Iga Świątek wygrała finał French Open. Gwiazdy nie szczędzą gratulacji

Iga Świątek
Iga Świątek otrzymuje liczne gratulacje od gwiazd
Źródło: MWMEDIA
Iga Świątek właśnie zdobyła trzeci raz tytuł mistrzowski Rolanda Garrosa, co wywołało falę gratulacji od licznych osobistości ze świata show-biznesu. Wśród tych, którzy cieszyli się z jej sukcesu, znaleźli się m.in. Monika Olejnik, Anna Mucha czy Małgorzata Kożuchowska.

Iga Świątek to młoda, utalentowana polska tenisistka, która zdobyła popularność dzięki swoim niezwykłym umiejętnościom na korcie. W 2020 roku otrzymała swój pierwszy tytuł wielkoszlemowy, wygrywając French Open. Iga jest również zdobywczynią złotego medalu podczas juniorskiego Wimbledonu w 2018 roku.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Jan Kliment o przekazywaniu dziecku pasji do tańca i sportu
Jan Kliment niedawno został tatą. Tancerz w rozmowie z Dagmarą Olszewską opowiedział o planach na wychowanie syna. Okazuje się, że chce mu przekazać pewne pasje.

Gwiazdy gratulują Idze Świątek

W finale turnieju Rolanda Garrosa, który odbył się w sobotę, Iga Świątek zmagała się z Karoliną Muchovą z Czech. 22-letnia polska tenisistka pokonała przeciwniczkę w emocjonującym meczu trwającym niemal trzy godziny, zdobywając tym samym swoje trzecie mistrzostwo French Open.

Kolejny sukces polki na arenie międzynarodowej nie umknął uwadze naszym gwiazdom. Niektóre z nich, jak Damian Michałowski kibicowali naszej rodaczce, obserwując ją na szklanym ekranie telewizora czy telefonu. Inne, jak Monika Olejnik, Kasia Tusk czy Małgorzata Kożuchowska osobiście wybrały się na trybuny, aby wesprzeć walczącą o zwycięstwo polkę.

Niedługo po wygranej naszej rodaczki do sieci zaczęły napływać gratulację od gwiazd.

Kasia Tusk napisała: "Zgadnijcie, kto wygrał".

Monika Olejnik dodała zdjęcie z podpisem: "1ga. Iga Świątek, owacje".

Anna Mucha na InstaStories wyraziła swoje emocje: "Wzrusz totalny!!! I gardło zdarte".

Małgorzata Kożuchowska nie kryła radości: "Najlepsza nasza!!! Wspaniała!!!".

Marcin Mroczek napisał krótko, ale niezwykle wymownie: "Gratulacje".

Małgorzata Kożuchowska i Damian Michałowski podzielili się w sieci zdjęciami związanymi z wygraną sportsmenki
Małgorzata Kożuchowska i Damian Michałowski podzielili się w sieci zdjęciami związanymi z wygraną sportsmenki
Źródło: Instagram @malgorzatakozuchowska / Instagram @_damian michalowski

Iga Świątek ma 21 lat i jest nazywana "najlepszą rakietą świata"

Iga Świątek z sukcesem kontynuuje osiągnięcia Agnieszki Radwańskiej na korcie tenisowym, która zakończyła sportową karierę kilka lat temu. Jako pierwsza Polka w historii, 21-letnia zawodniczka wygrała turniej wielkoszlemowy w grze pojedynczej. Dzięki temu triumfowi w rozgrywkach we Francji Polska wzmocniła swoją pozycję jako liderka światowego rankingu tenisistek.

Iga Świątek urodziła się 31 maja 2001 roku w Warszawie i od najmłodszych lat była związana ze sportem. Pochodzi z utytułowanej rodziny sportowców, a jej ojciec, Tomasz Świątek, był olimpijczykiem i wioślarzem w Seulu. Młoda tenisistka z powodzeniem łączyła treningi z nauką, osiągając bardzo dobre wyniki w szkole. Na maturze, Iga Świątek zdobyła 83% punktów z języka polskiego na poziomie podstawowym oraz 100% z matematyki i języka angielskiego. Obecnie 21-latka skupia się na swojej karierze sportowej, ale nie wyklucza podjęcia studiów w przyszłości.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Norbert Żyła

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości