Janusz Chabior o spotkaniu z pedofilem. Uciekł, wybijając okno

Janusz Chabior jako dziecko uciekł pedofilowi
Janusz Chabior jako dziecko uciekł pedofilowi
Źródło: MWMEDIA
Janusz Chabior w podcaście Kuby Wojewódzkiego i Piotra Kędzierskiego opowiedział o swoim spotkaniu z pedofilem. Zdarzenie miało miejsce, gdy aktor chodził do podstawówki i wyjechał z kolegą na wakacje nad morze. "Poprosiłem, żeby otworzył drzwi, bo już idziemy, a on powiedział, że nie" - opowiadał.

Kuba Wojewódzki i Piotr Kędzierski co poniedziałek zapraszają znanych ze świata show-biznesu, sportu, czy polityki. W rozmowach nie ma tematów tabu, a doświadczenie, talent i charyzmę dziennikarską panowie wykorzystują tak, by gość zwierzył się z najbardziej intymnych szczegółów swojego życia. Tak było i w przypadku aktora Janusza Chabiora.

Andrzej Sołtysik o małżeństwie i życiu rodzinnym. "Czasami mi to doskwiera"
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Janusz Chabior o spotkaniu z pedofilem. Jako 12-latek zadziałał instynktownie

Aktor podzielił się w rozmowie przerażającym doświadczeniem z dzieciństwa. Będąc w szóstej klasie szkoły podstawowej pojechał na wakacje nad morze z kolegą ze szkoły. Przyznał, że przeżyli "ostry hardcore". Najpierw camping, na którym nocowali stanął w płomieniach, a gdyby tego było mało, natknęli się na pedofila.

"Dojechaliśmy nad morze i poszliśmy na molo. To był kacyk. Był bardzo sympatyczny i empatyczny. Jak dowiedział się, że nie mamy gdzie spać, zaprosił nas do siebie i poczęstował alkoholem. Czuliśmy się wtedy bardzo dorośli" - mówił w wywiadzie.

Janusz Chabior uciekł pedofilowi. Wybił okno

Choć dziś trudno w to uwierzyć, aktor przyznał, że wcześniej nikt z nim nie rozmawiał o tym, że dorośli mogą mieć złe intencje i nie można im do końca ufać. 12-letni Janusz Chabior zaczął mieć wątpliwości, co do zachowania mężczyzny, gdy ten zamknął się z chłopcami w pokoju i przekręcił klucz.

"Tknęło mnie, gdy przekręcił klucz w zamku. To był taki sygnał, chociaż w tamtych czasach w ogóle się nie mówiło o tym, nikt taki nie istniał. To działo się w domu wczasowym. Mój kolega już zasypiał, a ja zobaczyłem, że klucz został przekręcony. Wyczułem, że coś jest z tą sytuacją nie halo" - wspominał aktor.

Chłopiec przytomnie poprosił o otwarcie drzwi, informując, że razem z kolegą wychodzą. Gdy mężczyzna się nie zgodził, młody Janusz Chabior chwycił, co miał pod ręką i rozbił okno. Okazało się, że to kultowe w tamtych czasach radio Śnieżnik. Pedofil, zapewne bojąc się rozgłosu wśród sąsiadów, szybko wypuścił chłopców z pułapki. Aktor wspomina, że dopiero po dłuższym czasie zdał sobie sprawę, że był realnie narażony na przestępstwo seksualne.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Autor: Martyna Mikołajczyk

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości