Ile księżniczki płacą za prywatne porody? Ceny robią wrażenie

Autor:
Anna
Pawelczyk-Bardyga
Księżniczka Eugenia

Księżniczka Eugenia niedawno urodziła drugiego syna i zdecydowała się na prywatny poród w klinice, której bardzo ufa brytyjska rodzina królewska. Szpital ten przyciąga pacjentów z całego świata i ma opinię luksusowego. Ile trzeba zapłacić za prawdziwie królewski poród? Sprawdzamy.

Księżniczka Eugenia i Jack Brooksbank 30 maja 2023 roku powitali na świecie drugie wspólne dziecko. Para bardzo długo ukrywała wiadomość o ciąży księżniczki i tak naprawdę dopiero niedługo przed szczęśliwym rozwiązaniem małżonkowie podzielili się radosną nowiną z internautami.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Joanna Krupa była pytana, czy jest w ciąży. "Uderzyło mnie to w serce"
Joanna Krupa była pytana, czy jest w ciąży. "Uderzyło mnie to w serce" W rozmowie z nami Joanna Krupa wróciła wspomnieniami do czasów, gdy była pytana o to, czy jest w ciąży. Miała wówczas problemy ze zdrowiem.

Ile kosztuje królewski poród?

Drugi syn księżniczki Eugenii, Ernest George Ronnie Brooksbank, otrzymał imiona na cześć ojca Jacka Brooksbanka, George'a i ojca Fergie, majora Ronalda Fergusona oraz pradziadka Eugenii, Ernesta. Chłopiec przyszedł na świat w wyjątkowym dla rodziny królewskiej miejscu.

Księżniczka Eugenia oraz jej najbliższa rodzina niedługo przed rozwiązaniem przeprowadzili się do pałacu Kensington w Ivy Cottage, by móc potem jak najszybciej przetransportować się do szpitala. Córka księcia Andrzeja wybrała na miejsce porodu prywatną klinikę Portland. To właśnie tam w 2021 roku urodziła swoje pierwsze dziecko, syna Augusta.

Prestiżowy szpital słynie z zaufania, jakim od lat darzy go brytyjska rodzina królewska. Oprócz księżniczki Eugenii rodziły tam między Meghan Markle czy wiele lat wcześniej także Sarah Ferguson. Placówka jest uznawana za jedną z najlepszych w Wielkiej Brytanii i specjalizuje się w opiece położniczej. Klinika przyciąga pacjentów z całego świata, którzy kuszeni są warunkami porównywalnymi do tych w luksusowych hotelach.

Magazyn "Hello" przyjrzał się cenom za poród w tym szpitalu, a te nie są niskie. Za naturalny poród ciężarna musi bowiem zapłacić najmniej ponad 35 tysięcy złotych, najdroższa forma wydania dziecka na świat przez cesarskie cięcie kosztuje natomiast ponad 42 tysiące złotych. Dodatkowo, jeśli mama chce lub musi zostać z noworodkiem w klinice jedną dodatkową noc, musi dopłacić ponad 9 tysięcy złotych.

Księżniczka Eugenia chce wyprowadzić się z Wielkiej Brytanii

Księżniczka Eugenia nigdy nie ukrywała, że ma bardzo serdeczne kontakty z księciem Harrym i jego żoną Meghan Markle. To właśnie ona jako pierwsza poznała ukochaną syna obecnie panującego króla Wielkiej Brytanii. Książę Harry wspomniał nawet o tym w swojej autobiografii.

Brytyjskie media już jakiś czas temu donosiły, że córka księcia Andrzeja ma rozważać wyprowadzkę do Stanów Zjednoczonych i jest w związku z tym w stałym kontakcie z Sussexami.

"Eugenia i jej mąż Jack Brooksbank mogą podążyć za księciem Harrym i Meghan Markle do Kalifornii" - powiedział informator "Mail on Sunday".

Książę Harry i Meghan Markle mieli nawet wysłać księżniczce ofertę z domami w dzielnicy, w której sami mieszkają, czyli Montecito. Księżniczka Eugenia i jej mąż chcieli poczekać z przeprowadzką ze względu na narodziny ich drugiego dziecka. Para na początek chce jedynie wynająć jakąś posiadłość, zanim podejmą poważniejsze decyzje. Warto podkreślić, że arystokratka dobrze zna Stany Zjednoczone, ponieważ w latach 2013-2015 pracowała dla domu aukcyjnego Paddle8 i mieszkała wówczas w Nowym Jorku.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Anna Pawelczyk-Bardyga

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images Europe

Pozostałe wiadomości