Problemy z narkotykami, więzienie, kpiny z polityka. Tak potoczyły się losy Vincenta Crabbe'a z "Harry'ego Pottera"

Autor:
Kamila
Jamrożek
Jamie Waylett, Tom Felton

Jamie Waylett to młody brytyjski aktor, który zdobył sławę dzięki roli w serii filmów opartych na książkach J.K. Rowling o przygodach Harry'ego Pottera. Chłopak nie udźwignął jednak presji, jaka wiąże się z ogromną rozpoznawalnością. Podobnie jak jego postać w serii filmów, nie stronił od kłopotów w realnym życiu. Posiadanie narkotyków, udział w zamieszkach, wyśmiewanie polityka — to tylko niektóre z jego wybryków.

Jamie Waylett wcielił się w rolę Vincenta Crabbe'a, lojalnego towarzysza Draco Malfoya. Jego postać była często obecna w kolejnych częściach sagi, towarzysząc głównemu antagoniście w licznych intrygach przeciwko Harry'emu Potterowi i jego przyjaciołom. Jak wygląda i co robi dziś?

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Filmy i seriale

"Wszystko o moim starym". Robert De Niro o graniu w komediach
"Wszystko o moim starym". Robert De Niro o graniu w komediach"Co Za Tydzień"
wideo 2/13

Jamie Waylett zatrzymany za posiadanie narkotyków

Kariera Jamiego Wayletta nie była pozbawiona kontrowersji. To, że nie radzi sobie ze sławą, zaczęło być wiadome, kiedy 17-letni wówczas aktor został oskarżony o zażywanie kokainy. Twierdził, że "chciał tylko spróbować", zatrzymanie przez policję nazwał "lekcją, którą zapamiętał na całe życie", przyrzekł też "trzymać się z dala od narkotyków". Jednak w 2009 roku, w wieku zaledwie 20 lat, aktor został aresztowany i oskarżony o posiadanie marihuany. Policja znalazła rośliny konopi indyjskich w jego domu. Jamie Waylett przyznał się do zarzutu i został skazany na prace społeczne.

Jamie Waylett w "Harrym Potterze"
Jamie Waylett w "Harrym Potterze" Jamie Waylett w "Harrym Potterze" Źródło: Warner Bros.

Jamie Waylett biegał po ulicach Londynu z koktajlem Mołotowa

Kontrowersje wokół Jamiego Wayletta narastały. W 2011 roku brał udział w zamieszkach, które ogranęły Wielką Brytanię. Jamie Waylett został aresztowany pod zarzutem uczestnictwa w zamieszkach, zakłócania porządku publicznego i plądrowania sklepów. Kamery przemysłowe uchwyciły go z koktajlem Mołotowa w ręku. Sąd uznał go za winnego zakłócenia porządku oraz otrzymania skradzionych towarów, za co został skazany na trzy lata pozbawienia wolności — rok za kradzież towarów oraz dwa za zakłócanie porządku.

Jamie Waylett porównywał polityka do Voldemorta

W 2022 roku nawisko Jamie Waylett znów pojawiło się na nagłówkach w mediach. Tym razem powodu wyśmiewania nowego lidera Liberalnej Partii Australii Petera Duttona. Na nagraniu w sieci porównał go do postaci lorda Voldemorta, co wywołało kontrowersje i dało mu znów niechlubny rozgłos.

Co robi Vincent Crabbe z "Harry'ego Pottera" obecnie?

Obecnie Jamie Waylett ma 34-lata. Stara się unikać kontrowersji i kłopotów. Chętnie uczestniczy w zlotach fanów "Harry'ego Pottera", gdzie spotyka się z miłośnikami serii. Dodatkowo, za pośrednictwem popularnej strony internetowej dla celebrytów Cameo, oferuje "specjalne wiadomości" za niewielką opłatą. Choć jego aktorska kariera nie rozwinęła się i nie ma na koncie nowych ról, Jamie Waylett nadal pozostaje osobą rozpoznawalną wśród fanów kultowej serii filmowej.

Według informacji znalezionych na jego instagramowym profilu filmowy Vincent Cabbe zajmuje się również muzyką i stara się rozpocząć karierę jako raper. Zmienił się także wygląd aktora. Mężczyzna zapuścił brodę, zrobił sobie też tatuaż sześciu gwiazdek nad lewą brwią.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Czytaj też:

Autor:Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: Warner Bros.

Pozostałe wiadomości