Nie jestem w tabloidach. Nie rozumiem tego'. To było skomplikowane. Nigdy nie myślałam, że to będzie łatwe, ale, że będzie sprawiedliwe. I to jest ta część, która jest naprawdę trudna do pogodzenia" - wyznała w filmie dokumentalnym pt. "Harry & Meghan: An African Journey".

Zaledwie kilka miesięcy później Meghan Markle i książę Harry ogłosili światu szczęśliwą nowinę - spodziewali się pierwszego dziecka. Ich pierworodny syn Archie przyszedł na świat 6 maja 2019 roku. Chłopiec szybko został pokazany poddanym, a królewski fotograf zrobił mu specjalną sesję w towarzystwie Elżbiety II i reszty rodziny królewskiej. Chociaż na zdjęciach wszyscy wyglądali na zgraną familię, między Windsorami dochodziło wówczas do największych spięć.

To właśnie wtedy miało wyjść na jaw, że książę William zdradzał swoją żonę. Książę Harry nie potrafił wybaczyć tego bratu i zaczął się od niego odsuwać. Księżna Kate i Meghan Markle również nie utrzymywały ze sobą dobrego kontaktu, a w mediach wprost pisano o ich konflikcie. Pałac Buckingham po pewnym czasie przestał bronić żony księcia Harry'ego i prostować pojawiające się o niej informacje.

Sussexowie odcięli się od rodziny królewskiej i wyjechali do USA

Kolejne krytyczne opinie na temat żony księcia Harry'ego w końcu przelały szalę goryczy i w styczniu 2020 roku Sussexowie zdecydowali się na wyprowadzkę z Wielkiej Brytanii. Para początkowo wybrała Kanadę i miała nadzieję, że tamtejszy rząd opłaci ich ochronę. Gdy okazało się, że jest to niemożliwe, przenieśli się na stałe do USA. Małżeństwo zrzekło się swoich ról w rodzinie królewskiej i wyjaśniło, że wycofują się z życia na dworze, by "pracować nad niezależnością finansową". To był dopiero początek jednego z największych rozłamów w historii dynastii Windsorów.

W tym czasie do mediów przedostawało się wiele informacji o tym, jak para miała zachowywać się na królewskim dworze i nie były do przyjemne informacje. Księżna Sussex miała bowiem zastraszać i mobbingować służbę, a Elżbieta II powołała nawet w tej sprawie kontrolę. Coraz więcej razy wypowiadali się w sprawie małżeństwa także bliscy Karola III, którzy opowiadali o jego cierpieniu przez brak kontaktu z wnukiem.

Książę Harry i Meghan Markle bardzo długo milczeli i skrupulatnie nie utrzymywali kontaktów z Londynem. W końcu na początku 2021 roku przyjęli zaproszenie od Oprah Winfrey i przy okazji ogłosili, że spodziewają się drugiego dziecka. Podczas pamiętnego wywiadu Meghan Markle zarzuciła rodzinie królewskiej szykanowanie i wręcz znęcanie się nad nią psychicznie. Dodała, że gdy była bliska kresu wytrzymałości, odmówiono jej pomocy. Powiedziała także, że jeszcze, gdy była w ciąży z Archiem, dopytywano o kolor skóry jej potomka. Warto bowiem podkreślić, że Meghan Markle jest pierwszą osobą w dynastii, która ma afroamerykańskie korzenie. Książę Harry porównał sytuację żony do tego, co przechodziła jego matka i wyjaśnił, że to on podjął decyzję o "Megxicie", ponieważ miał dość tego, w jaki sposób traktuje się jego ukochaną.

Nagłówki gazet po wywiadzie Meghan Markle i księcia Harry'ego u Oprah Winfrey
Nagłówki gazet po wywiadzie Meghan Markle i księcia Harry'ego u Oprah Winfrey
Nagłówki gazet po wywiadzie Meghan Markle i księcia Harry'ego u Oprah Winfrey
Źródło: Chris Jackson/Getty Images

Wywiad pary wywołał wielki skandal, a szczególnie moment, w jakim został wyemitowany. Książę Filip wówczas bowiem wyraźnie podupadał na zdrowiu, a niedługo później zmarł. Meghan Markle nie przyleciała na pogrzeb męża Elżbiety II, w Londynie zjawił się natomiast książę Harry. Mąż Amerykanki unikał kontaktu z rodziną i tuż po uroczystościach wrócił do Los Angeles.

6 czerwca 2021 roku na świat przyszła Lilibet Diana, która otrzymała imiona na cześć prababci oraz babci. Elżbieta II poznała prawnuczkę rok później. Para przyjechała z dziećmi do Londynu dopiero na obchody 70-lecia panowania królowej w czerwcu 2022 roku. Książę Harry i Meghan Markle uczestniczyli w oficjalnych uroczystościach, jednak nie zostali ciepło przyjęci i kilkukrotnie zostali wybuczeni przez poddanych. Nikomu też nie umknęły ich chłodne relacje z innymi Windsorami.

Małżeństwo potem przyleciało do stolicy Anglii dopiero na pogrzeb Elżbiety II, który odbył się w połowie września. Para nawet wtedy trzymała się z dala od reszty rodziny i wydawało się, że nie zamieniła z nikim więcej niż kilku słów. Książę Harry i Meghan Markle mają szczególnie napięte stosunki z obecnie panującym królem i jego żoną i nie planują powrotu do Londynu. Para do dziś mieszka w luksusowej dzielnicy Los Angeles o nazwie Montecito, gdzie wychowują swoje dzieci z dala od aparatów fotoreporterów i błysków kamer.

Księżna Kate, książę William oraz książę Harry i Meghan Markle przed pogrzebem Elżbiety II
Księżna Kate, książę William oraz książę Harry i Meghan Markle przed pogrzebem Elżbiety II
Księżna Kate, książę William oraz książę Harry i Meghan Markle przed pogrzebem Elżbiety II
Źródło: Chris Jackson/Getty Images

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Anna Pawelczyk-Bardyga

Źródło zdjęcia głównego: Samir Hussein/WireImage

podziel się:

Pozostałe wiadomości