Iga Świątek w szczerej rozmowie na temat wypadku sprzed lat. Historia mrozi krew w żyłach

Iga Świątek
Iga Świątek w szczerej rozmowie na temat wypadku sprzed lat
Źródło: Getty Images
Iga Świątek podczas jednej z ostatnich konferencji prasowych niespodziewanie powróciła pamięcią do wypadku, który zdarzył się jej w dzieciństwie. Jak wyznała tenisistka, niewiele brakowało, a nie byłoby jej na świecie.

Iga Świątek to niezwykle zdolna polska tenisistka, która zyskała rozgłos dzięki swoim imponującym osiągnięciom tenisowym. W 2020 roku zdobyła swój pierwszy tytuł wielkoszlemowy, triumfując w French Open. Iga ma również na swoim koncie złoty medal zdobyty podczas juniorskiego turnieju Wimbledonu w 2018 r.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Lidia Kazen o nowościach w TVN. Grube miliony do wygrania i Maciej Stuhr z własnym programem

Iga Świątek powraca do wypadku sprzed lat

Iga Świątek cały czas odnosi spektakularne sportowe sukcesy. Nie ma wątpliwości, że tenisistka jest obecnie w życiowej formie. Gwiazda sportu aktualnie bierze udział w US Open. W poniedziałkowym starciu pokonała Rebeccę Peterson. W związku z kolejnym wygranym meczem Iga Świątek wzięła udział w konferencji prasowej.

Podczas rozmowy z dziennikarzami dyskusja niespodziewanie skierowała się ku Lindsey Vonn i Mikaeli Shiffri, które są narciarkami alpejskimi. Przy okazji Iga Świątek nawiązała do traumatycznego zdarzenia z dzieciństwa na stoku narciarskim, które niemal pozbawiło ją życia.

"O mój Boże, ostatni raz jeździłam na nartach w wieku siedmiu lat i miałam wypadek, w którym mogłam zginąć [...] To było dla mnie traumatyczne doświadczenie, byłam młoda, więc mądrze było przestać. Nie jestem strachliwa, ale na pewno mnie to powstrzymało. Kiedy boisz się dyscyplin, w których potrzebujesz wyższej adrenaliny, musisz być skupiona i gotowa, może to być dość niebezpieczne. Jestem smutna, że nie mam teraz czasu na uprawianie takich sportów, a chciałabym to robić" - wyznała.

Iga Świątek ma 22 lata i jest nazywana "najlepszą rakietą świata"

Iga Świątek kontynuując osiągnięcia Agnieszki Radwańskiej na tenisowym korcie, odniosła sukces jako pierwsza Polka w historii, która wygrała turniej wielkoszlemowy w grze pojedynczej. 22-letnia zawodniczka, triumfując we francuskich rozgrywkach, umocniła pozycję Polski jako lidera światowego rankingu tenisistek.

Iga Świątek od dziecka była związana ze sportem. Wywodzi się z rodziny o sportowych tradycjach, a jej ojciec Tomasz Świątek reprezentował Polskę na igrzyskach olimpijskich jako wioślarz w Seulu.

Jako młoda tenisistka z powodzeniem łączyła treningi z edukacją, osiągając wysokie wyniki w nauce. Na egzaminie maturalnym zdobyła 83% punktów z języka polskiego na poziomie podstawowym oraz 100% z matematyki i języka angielskiego. Obecnie, chociaż skupia się na karierze sportowej, 22-latka nie wyklucza możliwości podjęcia studiów w przyszłości.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Norbert Żyła

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości