Jan i Lenka Klimentovie. Historia ich miłości to gotowy scenariusz na film

Autor:
Dagmara
Olszewska
Jan Kliment i Lenka Klimentova

Lenka i Janek Klimentowie od kilku lat tworzą zgrane małżeństwo. 21 czerwca 2022 roku za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformowali, że niedługo zostaną rodzicami. Szczęśliwa para w kilka chwil otrzymała setki gratulacji. Ich droga do rodzicielstwa nie była jednak usłana różami. Jak wyglądała ich historia? Przypominamy.

Janek Kliment poznał swoją przyszłą żonę na warsztatach tańca, które prowadził. Lenka była jedną z najbardziej utalentowanych uczennic i miała wtedy 10 lat. Po długim czasie spotkali się ponownie. Od 2009 roku są niemal nierozłączni, a już za kilka miesięcy na świecie pojawi się nowy członek ich roztańczonej rodziny. 

Lenka Klimentova i Janek Kliment - historia miłości 

Janek Kliment po rozstaniu z pierwszą żoną chciał opuścić Czechy i zacząć życie od nowa. Wziął udział w castingu do polskiego, tanecznego show i by w pełni pokazać swoje umiejętności, poprosił właśnie Lenkę, by towarzyszyła mu podczas konkursu. Szybko zaskarbił sobie sympatię produkcji i pod pretekstem podziękowań, zaprosił swoją przyszłą żonę na kilka spotkań do Warszawy. 

Po kilku miesiącach znajomości, mimo iż Lenka nie znała języka polskiego, przeprowadziła się do Warszawy. Choć para na krótki czas rozstała się, oboje szybko zrozumieli, że to właśnie ze sobą chcą spędzić resztę życia.

"Mniej więcej po dwu latach związku mieliśmy kryzys. Rozstaliśmy się na pół roku. Uświadomiłem sobie wtedy jej wartość. Śmiech, zaufanie, wsparcie, rodzinność. Rozmawiamy ze sobą, Lenka mnie rozumie, wie, że może na mnie polegać. Mamy podobne marzenia, wspólny pogląd na świat" - powiedział Janek Kliment w wywiadzie dla "Vivy".

"Było mi ciężko w Polsce. Zostawiłam rodzinę, pracę. Ani języka, ani przyjaciół. A on w otoczeniu fanek, gazety rozpisywały się o jego romansach. Żadna 19-latka nie udźwignęłaby tego. Jeżeli kobiety śmieją się ze mnie: „Ty jeszcze nic nie wiesz o życiu”, to odpowiadam: „Wiem, co przeżyłam i jak jestem doświadczona”. Ten związek nie jest łatwy. Ale dziś mogę powiedzieć, że jestem pewna miłości Janka. I jestem pewna, co do niego czuję" - skomentowała rozstanie i związek z Jankiem Klimentem.

Po sześciu wspólnych latach zaręczyli się podczas wakacji w Portoryko. Zdecydowali się na kolorowy ślub pełen odcieni żółtego i pomarańczu. Jak twierdzili, to dodało radości i żywiołu ich przyjęciu. I tą dobrą energią i pasją dzielą się z internautami do dziś. 

Klaudia El Dursi o życiu w Panamie i zdalnym nauczaniu synów
Klaudia El Dursi o życiu w Panamie i zdalnym nauczaniu synów

Lenka Klimentova i Janek Kliment - zostaną rodzicami

Janek Kliment i Lenka Klimentova od wielu lat zmagali się z częstymi pytaniami o to, kiedy zdecydują się na dziecko.

"Nas wszyscy pytają o to, kiedy będziemy mieć dzieci, dlaczego ich jeszcze nie mamy. A to jest taka delikatna sprawa. Łatwo można kogoś skrzywdzić chamskimi pytaniami i komentarzami. Ludzie się w ogóle nad tym nie zastanawiają" - powiedziała jakiś czas temu Lenka Klimentova w jednym z wywiadów.

Niedawno okazało się, że małżonkowie mogą z radością przekazywać wszystkim zainteresowanym, że ten magiczny czas nadszedł właśnie teraz. O szczęśliwej nowinie poinformowali za pośrednictwem Instagrama. 

"Czekaliśmy na ten moment tak długo, wytrzymaliśmy wszystkie pytania typu ,'A kiedy dziecko?', 'Czy wy nie chcecie dzieci?', 'Dlaczego jeszcze nie macie dzieci, jak jesteście tak długo razem?', 'Wy tylko o karierze myślicie i o dzieciach nie', 'Macie w ogóle plany jak powiększyć rodzinę?' I tak dalej i dalej… przez kilka lat. Nie zawsze da się wszystko zaplanować i nie zawsze jest wszystko o TAK! Ale udało się! I w tym roku zostaniemy rodzicami!" - czytamy.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Dagmara Olszewska

Źródło zdjęcia głównego: MW MEDIA

Pozostałe wiadomości