To imię może wkrótce zniknąć na dobre. Jakie polskie gwiazdy je noszą?

Ewelina Ruckgaber, Ewelina Lisowska, Ewelina Flinta
Znane Eweliny w polskich show-biznesie
Źródło: MWMEDIA
Jedno z imion żeńskich, które było bardzo popularne w Polsce w latach 90. i 2000., jest obecnie nadawane bardzo rzadko. Czy to oznacza, że wkrótce ciężko będzie spotkać na ulicach jakąś Ewelinę? W show-biznesie jest niewiele znanych gwiazd o tym imieniu. Jakie Eweliny znajdziemy w polskim świecie rozrywki?

Nazwanie córki nie jest wcale łatwym zadaniem. Rodzice często kierują się aktualnymi trendami, aby pomóc sobie w podjęciu decyzji. W pierwszej połowie roku 2023 najczęściej nadawanymi imionami były: Zofia, Zuzanna oraz Laura. Kolejne miejsca zajęły Hanna, Maja, Julia, Oliwia, Pola, Alicja oraz Maria. Niemniej jednak trendy się zmieniają. Dobrym przykładem jest imię Ewelina, które było wyjątkowo modne w latach 90. i 2000. W tamtych czasach rodzice często nadawali je swoim córkom. Jednak według danych z gov.pl, w 2023 roku tylko 68 dziewczynek otrzymało to imię. Skąd właściwie pochodzi imię Ewelina? Prawdopodobnie jest to dłuższa wersja imienia Ewa. A jakie znane postaci ze świata show-biznesu noszą imię Ewelina?

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Mandaryna - tak szczerze jeszcze nie było.

Ewelina Flinta

Ewelina Flinta
Ewelina Flinta
Ewelina Flinta
Źródło: MWMEDIA

Ewelina Flinta wywarła ogromne wrażenie na widowni i jury podczas pierwszej polskiej edycji programu "Idol". Pomimo zajęcia drugiego miejsca, udział w talent show zapoczątkował jej imponującą karierę w świecie show-biznesu. Jej niezwykły talent zaowocował serią przebojów, takich jak "Żałuję" czy "Przeznaczenie", które błyskawicznie stały się hitami. Artystka zdobyła wiele nagród muzycznych i miała okazję wystąpić na licznych festiwalach. Współpracowała również z innymi artystami, takimi jak Łukasz Zagrobelny, z którym nagrała wielki przebój "Nie kłam, że kochasz mnie". Później niespodziewanie zapadła się pod ziemię.

W rozmowie z Dominiką Kowalewską z serwisu cozatydzien.tvn.pl opowiedziała o swojej przeszłości, o trudnościach związanych z byciem kobietą w branży muzycznej, o niechęci do szufladkowania i swoich marzeniach muzycznych. Co więcej, zdradziła kilka szczegółów dotyczących swojego nowego albumu, uchyliła rąbka tajemnicy odnośnie do nowych projektów i wyraziła swoje uczucia wobec możliwości zagrania na Stadionie Narodowym.

Cały wywiad z wokalistką możesz przeczytać tutaj.

Ewelina Lisowska

Ewelina Lisowska
Ewelina Lisowska
Ewelina Lisowska
Źródło: Piotr Andrzejczak/mwmedia

Ewelina Monika Lisowska to ceniona polska piosenkarka, autorka tekstów oraz kompozytorka. Jej utwory, takie jak "Nieodporny rozum," "W stronę słońca," "Jutra nie będzie," "Na obcy ląd," "We mgle," "Prosta sprawa," "T-shirt" oraz "Nie mogę zapomnieć," stały się prawdziwymi przebojami.

Poza karierą muzyczną Ewelina Lisowska zdobyła uznanie jako uczestniczka programów rozrywkowych. Ponadto użyczyła swojego głosu pierwszoplanowym postaciom w filmach animowanych "Rysiek Lwie Serce" i "Książę Czaruś," oraz wystąpiła w dwóch ogólnopolskich kampaniach reklamowych. Aktywnie zaangażowana jest również w działalność charytatywną. Ewelina Lisowska zdobyła też ogromną popularność w mediach społecznościowych.

Ewelina Ruckgaber

Ewelina Ruckgaber
Ewelina Ruckgaber
Ewelina Ruckgaber
Źródło: MWMEDIA

Ewelina Ruckgaber to aktorka, prezenterka telewizyjna oraz wokalistka. Jej debiutem w telewizji była rola Agaty w serialu "Tata, a Marcin powiedział" (1999). Później pojawiła się w różnych produkcjach, takich jak "Na Wspólnej" (2003), gdzie zagrała postać Sylwii. Od 2016 roku możemy ją podziwiać jako aspirant sztabową Natalię Nowak w popularnym serialu "Gliniarze".

Ewelina Ruckgaber jest również utalentowaną wokalistką i występuje w Kapeli ze Śląska im. Józefa Poloka. Z tą grupą nagrała wiele utworów, w tym parodię przeboju "My Słowianie" Donatana i Cleo, zatytułowaną "O młodej wdowie", oraz piosenkę autorską "Świata widzenie".

Oprócz aktorstwa i muzyki, Ewelina Ruckgaber miała okazję wystąpić w różnych produkcjach filmowych, takich jak "Drogówka", gdzie wcieliła się w postać "Rudy", czy "Mój dług", gdzie zagrała rolę wychowawczyni.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Czytaj też:

Autor: Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości