Janusz Chabior ofiarą fake newsa. Zobaczył artykuł o własnej śmierci

Autor:
Dominika
Kowalewska
Janusz Chabior

W lutym Janusz Chabior obchodził urodziny. W najśmielszych snach aktor nie spodziewał się, że w tym samym miesiącu przeczyta o swojej śmierci. Okazuje się, że gwiazdor padł ofiarą fake newsa, z którego nie był zadowolony. I nic w tym dziwnego.

Janusz Chabior jest jednym z najpopularniejszych polskich aktorów. Niedawno widzowie mogli oglądać go w nowej produkcji z udziałem Magdaleny Boczarskiej "Heaven in Hell". Aktor, dzięki swojej charakterystycznej urodzie i lekko chrapliwemu głosowi kreuje role, które zapadają w pamięć widzów.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

Joanna Krupa była pytana, czy jest w ciąży. "Uderzyło mnie to w serce"
Joanna Krupa była pytana, czy jest w ciąży. "Uderzyło mnie to w serce" W rozmowie z nami Joanna Krupa wróciła wspomnieniami do czasów, gdy była pytana o to, czy jest w ciąży. Miała wówczas problemy ze zdrowiem.

Janusz Chabior został uśmiercony. Fake news zaskoczył aktora

To nie pierwszy raz, kiedy w sieci pojawia się przedwczesna informacja o śmierci. Niekiedy wynika to z błędu ludzkiego, a innym razem - jest celowym fake newsem. Tak było w przypadku Janusza Chabiora. W poniedziałek 27 lutego aktor zamieścił wpis, do którego dołączył screen z serwisu internetowego. Początkowo Janusz Chabior myślał, że artykuł faktycznie pochodzi ze strony Radia Zet. Informację sprostowała sama redakcja, która skomentowała internetowy wpis artysty.

"Żeby nie było. Nie mamy z tym nic wspólnego. Dużo zdrówka panie Januszu" - można przeczytać w komentarzu.

Jak się okazuje, nie tylko Janusz Chabior padł ofiarą fake newsa, ale również redakcja stacji radiowej. Aktor postanowił dodać sprostowanie w opisie:

"No proszę, co mi się dzisiaj przytrafiło. Mam się dobrze, dostałem nawet życzenia od Pana Michała z Grupy EUROZET. Radio ZET ani portal Radiozet.pl NIGDY takiej informacji nie podawały! Także podwójny fake news. Mam nadzieję, że autorzy bawili się dobrze. Niech tylko pamiętają ,że karma wraca" - napisał pod zdjęciem.

W dobie szybkiego rozwoju mediów społecznościowych i cyfryzacji społeczeństwa użytkownicy powinni zwracać szczególną uwagę na to, co czytają i oglądają w sieci. Coraz częściej można trafić na informacje, które nie mają żadnego związku z prawdą.

Janusz Chabior świętuje urodziny. Żona przygotowała dla niego niezwykłą niespodziankę

Na szczęście Janusz Chabior czuje się dobrze, a niedawno obchodził 60 lat. Z tej okazji jego żona Agata Wątróbska przygotowała dla niego niespodziankę. Całe zajście zostało nagrane przez świadków, a filmem pochwalił się sam aktor.

"To był wkręt!!! Moja żona Agatka, na moją sześćdziesiątkę, której notabene nie chciałem celebrować, wkręciła mnie na maxa. W poniedziałek mieliśmy zagrać spektakl 'Pozytywni' w Teatrze Garnizon Sztuki. Od paru miesięcy miałem go w swoim harmonogramie. W poniedziałek okazało się, że będzie to spektakl wykupiony przez jakąś firmę. Przebieram się, żartujemy z kolegami, wychodzę na scenę, zaczynamy grać, no i zaczęły się dziać rzeczy które, choć bardzo rzadko, ale w teatrze zdarzają się" - zaczął swoją opowieść.

Wówczas okazało się, że na widowni zasiedli przyjaciele i bliscy aktora. W trakcie spektaklu zachowywali się wręcz nagannie. Hałasowali, komuś dzwonił telefon, co mocno rozdrażniło Janusza Chabiora. Jednak wszystko było zamierzone!

"Jakaś awantura w foyer teatru, telefon dzwoni na widowni, komuś rozsypują się monety. Wzrasta we mnie irytacja. Co za niesforna publiczność! Pewnie niektórzy podrinkowali przed spektaklem. Będzie ciężko, pomyślałem i wtedy zadzwonił ponownie telefon, który jakiś widz w pierwszym rzędzie odebrał i zaczął rozmowę!! Przestaliśmy grać, facet skończył, ktoś z widowni krzyknął 'no grajcie'. Pomyślałem, że jeszcze jedna taka chamówa i kończymy. Po chwili ponownie zadzwonił telefon" - dodał.

Agata Wątróbska i Janusz Chabior są razem od kilku lat, a w 2020 roku stanęli na ślubnym kobiercu. Mimo że aktor nie jest wierzący, bez wahania zdecydował się na ceremonię w obrządku katolickim. W jednym z wywiadów Janusz Chabior przyznał, że mężczyzna z obrączką jest sexy.

Więcej przeczytacie na cozatydzien.tvn.pl:

Janusz Chabior wziął ślub kościelny. "Jestem niewierzący, ale było to magiczne"

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Przeczytaj też:

Autor:Dominika Kowalewska

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

Pozostałe wiadomości