Izabela Trojanowska odrzucała rozbierane sceny w filmach. "Byłam szantażowana"

Izabela Trojanowska
Izabela Trojanowska
Źródło: MWMEDIA
Izabela Trojanowska jest znaną polską aktorką, a także piosenkarką. Prawie wszyscy znają piosenkę "Wszystko, czego dziś chce", którą do tej pory można usłyszeć na niejednej imprezie. W ostatnim wywiadzie artystka opowiedziała nieco więcej o rodzinie, córce, a także o aktorstwie. Wyznała, dlaczego unikała rozbieranych scen w filmach.

Izabela Trojanowska jest aktywna na rynku muzycznym już od początku lat 70. W 1979 r. doczekała się debiutu na dużym ekranie w roli Teresy Sikorzanki w serialu "Strachy", a już rok później rozpoczęła współpracę z Budką Suflera. W latach 80. na rynku ukazały się jej największe przeboje takie jak "Tyle samo prawd ile kłamstw" i "Wszystko, czego dziś chcę".

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

SOPOT_OSTROWSKA_PRACA
Małgorzata Ostrowska o pracy z synem. "Nie muszę się o niego martwić"
Małgorzata Ostrowska w rozmowie z Dagmarą Olszewską zdradza, czy jest coś, bez czego nie wyjdzie na scenę. Co więcej, wokalistka od pewnego czasu koncertuje wraz z synem. Jak to jest występować u boku pociechy? Okazuje się, że stres nie jest aż tak duży.
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Izabela Trojanowska — kariera

Izabela Trojanowska nie bała się wychodzić poza formę i eksperymentować z wizerunkiem. To właśnie dlatego uchodziła za swoistą femme fatale w latach 80., a tysiące Polek chciało wyglądać właśnie tak, jak ona. Prywatnie Izabela Trojanowska nie miała szczęścia w miłości.

Tysiące fanów i adoratorów nie przełożyły się na jej udane małżeństwo. W 1979 r. artystka poślubiła matematyka Marka Trojanowskiego, z którym do dziś jest w separacji. Z tego związku para doczekała się 33-letniej córki Roxany.

Teraz w najnowszym wywiadzie dla Plejady Izabela Trojanowska w rozmowie z Michałem Misiorkiem otworzyła się na wiele tematów, zarówno zawodowych jak i prywatnych. Artystka powiedziała, że jej córka nie poszła w jej ślady, tylko obrała własny kierunek. 33-letnia Roxana ukończyła bowiem prawo.

"Moja córka skończyła w tym czasie studia, a niebawem zakończy aplikację adwokacką. Chyba znalazła już też osobę, z którą chce założyć rodzinę. Wszystko to mnie cieszy. Czuję, że jestem w bardzo dobrym momencie życia" - powiedziała Izabela Trojanowska.

Izabela Trojanowska
Izabela Trojanowska
Źródło: MWMEDIA

Izabela Trojanowska o rozbieranych scenach w filmie

Piosenkarka na przestrzeni lat zagrała w wielu produkcjach filmowych i telewizyjnych m.in. w "Karierze Nikodema Dyzmy", "Szkoda twoich łez", "Fenomenie" czy "Juliuszu". Co ciekawe, niewiele osób wie, że miała również propozycję roli Panny Młodej w filmie "Wesele" w reż. Andrzeja Wajdy, jednak ostatecznie wybrano do tej roli Ewę Ziętek.

Przeszkodą okazał się warsztat Izabeli Trojanowskiej, bowiem ta nigdy nie ukończyła szkoły teatralnej, a aktorstwo było wypadkową kariery muzycznej. Mimo to Izabela Trojanowska od początku kariery trzymała się jednej zasady, aby nigdy nie pojawić nago w żadnej produkcji ekranowej, mimo że otrzymywała wiele podobnych propozycji.

"Gdy, jako dziecko, chodziłam do kina, widziałam w gablocie obok zdjęcia porozbieranych aktorek. Były to kadry z filmów – tzw. momenty. Nagością kuszono ludzi, by kupowali bilety na seanse. Obiecałam sobie wtedy, że choćby nie wiem co, nigdy moje fotografie tam nie zawisną. Że nawet jeśli strzeli mi coś do głowy, żeby zostać aktorką, to nigdy nie rozbiorę się przed kamerą. Słowa dotrzymałam. Dziś jestem zadowolona, że tak zrobiłam. Mam tak niewiele prywatności, że chociaż tę sferę zostawiłam dla siebie" - powiedziała.

Izabela Trojanowska zaznaczyła, że mimo jasnego wyrażania zdania w tym temacie próbowano ją wielokrotnie zmusić do tego.

"Za każdym razem próbowano mnie do tego zmusić. Wielokrotnie byłam szantażowana. A przecież podpisując umowę, zawsze o tym mówiłam. Wszyscy wtedy kiwali głowami, ale myśleli, że na planie zmienię zdanie" - wyznała.

Izabela Trojanowska
Izabela Trojanowska
Izabela Trojanowska
Źródło: MWMEDIA

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na TikToku, FacebookuInstagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Autor: Aleksandra Czajkowska

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości