Irena Santor opowiedziała o swoim stanie zdrowia. Artystka skończyła 88 lat

Irena Santor o stanie zdrowia
Irena Santor o stanie zdrowia
Źródło: MWMEDIA
Irena Santor kilka dni temu skończyła 88 lat. Z tej okazji gościła na kanapie "Dzień dobry TVN", gdzie powiedziała o swoim stanie zdrowia. Zaznaczyła, że zawsze w porę stara się stosować do zaleceń lekarzy.

Irena Santor swoją przygodę muzyką zaczęła jeszcze w latach 50. XX w., kiedy śpiewała jako solistka w Państwowym Zespole Ludowym Pieśni i Tańca "Mazowsze". Od 1959 r. artystka zaczęła karierę solową i wylansowała przeboje takie jak "Embarras", "Powrócisz tu", "Tych lat nie odda nikt", czy "Już nie ma dzikich plaż".

NATASZA_SIOSTRA
Natasza Urbańska o relacjach z siostrą. Są swoim przeciwieństwem
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Irena Santor świętowała urodziny

Irena Santor na przestrzeni lat stworzyła również wiele znakomitych duetów, a także koncertowała po całym świecie. Co ciekawe, jako pierwsza polska piosenkarka została uhonorowana doktoratem honoris causa. Artystka ma za sobą wiele sukcesów, ale także problemów. Również tych zdrowotnych.

Irena Santor w 1961 r. uległa poważnemu wypadkowi samochodowemu, w którym zginęła jej przyjaciółka, a ona sama została ranna, a w 2000 r. dowiedziała się, że lekarze wykryli u niej raka piersi. Na szczęście piosenkarka wyzdrowiała i od tego czasu włączyła się do ruchu, który mobilizuje kobiety do wykonywania badań.

W 2018 r. Irena Santor trafiła do szpitala z podejrzeniem udaru, ale wkrótce okazało się, że objawy były spowodowane stresem i przemęczeniem.

Irena Santor
Irena Santor
Irena Santor
Źródło: MWMEDIA

Irena Santor zdradziła, jak się czuje

W piątek 9 grudnia Irena Santor skończyła 88 lat. Z tej okazji pojawiła się w programie "Dzień dobry TVN", w którym opowiedziała o swoim stanie zdrowia.

"To mi się udało nie tylko dzięki przyjaciołom, bo to jest ta podstawa, przyjaźń, ludzie, którzy mnie otaczają, ale też i dzięki lekarzom. Ja wierzę w lekarzy, ja im się kłaniam, jak tylko mogę i dziękuję, jak tylko mogę" - powiedziała piosenkarka.

Irena Santor dodała, że jest wdzięczna, że może cieszyć się tak dobrym zdrowiem w wieku 88 lat.

"Gdzieś tam u góry ktoś pozwolił mi dożyć takiego wieku. Ja się mogę rozglądać, ja mogę być wśród ludzi, ja mogę się cieszyć przyjaźnią, ja mogę się z kimś pokłócić, ja jestem" - dodała.

Irena Santor
Irena Santor
Irena Santor
Źródło: MWMEDIA

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Aleksandra Czajkowska

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości